PORADA PRAWNA

Moja kancelaria mieści się w Warszawie w Centrum.

Zapraszam stacjonarnie na spotkanie albo online Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online albo zadzwoń Adwokat Marta Wnuk – Zadzwoń: +48 691512933

Porada prawna w Kancelarii w Warszawie 

Koszt porady prawnej  – 243,90  PLN zł netto + Vat 23 %   tj. 300 zł. brutto 

Kalendarz online 

kontakt@adwokatwnuk.pl

Porada prawna online [telefoniczna]:

Koszt porady prawnej  – 243,90  PLN zł netto + Vat 23 %   tj. 300 zł. brutto 
Konsultacja rozwodowa. Często trafiają do mnie klienci, którzy szukają pomocy w zakresie prowadzenia sprawy rozwodowej albo innych sprawach związanych z prawem rodzinnym.

Od kilku lat zajmuję się sprawami rodzinnymi i wiem, że niekiedy konsultacja jest niezbędna. Każda osoba planująca rozwód poza szukaniem informacji w internecie powinna uzyskać profesjonalną pomoc od prawnika. Tylko w ten sposób uzyska informacje o rozwodzie konkretnie dostosowanie do swojej sprawy. Nie ma nigdy dwóch takich samych spraw i każdą sytuację należy rozpatrywać indywidualnie.

Konsultacja rozwodowa – Jak się zapisać?

Wpłacasz kwotę na konto kancelarii i następnie umawiamy się na konsultację. Możesz również zapisać się do mnie na konsultację osobiście w kancelarii.

Jeśli planujesz rozwód, konsultacja z prawnikiem od rozwodów jest niezbędna. Musisz być świadom potencjalnych zagrożeń związanych z rozwodem.

Żona chciała oszukać… 

Podam Wam przykład – przychodzi do mnie mężczyzna, który chce przepisać cały majątek na kobietę z uwagi na fakt, iż powiedziała, że zrzeknie się alimentów. Jest to nieprawda. Nie może zrzec się alimentów. Jak się okazało, mimo tego zagrożenia zaufał żonie. Żona oczywiście wystąpiła o bardzo wysokie alimenty oraz robi wszystko, aby utrudniać kontakt z dziećmi. Dlatego też jeżeli planujesz rozwód bądź Twoja żona już złożyła pozew, to będziesz musiał się bronić. Najprawdopodobniej konieczne będzie sporządzenie odpowiedzi na pozew.

Wszystko zależy od tego, czy chcesz profesjonalną pomoc i chcesz znaleźć jakiegoś adwokata lub radcę prawnego do rozwodu, aby przeprowadził Cię od początku do końca przez cały proces, czy tylko potrzebujesz krótkiej konsultacji?

Dzwonią do mnie ludzie z całej Polski, chcąc pomocy i konsultacji telefonicznej. Uwierzcie mi, iż ludzie którzy się rozwodzą, potrafią zawzięcie walczyć. Wszystko może się zdarzyć. Nagle na rozprawie żona może zmienić stanowisko, lub wnieść o wyższe alimenty.

Może również zmienić zdanie w zakresie dziecka. Pamiętam sprawę – miała być prosta i przyjemna. Dzieci miały zostać z ojcem, tak jak ojciec ustalił z ich matką. Ustalono alimenty w wysokości 700 zł na każde dziecko.

Walka o dzieci w Sądzie 

Na rozprawie okazało się jednak, że kobieta nagle zaczyna walczyć o dzieci i chce, aby mieszkały z nią. Zapomniała przy tym, że od dwóch miesięcy mieszka z kochankiem, a z dziećmi widziała się tylko raz, bo po prostu nie wyrażała na to chęci.

Zapomniała o tym, że dzieci bardzo za nią tęsknię, jednakże mama jest w początkowej fazie zauroczenia i nie jest zainteresowana potrzebami dzieci. Niezrozumiałe było więc, dlaczego chce walczyć o dzieci, mimo że tak naprawdę się z nimi nie kontaktuje. Oczywiście wszystko rozstrzygało się o kwestie majątkowe i po prostu dla zasady chciała walczyć.

Ku zaskoczeniu wcześniej nie dawała tego do zrozumienia, tylko zmieniła zdanie na samej rozprawie. Dlatego pamiętaj, że różne rzeczy mogą się zdarzyć.

Najczęstsze pytania – Konsultacja rozwodowa

Jak wygląda sprawa rozwodowa? O co pyta sąd? Jaki jest najgorszy sędzia? Co może zdarzyć się podczas sprawy rozwodowej? Czy mogę przegrać rozwód? Jak ubrać się do sądu? Ile może trwać rozwód? Ile kosztuje rozwód? 

To najczęstsze pytania, jakie zadają mi klienci. Jednakże pamiętaj, iż w internecie nie znajdziesz jednej konkretnej odpowiedzi. Zawsze powtarzam, że każda sytuacja i każda rodzina jest inna.

Gdy żona oskarża o znęcanie

Dodatkowo pracujemy tutaj na bardzo wysokich emocjach i nie wiemy, jak druga osoba się zachowa ani jak ustosunkuje się do danej okoliczności. Często jest tak, że ludzie przeżywają ogromną miłość i darzą się ogromnym szacunkiem i miłością.

Później przychodzi akt oskarżenia, w którym żona stwierdza, że mąż się znęcał nad nią psychicznie i fizycznie, wykręcał ręce, używał słów wulgarnych, a w dodatku kilkukrotnie chciał ją zgwałcić. To wszystko jest prawdą.

Sprawy rodzinne charakteryzują się tym, że jest dosyć dużo różnych emocji i nigdy nie wiemy, jak druga osoba się zachowa. Dlatego jeżeli czeka Cię rozprawa, starannie się do niej przygotuj. To kluczowe!

Oczywiście wszystko może zakończyć się na jednej rozprawie. Sąd z wielką przyjemnością rozwiąże Twoje małżeństwo. Jednakże sytuacja może się diametralnie zmienić i Twoja sprawa rozwodowa może trwać kilka lat. Nic zaskakującego. Dlatego warto się do tego przygotować i ustalić cel. Przede wszystkim musisz zbierać materiał dowodowy.

Sprawa rozwodowa

Uważam, że sprawę rozwodową można wygrać dobrymi dowodami. Dlatego warto przygotować się do sprawy i zabrać odpowiednie dowody, które poświadczą nasze twierdzenia. Musimy pamiętać, iż sąd to wyjątkowe miejsce i wyrok opiera się na podstawie zebranego materiału dowodowego. A zatem jeżeli twierdzimy, że żona ma kochanka, to musimy udowodnić tę okoliczność. Jeżeli twierdzimy, że nasze dziecko chodzi do prywatnej szkoły oraz koszty związane z utrzymaniem dziecka wynoszą 5000 zł, to również proponuję Państwu zebrać materiał dowodowy i wykazać przed sądem koszty związane z dzieckiem. Wiąże się to z potrzebą zebrania materiału dowodowego.

Jakie dowody w sprawie o alimenty? Konsultacja rozwodowa

Jeżeli oprócz samego rozwodu czeka Cię batalia w zakresie wysokości alimentów, musisz się do tego przygotować. Pytanie, czy chcesz wyższe alimenty czy niższe?

Dla przykładu, żona twierdzi, iż koszt utrzymania waszego dziecka oscyluje w granicach 6000 zł, a Ty się z tym nie zgadzasz, gdyż Twoim zdaniem kwota wynosi 2000 zł.

Trzeba się do wszystkiego odnieść. Zatem jeżeli matka dziecka twierdzi, iż dziecko chodzi na zajęcia dodatkowe, to warto poprosić ją o dostarczenie paragonów imiennych bądź faktur wskazujących na tę okoliczność. Dzięki temu poznasz prawdę. Zarówno Ty, jak i sąd będziecie wiedzieć, na czym stoicie. Okaże się, czy dziecko faktycznie uczęszcza na zajęcia dodatkowe, czy jest to tylko koszt mający na celu zawyżenie ogólnej sumy utrzymania dziecka. Pamiętaj, że nie chodzi tu o wymyślone rzeczy. Koszty, które podaje się w zakresie dziecka, muszą być realne i faktycznie odzwierciedlać rzeczywistość.

Dlatego trzeba pilnować, aby te koszty nie zostały zawyżone. Kiedy matka zawyża koszty, a my się z tym nie zgadzamy, to musimy kwestionować każde wartości, które zostały tam podane.

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl