adwokat mężczyzn

Adwokat mężczyzn czy kobiet? Kogo reprezentować?

Adwokat mężczyzn. Czy mężczyźni są niesprawiedliwie traktowani przez sądy? Czy to kwestia wyłącznie płci? Czy sąd traktuje i widzi oboje rodziców tak samo? To pytania, na które warto odpowiedzieć, bo może czas na zmiany w systemie, by sprawiedliwość nie była tylko frazą. Moim zdaniem – dyskryminacja mężczyzn jest w dwóch obszarach.

Za kim jestem – za mężczyzną czy kobietą? 

Moja odpowiedź brzmi: za sprawiedliwością. Nie można generalizować i wkładać wszystkich do jednej szufladki. Nie można oceniać ludzi po okładce ani patrzeć na płeć. Zgadzam się z tym, iż jeżeli chodzi o opiekę nad dziećmi, mężczyźni w większości sytuacji są przez sąd dyskryminowani. Jednakże co do zasady uważam, że nie możemy wybierać płci, którą będziemy reprezentować. 

Jako pełnomocnik mogę powiedzieć jedno – KOBIETY DOSTAJĄ TO CO CHCĄ ! Naprawdę mężczyzn się cieżej reprezentuje. Potrzebujesz pomocy lub odpowiedzi na pytania? Umów się na konsultację. PORADA PRAWNA

Co robią pełnomocnicy?

Nie rozumiem również pełnomocników, którzy buntują np. żonę i chcą walczyć z mężem. Ja jestem pełnomocnikiem, który najpierw zawsze szuka rozwiązania. Dopiero, kiedy nie znajdujemy tego rozwiązania, możemy walczyć. Uważam, że w Polsce należy wprowadzić zmiany w zakresie sposobu wydawania postanowień w zakresie świadczenia alimentacyjnego oraz opieki naprzemiennej. To dwie rzeczy, które trzeba w pierwszej kolejności uregulować tak, aby osiągnąć sprawiedliwość między kobietą a mężczyzną.

Jeżeli chodzi o sprawy rodzinne, to uważam, że zawsze powinniśmy szukać sprawiedliwości, patrzeć na dobro małoletnich dzieci oraz działać w imieniu swojego klienta. 

Czy adwokaci współpracują ze sobą? Adwokat mężczyzn

Uważam, że kiedy na początkowym etapie szukamy rozwiązań, prawnicy powinni ze sobą współpracować. Jednakże kiedy nie ma porozumienia, to jesteśmy wykonawcami usług swoich klientów, więc zrobimy wszystko, żeby wygrać ten proces. Zawsze trzeba jednak zachować człowieczeństwo i etykę.

Co z dziećmi?

Spójrzmy na nasze pociechy. Myślę, że ja jako matka po kilku latach macierzyństwa dojrzałam. Nie uważam, że na początku byłam dobrą mamą – głównie liczyła się moja kariera i nie umiałam odnaleźć się w tym, że jestem odpowiedzialna za małe dziecko. Dopiero z dojrzałością przyszły odpowiedzialność oraz potrzeba życia dla dziecka i kierowanie się jego dobrem. 

Każdy rodzic powinien wybierać w pierwszej kolejności dziecko. Co to oznacza? Małżeństwa, które planują rozwód, powinny przede wszystkim kierować się dobrem małoletnich dzieci. Kiedy dziecko będzie widziało skonfliktowanych rodziców, wówczas będzie najprawdopodobniej miało konflikt lojalnościowy.

Co to znaczy konflikt lojalnościowy u dziecka?

To znaczy, że dziecko wybiera jednego rodzica, a drugiego odrzuca. Jest to mechanizm nieraz nieświadomy. Dziecku po prostu wydaje się, że musi kogoś wybrać. Kiedy dziecko żyje w spokojnej, przepełnionej życzliwością atmosferze, wówczas ma szanse na to, że na rozstaniu rodziców nie ucierpi. Nie mam kontaktu z dzieckiem. Konflikt lojalnościowy u dziecka TEST

Życie po rozstaniu

Trzeba dojrzeć do tego, żeby zrozumieć, iż po rozstaniu nasze życie będzie wyglądało zupełnie inaczej. Nasz mąż może wyjechać ze swoją partnerką i z jej dziećmi oraz z naszym dzieckiem na wakacje, a my musimy to zaakceptować. Przede wszystkim musimy patrzeć na dobro małoletniego dziecka, albowiem kiedy będziemy walczyć, wówczas negatywne skutki walki mogą odbić się właśnie na naszym dziecku.

Życie po rozwodzie wygląda zupełnie inaczej. Musimy osiągnąć stuprocentową dojrzałość, aby poukładać sobie życie na nowo. Życie tak zwanych dzieci patchworkowych również nie jest łatwe, albowiem nawet w rodzeństwie dochodzi do konfliktów.

Zapraszam Cię na film na moim kanale YouTube o tym czego nie robić podczas rozprawy rozwodowej:

Dyskryminacja mężczyzn w dwóch obszarach! 

Mężczyznom zdecydowanie trudniej przekonać sąd, że mogą być świetnymi ojcami i wychowywać samodzielnie dzieci. Sąd zawsze przede wszystkim dąży do kompromisu między rodzicami. Walka o dziecko w Sądzie – Kto wygra?

Kiedy mężczyźni najczęściej są zaskoczeni? Adwokat mężczyzn

Wtedy, gdy dowiadują się o założonej sprawie od komornika. Dlatego w takich sytuacjach uważam, że to mężczyzna powinien wcześniej założyć sprawę o rozwód, a nie czekać na pozew od żony. Zgodnie ze statystykami to właśnie kobiety pierwsze składają pozew o rozwód. Według najnowszych informacji około 80% ostatnich pozwów zostało złożonych przez kobiety.

Co to jest zabezpieczenie świadczenia alimentacyjnego?

Większość pozwów o rozwód zawiera również wniosek o zabezpieczenie świadczenia alimentacyjnego. Co to znaczy? Są to alimenty, które są zasądzone na czas trwania procesu. Wyobraźmy sobie sytuację, że żona żąda 10 000 zł tytułem zaspokojenia potrzeb rodziny na dwójkę dzieci oraz na nią. Sąd nie czekając na Twoją odpowiedź wydaje w tym zakresie postanowienie, albowiem termin, jaki ma na wydanie tego postanowienia, to siedem dni. Jako że nie zdąży Ci przesłać odpisu pozwu wraz z wnioskiem w zakresie zabezpieczenia, od razu przesyła do Ciebie pozew wraz z postanowieniem. Zabezpieczenie alimentów – Co dalej?

Uwaga na alimenty

Można powiedzieć: „Och, pozew można podważyć, postanowienie można zaskarżyć…”. Tak, oczywiście służy ci zażalenie, które możesz złożyć na postanowienie – wówczas jest rozstrzygane przez drugą instancję. Ale uwaga – postanowienie jest wykonalne. Co to oznacza? Od dnia wydania niniejszego postanowienia zobowiązany musi wpłacić określoną kwotę, która została tam zawarta.

Jakie niebezpieczeństwa dla mężczyzn? Adwokat mężczyzn

Mężczyzna otrzymuje pozew wraz z postanowieniem w zakresie alimentów. Oczywiście można to zaskarżyć, niemniej jednak postanowienie jest już w mocy i wykonalne z dniem wydania niniejszego postanowienia. Stąd też w niektórych sytuacjach mężczyzna może się dowiedzieć, że alimenty są zasądzone, nie od sądu czy żony, lecz od komornika. Uważam, że ten mechanizm nie jest sprawny. Dla wielu mężczyzn jest po prostu krzywdzący.

Krzywdzące jest również, kiedy nie ma mowy o tym, żeby mężczyzna czynnie uczestniczył w życiu dziecka np. w systemie opieki naprzemiennej, albowiem sąd nie chce zatwierdzić jego planu, bo żona nie chce wychowywać w tym systemie dziecka.

Sądy nie słuchają mężczyzn?

Często mam wrażenie, że sądy z góry widzą w roli rodzica tylko i wyłącznie matkę. Dziecko zostaje z matką, ojciec ma płacić alimenty oraz mieć ustalone kontakty, dziękuję, do widzenia, następny. Odnoszę wrażenie, że sądy nie zwracają uwagi na to, jak faktycznie w tej rodzinie jest i czy rodzice mają porównywalne kompetencje wychowawcze. Dlatego też uważam, że w niektórych sytuacjach mężczyźni są dyskryminowani, gdyż nikt nie chce ich nawet wysłuchać.

Dlatego należy wprowadzić zmiany w zakresie sposobu wydawania postanowień w zakresie świadczenia alimentacyjnego oraz opieki naprzemiennej.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rozwodu:

Czy sąd traktuje i widzi oboje rodziców tak samo?

W idealnym przypadku sąd powinien traktować oboje rodziców równo i uwzględniać indywidualne okoliczności każdej sprawy. Jednakże istnieją przypadki, gdzie mężczyźni mogą być niesprawiedliwie traktowani, szczególnie w kwestiach związanych z opieką nad dziećmi.

Jakie są obszary, w których mężczyźni doświadczają dyskryminacji w sądach?

Mężczyźni często doświadczają dyskryminacji w dwóch obszarach: przy przyznawaniu opieki nad dziećmi oraz ustalaniu świadczeń alimentacyjnych.

Czy adwokaci sądowi współpracują ze sobą?

W początkowych etapach procesu rozwodowego adwokaci mogą ze sobą współpracować w poszukiwaniu rozwiązań korzystnych dla obu stron. Jednakże w przypadku braku porozumienia, każdy adwokat działa głównie w interesie swojego klienta.

Czy mężczyzna musi płacić alimenty bez ostatecznego wyroku rozwodowego?

Zabezpieczenie świadczenia alimentacyjnego może być wydane przez sąd na czas trwania procesu rozwodowego. To oznacza, że mężczyzna może zostać zobowiązany do płacenia określonej kwoty, nawet zanim sprawa zostanie ostatecznie rozstrzygnięta.

Czy sądy słuchają mężczyzn w sprawach dotyczących opieki nad dziećmi?

Istnieją obawy, że sądy nie zawsze równo traktują mężczyzn i często przyznają opiekę nad dziećmi matkom bez należytego zbadania okoliczności. W niektórych przypadkach mężczyźni mogą czuć się niewysłuchani i dyskryminowani.

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk
Umów się na spotkanie Kalendarz 

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Opublikowano w: rozwód. Tagi: , , , , .