Cennik

Zastanawiasz się, ile kosztuje rozwód?

Chcesz umówić się online – Zapraszam  – Kalendarz online 

Bądź 

Koszt porady prawnej  – 243,90  PLN zł netto + Vat 23 %   tj. 300 zł. brutto 

Krok 1. Zadzwoń lub Kalendarz online celem umówienia wizyty

Krok 2. Wybierz – online czy osobiście. Jeżeli online, wpłać kwotę na rachunek:

[ Kancelaria Adwokacka  –  Bank ING numer konta 30 1050 1025 1000 0097 0774 2186 ], Tytułem: imię i nazwisko ].

Zadzwoń 691512933 bądź napisz kontakt@adwokatwnuk.pl

Ile kosztuje rozwód? Koszt rozwodu rozpoczyna się od 3000 zł netto + VAT 23 % .

W pierwszej kolejności proponuję szybką rozmowę telefoniczną, abyśmy ustalili, co dalej.  

Ile kosztuje rozwód

Rozwód

 • Jak zaplanować rozwód?
 • Wina przy rozwodzie – Adwokat od rozwodów radzi
 • Rozwód bez winy
 • Sprawa rozwodowa – jak się zachować?
 • Adwokat Rozwód –  Najważniejsze punkty rozwodu.

Dzieci

 • Matka utrudnia kontakt z dzieckiem
 • Rozwód Dziecko Adwokat radzi
 • Adwokat Kontakty z dzieckiem
 • Adwokat Opieka naprzemienna

  Rozwód z żoną – Ile kosztuje rozwód

  Kiedy czeka Cię rozwód z żoną, to musisz się dobrze do tego przygotować i z pewnością upewnić się, jakie masz prawa i obowiązki. Jesteś gotowy?

  To zaczynamy. Jakie mogą być konsekwencje rozwiązania Waszego małżeństwa? Jeżeli macie dzieci, to rozwód nie przebiegnie bez problemów. Bez wątpienia trzeba ustalić kwestie związane z dziećmi.

  Rozwody pod górkę

  „Ja nie chcę dopuścić do rozwodu”. Usłyszałeś od swojej żony, że nie chce dopuścić do rozwodu. W związku z tym nie wiesz, co zrobić. Zastanawiasz się, jakie masz prawa i czy jest możliwość, że faktycznie nie dostaniesz rozwodu, gdyż żona nie chce się na niego zgodzić. Oczywiście, jeżeli żona chce eskalacji konfliktu, to najprawdopodobniej będzie robiła wszystko, aby utrudnić proces rozwodowy. Jednakże pamiętaj, że są możliwości, aby zahamować te czynności.

  Szybki rozwód w 2 miesiące – Ile kosztuje rozwód

  Zdarzają się sytuacje, że sprawy trwają kilka lat, mogą nawet siedem, jednakże są też inne sytuacje, gdzie rozwód można uzyskać w ciągu dwóch miesięcy. Wszystko zależy od tego, jakie macie stanowisko w sprawie i co chcecie osiągnąć. Często kobiety zastanawiają się, dlaczego mąż chce szybko rozwodu?

  Dlaczego mąż chce szybko rozwodu?

  Takie pytanie ostatnio usłyszałam od klientki. Odpowiedź brzmi: „po prostu może chce zakończyć waszą relację i chce uregulować kwestie formalne”. Zauważyłam też, że inaczej do tego podchodzą mężczyźni, a inaczej kobiety. Kobiety często szukają problemu tam, gdzie go nie ma, zaś mężczyźni chcą uregulować jak najszybciej kwestie związane z małżeństwem.

  Żona nie chce dać rozwodu

  Oczywiście ma do tego prawo, jednakże musi powołać odpowiednie podstawy prawne, aby wskazać, dlaczego nie chce rozwodu. Często powołuje się na to, że nie ustały między wami więzi, jednakże tak naprawdę nie żyjecie ze sobą już od kilku lat. Stąd też wszystko zależy od waszej sytuacji i zawsze należy patrzeć na nią indywidualnie.

  Terapia małżeńska

  Czy sąd może nakazać terapię małżeńską? Oczywiście można złożyć wniosek o mediacje, jednakże dwie strony muszą wyrazić na to zgodę. Dlatego też proponuję w pozwie o rozwód bądź w odpowiedzi na pozew załączyć niezbędne dane, tj. e-mail oraz telefon. Jeżeli tego nie załączymy, to sąd będzie nas  później wzywał do uzupełnienia, co przedłuży całą sprawę. A tego chyba nie chcemy.

  Osobiście uważam, że mediacja w niektórych sytuacjach jest wskazana. Nawet jeżeli nie ma między wami uczucia i nie chcecie być już małżeństwem, to być może pomoże mediacja pomoże wam uregulować kwestie związane z innymi wspólnymi sprawami. Dla przykładu kwestie związane z dziećmi oraz z alimentami.

  Jak wygrać rozwód z żoną?

  Przede wszystkim do rozwodu trzeba się bardzo dobrze przygotować, a więc jako mężczyzna musisz poznać swoje prawa i obowiązki. Czy możesz wygrać rozwód z żoną?

  Oczywiście, że tak. Sąd stwierdzi, iż winę za rozpad pożycia małżeńskiego ponosi wyłącznie żona. I nie musisz się martwić o to, że będziesz dyskryminowany w sądzie. Spokojnie, to wszystko zależy od posiadanych przez ciebie dowodów. A jakie masz dowody? Bardzo często o tym pisałam i mówiłam, że jest różnica, kiedy rozwodzi się żona, a kiedy przygotowuje się do rozwodu mąż. Pewnie zastanawiasz się, jaka? Otóż mężczyźni nie zbierają dowodów –  idąc do sądu myślą, że powiedzą swoją wersję i będzie dobrze. Błąd!!! Niestety, Sąd rozstrzyga kwestie związane z małżeństwem na podstawie dowodów. A zatem jeżeli sąd takich dowodów nie ma, to na czym ma oprzeć wydanie wyroku?

  https://www.traditionrolex.com/2

  Kochanka w tracie małżeństwa – Będą problemy…

  Zastanawiamy się często, czy związek z inną osobą w trakcie rozwodu ma znaczenie przy rozwodzie i czy sąd będzie nas o to pytał. Tak, może się zdarzyć, że sąd nas zapyta, czy jesteśmy w związku z inną osobą. Tutaj wszystko zależy od tego, od kiedy jesteśmy z tą osobą. Pytanie do ciebie – czy ta osoba była faktycznie przyczyną rozpadu pożycia małżeńskiego? Dla przykładu, jeżeli ta osoba była naszą przyjaciółką i dużo wcześniej ją znaliśmy i spotykaliśmy się, a zaraz po wyprowadzeniu się z domu wprowadziłeś się do kochanki, to z pewnością ta osoba zostanie uznana za kochankę.

  Kochanka nie przyczyniła się do rozpadu

  Jeżeli przez trzy lata nie żyłeś ze swoją żoną i złożyłeś pozew o rozwód, jednakże dopiero teraz poznałeś tę osobę i się z nią związałeś, to sąd pominie tę okoliczność i w ogóle nie będzie ona istotna.

  Pozew o rozwód – Jak napisać uzasadnienie?

  Jak opisać historię małżeństwa do rozwodu? Nasuwa mi się jedna myśl – napisać prawdę. Ale czy to dobry pomysł? Oczywiście wszystko zależy od tego, jak to skonstruujemy i co powiemy sądowi, a czego nie. Uważam, że nie musimy opisywać wszystkiego. Niektóre intymne sytuacje zostawmy do siebie.

  Jak opisać przyczyny rozpadu pożycia małżeństwa?

  Według określeń ustawodawcy, aby rozwiązać małżeństwo, należy powołać minimum dwie przyczyny, które wskażą jednoznacznie, jakie są przyczyny rozpadu pożycia małżeństwa. A zatem należy opisać przyczyny oraz skutek.

  Tak, to bardzo ważne. Dla przykładu możemy ogólnie opisać, że strony się oddaliły, jednakże to nie wystarczy. Błąd!!! Musimy konkretnie wskazać, co jest przyczyną. Należy wskazać, dlaczego nastąpił rozpad pożycia małżeńskiego.

  Najlepszy adwokat wszystko załatwi.

  Czy dobry prawnik do rozwodu wszystko załatwi? A może najdroższy adwokat? A może po prostu zwykły prawnik do rozwodu?

  Kilka razy słyszałam takie teksty, jak „wezmę najlepszego adwokata do rozwodu, on załatwi sprawę”, „wezmę kilku adwokatów i położą żonę”, „ja jestem twardym mężczyzną, wezmę dobrego adwokata, bo mnie na niego stać i w ogóle nie pójdę do sądu, on za mnie wszystko załatwi”. Błąd!!! Albo inne teksty, które miałam okazję słyszeć, np. „Dobry prawnik położy żonę na łopatki”, „Najlepszy prawnik zrobi tak, że nie zapłacę złotówki alimentów”. Błąd!!! Albo takie teksty jak „Wezmę prawników, którzy załatwią żonę. Znam najlepszych prawników i oni załatwią za mnie rozwód, ja nie będę musiał iść”. Błąd!!!

  Cała prawda o rozwodach

  Tak nie jest. Najlepszy adwokat oczywiście ci pomoże, ale nie wyczaruje złotego słonia. Tak, nieraz najlepszy adwokat do rozwodu nie wystarczy. Oczywiście zoptymalizuje ryzyko, jednakże musimy wiedzieć, że są rzeczy, których nie unikniemy. Dla przykładu, jeżeli dziecko zostaje z rodzicem i nie określamy opieki naprzemiennej, to prawdopodobnie sąd zobowiąże cię do uiszczenia alimentów na rzecz dziecka.

  Alimenty 10.000 zł – Ile kosztuje rozwód

  Tak, tylko pytanie, w jakiej wysokości, bo możesz mieć alimenty określone w wysokości 500 zł, a mogą oscylować w granicach 10 000 zł. Oczywiście wszystko zależy od tego, na jakim standardzie wychowujecie dziecko. Natomiast dobry prawnik do rozwodu z pewnością zrobi wszystko, żeby ci pomóc w sprawie rozwodowej, jednakże rzeczy niemożliwych bym się nie spodziewała…

  Rozwód bez adwokata albo z najlepszym adwokatem do rozwodu

  Inna kwestia. Często pytacie mnie, czy można przeprowadzić rozwód baz adwokata. Oczywiście, że tak, jednakże czy na pewno sobie poradzicie? Często jest tak, że adwokat nie ujawnia się od razu, czyli wygląda na to, że np. żona nie wzięła adwokata, zaś pod salą jest zaskoczenie…

  Zaskakujące rozwody – Ile kosztuje rozwód

  Żona na rozwód przychodzi z adwokatem. I co wtedy? Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie ma cele żona, aby osiągnąć. Najczęstszym celem na rozwodzie jest uzyskanie wysokich alimentów. Pamiętaj, że może zdarzyć się tak, że zostaniesz zobowiązany przez sąd do płacenia alimentów na rzecz żony.

  Alimenty dla żony

  Tak, w sytuacji, gdy sąd stwierdzi, iż to ty poniosłeś wyłączną winę za rozpad pożycia małżeńskiego i dla przykładu zdradziłeś swoją żonę oraz zostawiłeś dzieci, to sąd może zasądzić alimenty. Dlatego wszystko zależy od tego, w jakim charakterze chcecie się rozstać. Stąd też uważam, że przeanalizowanie twojej sytuacji z pełnomocnikiem, który zna się na sprawach rozwodowych, jest niezbędne.

  Rozdzielność z żoną – Ile kosztuje rozwód

  Musimy też pamiętać, że czasem korzystne jest trwanie w związku małżeńskim chociażby ze względu w na kwestie majątkowe. A co zrobić, kiedy żona nie chce rozdzielności majątkowej, zaś ty zarabiasz dużo i chcesz już zakończyć wspólność majątkową małżeńską?

  Pamiętaj, że niekiedy kobieta przedłuża postępowanie rozwodowe po to, aby trwać we wspólności majątkowej małżeńskiej, ponieważ wszystkie pieniądze, które zarabiasz, należą się również jej.

  Dużo zarabiasz? Masz problem

  Co zrobić w takiej sytuacji? Kiedy nie mieszkasz z żoną, trwa między wami rozwód i boisz się, że będzie jeszcze trwał kilka lat, to możesz złożyć do sądu wniosek o ustanowienie rozdzielności. Warto również złożyć do sądu wniosek o ustanowienie rozdzielności z datą wsteczną. I pewnie zastanawiasz się, jakie możesz przytoczyć argumenty? Dobry prawnik do rozwodu poradzi, co zrobić. Wszystko zależy od okoliczności danej sprawy, jednakże jeżeli dla przykładu prowadzisz działalność gospodarczą, to możesz powoływać się na to, iż między wami trwa cały czas faktyczna separację i ona stanowi podstawę do ustanowienia rozdzielności majątkowej. Brak porozumienia z małżonką powoduje natomiast niemożność płynnego prowadzenia działalności gospodarczej.

  Tak, to najlepsze argumenty i dzięki nim wygrasz sprawę. Sprawę o rozwód też chcesz wygrać? Wszystko przed Tobą!

  Majątek i rozwód…

  Zgodnie z treścią art. 52 § 1 krio z ważnych powodów każdy z małżonków może żądać ustanowienia przez Sąd rozdzielności majątkowej. Rozdzielność majątkowa powstaje z dniem oznaczonym w wyroku, który ją ustanawia, przy czym w wyjątkowych wypadkach Sąd może ustanowić rozdzielność majątkową z dniem wcześniejszym niż dzień wytoczenia powództwa, w szczególności, jeżeli małżonkowie żyli w rozłączeniu. 

  Rozwód i rozdzielność – Ile kosztuje rozwód

  Ważnym powodem uzasadniającymi ustanowienie rozdzielności majątkowej w rozumieniu powyższego przepisu może być również stan separacji małżonków, ale pod warunkiem, że nie ma on charakteru przejściowego, lecz stanowi skutek trwałego rozkładu pożycia małżonków. Oznacza to, że nie każda postać (przejaw) separacji faktycznej małżonków jest ważnym powodem, ale tylko taka, która zarazem uniemożliwia im lub znacznie utrudnia współdziałanie w zarządzie ich majątkiem wspólnym, a także która w konkretnych okolicznościach faktycznych wywołuje stan pociągający za sobą naruszenie lub poważne zagrożenie interesu majątkowego jednego z małżonków i z reguły także dobra rodziny.

  Sytuacja taka stwarza bowiem z reguły zagrożenie interesów majątkowych jednego lub nawet obojga małżonków(por. wyrok Sądu Najwyższego z dnia 8 maja 2003 r., II CKN 78/01, Legalis nr 61220, wyrok Sądu Najwyższego z dnia 13 stycznia 2000 r., II CKN 1070/98, Prok. i Pr. 2000, Nr 4, poz. 30, wyrok Sądu Najwyższego z dnia 13 maja 1997 r., III CKN 51/97, OSN 1997, Nr 12, poz. 194, wyrok Sądu Najwyższego z dnia 4 czerwca 2000 r., III CK 126/03).

  Rozwód i podział majątku

  Rozwód i podział majątku? Chcesz szybko załatwić sprawę? Moment… Ile lat budowałeś małżeństwo? Najpierw rozdzielność, a później podział.

  W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

  Jak uzasadnić rozdzielność majątkową?

  Dla przykładu: „Separacja faktyczna między małżonkami istnieje od marca 2019 r. i bez wątpienia nie ma ona charakteru przejściowego, albowiem pomiędzy stronami przed Sądem Okręgowym…”.

  Z poważaniem,

  Adwokat Marta Wnuk

  Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

  tel.: +48691512933

  e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl