Oferta Rozwód

Nazywam się Marta Wnuk – Co mogę dla ciebie zrobić jako adwokat do rozwodu?

 1. Przede wszystkim analizuję twoją sytuację.
 2. Ustalamy wspólnie cel.
 3. Rozpoczynam mediacje z drugą stronę
 4. Wyjaśniam od początku, jakie są konsekwencje rozwodu.
 5. Rozważam, czy warto wnieść o rozwód, czy separację – kiedy ustały między państwem więzi? Chcę uniknąć w ten sposób oddalenia powództwa.
 6. Opowiadam, jak wyglądają sprawy rozwodowe i czego uniknąć.
 7. Przygotowuję i wnoszę odpowiednie dokumenty.

Jeśli szukasz wsparcia prawnego w trudnych chwilach życiowych, takich jak rozwód, alimenty, czy podział majątku, moje usługi mogą okazać się dla Ciebie nieocenione. Nazywam się Marta Wnuk i jestem adwokatem specjalizującym się w prawie rodzinnym, z wieloletnim doświadczeniem i członkostwem w Izbie Adwokackiej od 2014 roku. Moja indywidualna kancelaria adwokacka w Warszawie zapewnia kompleksową obsługę prawną, skupiając się na sprawach rozwodowych, alimentacyjnych oraz związanych z podziałem majątku.

 

Jaka strategia rozwodowa jest najlepsza? Zależy czy jesteś mężczyzną czy kobietą. Strategię dla kobiet układa się zupełnie inaczej niż dla mężczyzn. 

 

Nazywam się Marta Wnuk. Zapraszam cię na konsultację. Kancelaria znajduje się w Warszawie, ale istnieje możliwość kontaktu mailowego i telefonicznego. W swojej pracy stawiam na zadowolenie klienta. Jeśli masz problem, nie wahaj się ze mną skontaktować! Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

Oferta Rozwód. Rozwód to trudny czas. Dlatego ważne, aby znaleźć wparcie i zrozumienie.

Rozwód to też początek nowego życia. Dlatego należy mieć strategię i plan na rozwód, aby w spokoju zamknąć ten etap za sobą Jak przygotować się do rozwodu? 

Cena jest uzależniona od sytuacji. Dlaczego? Wszystko zależy od naszego zaangażowania. Są sprawy, które trwają nawet kilka lat i zajmują 30 segregatorów…  Bardzo często udaje nam się jednak przekonać drugą stronę i załatwić sprawę w sposób ugodowy. Wtedy rozwód trwa dosłownie 10 minut.   

Jak wygląda pierwsze spotkanie z adwokatem od rozwodów?

Pamiętam ostatnią konsultację. Mężczyzna przyszedł i mówi: „Mam żonę, która jest w ciąży. Od jakiegoś czasu mam także kochankę. Ona również spodziewa się dziecka. Obie kobiety bardzo kocham. Co mam zrobić?”. Zapytałam go więc: „czy chce Pan, abym przeprowadziła Panu rozwód z żoną czy też sprawę o alimenty z kochanką?” Patrzył na mnie zdziwiony. Opisana sytuacja pokazuje podstawowy błąd moich klientów. Jest to brak celu rozwodu. Jak mam ci pomóc, skoro nie wiem, po co chcesz się rozwieść? Trudno jest też opracować strategię rozwodową, nie znając sytuacji. Na pierwszą konsultację weź ze sobą również skrócony akt małżeństwa i akt urodzenia dzieci. Dołączymy je do pozwu.

Co może Cię spotkać podczas rozwodu

Przede wszystkim podczas spraw rozwodowych mogą wydarzyć się różne, zaskakujące rzeczy! Nagle okaże się, że najbliższa tobie osoba chce walczyć o każdą złotówkę, chce przedłużyć postępowanie rozwodowe celem uzyskania jak największej kwoty przy podziale majątku oraz ogranicza Tobie kontakty z dzieckiem. Oprócz przepisów prawa należy zastanowić się nad emocjami, które towarzyszą nam podczas rozwodu. Musisz wiedzieć, że jeżeli zranisz swoją żonę, to ona zrobi wszystko, żeby wygrać sprawę rozwodową. Walcz!

Pieniądze przy rozwodzie 

Najczęściej chodzi o pieniądze. Dlatego też niekiedy największa walka to właśnie walka o pieniądze. Często kobiety chcą zabezpieczyć się na przyszłość. Żądają wysokich alimentów na swoją rzecz oraz na rzecz małoletnich dzieci. Walcz! Dodatkowo, kiedy osiągasz wysokie dochody, wówczas żona może chcieć przedłużać niniejsze postępowanie. Chce pieniędzy!  Pamiętaj, że dopóki nie uprawomocni się twój wyrok rozwodowy, wówczas, jeżeli wcześniej nie zawieraliście żadnych umów małżeńskich, jesteście we wspólności majątkowej.  To, co twoje, to również jej. Co zrobić, kiedy postępowanie rozwodowe się przedłuża, zaś ty chcesz, aby twoja wspólność majątkowa ustała. Należy wnieść do sądu pozew o rozdzielność majątkową! Możesz również żądać rozdzielność majątkową wstecz. Proszę sobie wyobrazić, iż w niektórych sprawach, kiedy wnosimy o rozdzielność z datą wsteczną do Sądu Rejonowego, żona nagle zmienia stanowisko. Okazuje się, że jest w stanie odstąpić od orzekania o winie.

Jak wygląda rozwód w praktyce?

Mężczyźni dosyć często zbyt pochopnie podejmują decyzje albo godzą się na to, że wezmą na siebie winę, albo chcą przepisywać szybko majątek, wierząc, że uda się porozumieć z żoną, jednakże w praktyce tak to nie wygląda. Nagle żona zmienia zdanie, zaś mężczyzna zostaje w sytuacji, w której nie sądził, że kiedykolwiek się znajdzie. Okazuje się, że wszystkie twierdzenia, które wcześniej obiecywała żona, nie pokrywają się z rzeczywistością. Dla przykładu mówiła, że zrzeknie się alimentów, pod warunkiem że przepisze i zostawi dla ciebie i dla dzieci dom.

Kiedy to mężczyzna przepisał dom, oczywiście ona się wyparła i stwierdziła, że nic takiego nie miało miejsca. Dlatego też warto skonsultować się z pełnomocnikiem, który ma trochę większe doświadczenie niż ty z uwagi na fakt, iż kilkadziesiąt takich rozwodów przeprowadził.  Ja osobiście mogę powiedzieć, że dopiero po 50 sprawach rozwodowych jestem w stanie przewidzieć pewne niebezpieczeństwa przy rozwodzie. Ja i moja Kancelaria specjalizujemy się w sprawach rozwodowych i wiemy, że pewne ruchy trzeba przewidzieć.  Nie prowadzę statystyk, poza tym ciężko mi powiedzieć, ile rocznie prowadzę spraw o rozwód, jednakże myślę, że około 100 osób rocznie trafia do mnie z różnymi problemami związanymi ze sprawami rozwodowymi. Dzięki temu jestem w stanie przewidzieć, co może się zdarzyć.  Zauważyłam po kilku latach pracy jako adwokat specjalizujący się w sprawach rodzinnych, że jeżeli chodzi o kwestie związane z prawem rodzinnym, z rozwodem, czy z dziećmi, jestem w stanie przewidzieć pewne ruchy. Zauważyłam też, że kiedy przychodzi do mnie klient, to gdyby zdarzyło mu się jakieś kłamstwo, jestem w stanie szybko to wyłapać. Dlatego zawsze proszę moich klientów o szczerość.  Pamiętajmy, iż adwokat jest zawodem, gdzie jest zobligowany do tajemnicy adwokackiej, stąd też nie martw się, że informacje zostaną przekazane.

 

Oferta Rozwód Warszawa

Rozwód Legionowo

Rozwód Marki Warszawa

Oferta Rozwód Warszawa

Rozwód Legionowo

Rozwód Marki Warszawa

 

Rozwód Piastów 

Masz problem? Zrobię wszystko, aby Ci pomóc. Sprawy rodzinne są bez wątpienia ciężkie. W grę wchodzą trudne emocje. Dlatego aby osiągnąć sukces, trzeba mieć taktykę i plan. Jeżeli mieszkasz w Piastowie bądź ostatnie wspólne miejsce zamieszkania to Piastów, to zgodnie z właściwością rozwód będzie odbywał się w Warszawie. Tak, w Warszawie w Sądzie Okręgowym. Moja kancelaria mieści się niedaleko Sądu. LINK DO SĄDU ROZWODOWEGO Natomiast inne sprawy rodzinne być może będą toczyć się w Sądzie Rejonowym w Pruszkowie.  LINK DO SĄDU . To zależy od rodzaju sprawy (czy rozwód, alimenty czy może sprawa o kontakty). Dlatego proponuję krótką rozmowę, abyś wiedział, co robić dalej. Podczas konsultacji ustalimy, w jakiej jesteś sytuacji i wybierzemy najlepsze rozwiązanie. 

Rozwód Pruszków

Rozwód Pruszków. Chcesz w zgodzie zakończyć małżeństwo? Pragniesz rozwodu z żoną i zakończenia tego etapu? Chciałbyś, żeby rozwód był szybki i wasze małżeństwo zakończyło się na jednej rozprawie? Mieszkaliście w Pruszkowie, w Piasecznie lub w Piastowie? Zastanawiasz się, czy Twój rozwód będzie odbywał się w Warszawie? Tak, w Warszawie – niektórzy mówią na to Sąd rozwodowy – https://bip.warszawa.so.gov.pl. Pamiętaj, iż warto również uzyskać dostęp do swojej sprawy online – https://portal.waw.sa.gov.pl/#/login. 

Rozwód Otwock

Jeżeli mieszkasz w Otwocku bądź ostatnie wspólne miejsce zamieszkania to Otwock, to zgodnie z właściwością rozwód będzie odbywał się w Warszawie. Tak, w Warszawie w Sądzie Okręgowym. Moja kancelaria mieści się niedaleko Sądu. Natomiast inne sprawy rodzinne niż rozwód być może będą toczyć się w Sądzie Rejonowym w Otwocku.

Rozwód Piaseczno – Adwokat Piaseczno Rozwód

Adwokat Piaseczno. Sprawy rodzinne są niezwykle skomplikowane! Mieszkaliście ostatnio w Piasecznie albo w okolicach – wówczas czeka Cię sprawa rozwodowa w Sądzie w Warszawie.

Rozwód Piaseczno. Mieszkaliście razem w Piasecznie bądź w okolicach? A może Ty teraz tutaj mieszkasz? Twój rozwód będzie w Warszawie, zaś sprawy takie jak rozdzielność majątkowa będą w Piasecznie. Dane Sądu:  Sąd Rejonowy w Piasecznie ul. Kościuszki 14,05-500 Piaseczno I Wydział Cywilny rozpoznaje sprawy z zakresu prawa cywilnego z obszaru właściwości Sądu dla gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno i Prażmów.  Rozwód Piaseczno Jeśli mieszkasz w Piasecznie, Twój rozwód będzie miał miejsce w Sądzie Okręgowym w Warszawie -> https://bip.warszawa.so.gov.pl. Moja kancelaria mieści się niedaleko Sądu. 

Warto zasięgnąć opinii adwokata od rozwodów

Oczywiście musimy znaleźć rozwiązanie. Dlatego też warto skonsultować się z adwokatem do spraw rozwodowych, wybrać dobrą kancelarię do spraw rodzinnych i umówić się na konsultację prawną. Podczas konsultacji prawnik do spraw rozwodowych przedstawi ci zagrożenia, jakie mogą wystąpić przy rozwodzie. Tak, jest to bardzo ważne i może się tak zdarzyć, że unikniesz pewnych błędów. 

 

 

 

Prawa ojca do dziecka a sprawa rozwodowa

Zastanawiamy się jakie prawa ma ojciec do dziecka i czy w ogóle ma prawa? 

Często ojcowie szukają pomocy w internecie bądź w środowisku, gdzie mogą uzyskać pomoc. Chcą być traktowani na równi z kobietami i chcą mieć takie same prawa do dziecka jak kobiety. Stąd też szukają pełnomocników, którzy pomogą im bronić ich praw przed Sądem.

Często ojciec nie godzi się na to, aby ograniczyć mu kontakt z dzieckiem. Dlatego też szukają pomocy u specjalistów, chcą poznać swoje prawa. Czy faktycznie jest tak, że ojcowie są dyskryminowani przez Sąd? Należy się nad tym zastanowić, jednakże uważam, że twoje prawa jako mężczyzny muszą być chronione trzy razy bardziej

Jeżeli chcesz, aby dziecko zostało z tobą, to musisz też zdobyć odpowiednie dowody wskazujące na to, co będzie najlepsze dla dziecka. Dla przykładu, jeżeli chcesz, aby dziecko zamieszkało z tobą i dziecko również tego chce, zaś żona bądź matka dziecka chce walczyć. trzeba przygotować na walkę przed sądem. Dlatego też, jeżeli jesteś ojcem, musisz przedstawić tę sytuację. Jak? Należy zebrać dowody na to, że jesteś dobrym rodzicem i że dziecko chce mieszkać z tobą. 

Pamiętaj, że dobro dziecka jest najważniejsze i może się zdarzyć tak, że Sąd będzie chciał poznać zdanie dziecka. Może również dojść do badań przez specjalistów, którzy zbadają sytuację rodzinną.

Aby wychowywać dzieci po rozstaniu rodziców, trzeba się dobrze przygotować i wszystko zaplanować. Oczywiście w Polsce góruje konserwatywne myślenie, iż najczęściej dzieci zostają z matką, jednakże w praktyce tak to nie wygląda. Zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, jaki jest nasz cel. Dlatego też warto walczyć o dzieci, kiedy faktycznie widzimy sens tego, aby były z nami.

Czytaj więcej: Opieka naprzemienna a prawo do opieki na dzieckiem

Jak przeprowadzić sprawę rozwodową, gdy żona zdradziła?

Kiedy żona zdradziła, zastanawiamy się, czy walczyć. Zastanawiamy się czy chcemy, aby sąd przyznał nam rację i stwierdził, że winę za rozpad pożycia ponosi żona. Jednakże musimy wiedzieć, jak wygląda to w praktyce i jakie jest orzecznictwo Sądu. I przede wszystkim musimy wiedzieć, po co nam dochodzenie winy. Sytuacja niekiedy wygląda tak, że zmierzamy się z trudnościami w realizacji swoich planów. Chcemy, żeby wszystko było tak, jak nam się wymarzy, jednakże tak w życiu nie ma. Dlatego też musimy na początku wiedzieć, jak może się skończyć sprawa sądowa i jakie mamy szanse na wygraną. Oczywiście możemy uzyskać rozwód z wyłącznej winy, jednakże musimy wiedzieć, że może się zdarzyć tak, że mimo zdrady żony rozwód może zakończyć się z winy obu stron, gdyż sąd spojrzy również na twoje zachowanie.

Żona chce rozwodu z mojej winy. Czy mam się do tego przyznać?

Często przychodzą do mnie mężczyźni, którzy boją się tego, co spotka ich w sprawie rozwodowej, gdyż znają swoją żonę, a żona chce walczyć. Walczy o dzieci, o majątek oraz o udowodnienie winy. Pytanie zasadnicze – czy bać się tego i czy przyznać się, że się zawiniło w tym małżeństwie? Cóż, odpowiedź jest bez wątpienia trudna, ponieważ zależy od stanu faktycznego sprawy. Należy spojrzeć na waszą sytuację indywidualnie i ocenić ją z perspektywy lat. Co się działo w tym małżeństwie, że doszło do rozpadu pożycia? 

Czytaj więcej: Żona chce rozwodu mojej winy.

Na co musi uważać mężczyzna? – Rozwód Pruszków

Na żonę! I oczywiście wszystko zależy od materiału dowodowego. W praktyce często zdarza się, że mężczyźni przegrywają sprawy rozwodowe dlatego, że nie dostarczają wystarczająco dużo materiału dowodowego. Aby sąd mógł spojrzeć na waszą sytuację, musi mieć dowody w sprawie. Jednakże Sąd nie ma mocy, aby sam zdobyć te dowody.

Czy przy rozwodzie muszę dostarczyć bilingi? – Rozwód Pruszków

Oczywiście są instrumenty prawne, aby zdobyć dowody. Dla przykładu można skierować wniosek do sądu, aby zobowiązał stronę do dostarczenia bilingów, wyciągów z kont na dane okoliczności. Dla przykładu jeżeli wiemy, że jedna ze stron prowadziła przez telefon bardzo dużo rozmów (np. żona rozmawiała z kochankiem), jednakże nie mamy dostępu do bilingów, to możemy poprosić Wysoki Sąd, aby skierował do niej zobowiązanie. Dlatego też dzięki temu możemy uzyskać dostęp do bilingów, które wskażą, czy ta okoliczność jest zgodna z prawdą. Taka sytuacja ma również miejsce, gdy chcemy poznać historię rachunku bankowego. 

Sposobów jest kilka. 

Jednakże co do zasady jest możliwość skierowania do sądu wniosku, aby to on ją zobowiązał do ujawnienia bilingów za ostatni okres, dla przykładu do przedłożenia bilingów z rozmów telefonicznych za ostatni rok. Tutaj podajemy okoliczność, którą chcemy udowodnić.

Dla przykładu twierdzimy, iż żona ma kochanka, była z nim w hotelu i zapłaciła kartą. Stąd też prosimy o wyciągi z konta. 

Żona złożyła apelację – Rozwód Pruszków

Co zrobić, gdy żona złożyła apelację? Sytuacja może zupełnie się odwrócić. Jeżeli wyrok został wydany, jednakże jest nieprawomocny, to tak naprawdę nie możemy być niczego pewni, ponieważ w postępowaniu apelacyjnym wszystko może się zmienić… Niekiedy rozstrzygnięcie jest nie do zaakceptowania dla obojga bądź jednego z byłych małżonków. Stąd też mamy możliwość – odwołanie od wyroku rozwodowego. Najczęściej sporządza się apelację kiedy jest rozstrzygnięcie w zakresie winy. Orzeczenie o winie, poza tym, że wskazuje, który z małżonków przyczynił się do rozpadu małżeństwa, ma także wpływ na ewentualny obowiązek alimentacyjny rozwiedzionych małżonków.

Odpowiedź na apelację rozwodową

Dlatego też jeżeli została złożona apelacja od wyroku rozwodowego, to należy sporządzić odpowiedź i zająć stanowisko w sprawie. Z mojej praktyki wynika, że zdarzają się sytuacje i to dość często, że w sądzie pierwszej instancji nie jest zauważony problem małżeński, zaś Sąd skupia się tylko na jednym problemie i nie bada całokształtu sytuacji. Stąd też często zdarza się, że Sąd Apelacyjny zmienia wyrok rozwodowy pierwszej instancji. Z mojego doświadczenia wynika, że dość często Sąd Apelacyjny zmienia wyrok w zakresie winy i stwierdza, iż dwie strony przyczyniły się do rozpadu pożycia małżeńskiego i obydwie ponoszą winę za rozpad pożycia.

Żona odwołała się od wyroku rozwodowego – walcz do końca

Dlatego też jeżeli żona złożyła apelację od wyroku rozwodowego, to należy w sposób skrupulatny przygotować się do odpowiedzi i zająć stanowisko w sprawie. W pierwszej kolejności należy przeanalizować wszystkie dokumenty, które znajdują się w sprawie i zlokalizować problem, a później zastanowić się, jakie błędy popełnił Sąd pierwszej instancji. A zatem jeżeli nie zgadzamy się z sądem pierwszej instancji i nie jesteśmy zadowoleni z wyroku, który wydał sąd pierwszej instancji, w tym przypadku Sąd Okręgowy, to czeka nas apelacja

Apelacja rozwodowa – Rozwód Pruszków

Apelację od wyroku rozwodowego składamy w ciągu 14 dni od dnia otrzymania wyroku wraz z uzasadnieniem. Dlatego też niezbędne jest, abyśmy takie uzasadnienie w sprawie posiadali. A zatem jeżeli jesteśmy niezadowoleni z wyroku, to powinniśmy złożyć wniosek o uzasadnienie wyroku i poznać argumentację sądu pierwszej instancji. Na podstawie tego można powiedzieć i napisać apelację oraz wskazać, jakie błędy Sąd pierwszej instancji popełnił. Dla przykładu – pominął wszystkie istotne dowody w sprawie, nie uwzględnił w ogóle przesłuchania stron. Ponadto być może uznał za niewiarygodne zeznania świadków? Dodatkowo nie uwzględnił dochodów, które zostały w niniejszej sprawie załączone. Jeżeli wyrok cię zadowala – musisz składać apelacje. Jeżeli masz wątpliwości, co robić, skonsultuj się z dobrym adwokatem.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Rozwód Wołomin. Kiedy tylko poznamy Twoją historię i ustalimy potrzeby, natychmiast otrzymasz od nas pomoc.

Rozwód to zdecydowanie trudny czas. Dlatego ważne, aby znaleźć wtedy wparcie i zrozumienie. Rozwód to też początek nowego życia. Należy mieć strategię i plan na rozwód. Rozwód to plan na przyszłość. Dlatego należy jak najlepiej zakończyć małżeństwo i uregulować kwestie związane z dziećmi, alimentami, podziałem majątku. 

Od czego zacząć rozwód?

Rozwód dla nikogo nie jest łatwy. Budzi wiele wątpliwości. Jest też na swój sposób wiążący. Jak zatem się do niego zabrać? O tym we wpisie!

Rozwód zaczynamy od decyzji.

Dlaczego decyzja jest ważna? Na jej podstawie przyjmujemy wstępną strategię rozwodową, czyli jak zachować się początku rozwodu. Dlatego, zanim podejmiesz jakiekolwiek działania, warto przeanalizować swoją sytuację z dobrym adwokatem albo radcą prawnym specjalizującym się w prawie rodzinnym. On powie Ci dokładnie, co masz robić.

Co jest ważne w sprawie rozwodowej?

Przede wszystkim zastanów się, jak wyglądało Twoje dotychczasowe życie. Zaplanuj także, jak ma ono wyglądać w przyszłości. Przygotuj się zatem na walkę w Sądzie. Co więcej, ze sprawami rozwodowymi łączy się stres. Proces przebiega często w sposób nieprzewidywalny. Łzy w sprawach rozwodowych nie są zatem rzadkością. Rozprawy rozwodowe wywołują trudne emocje. Dzięki przemyślanej decyzji i odpowiedniemu przygotowaniu formalnemu będzie nam jednak o wiele łatwiej.

Jakie znaczenie ma wyrok w sprawie rozwodowej?

Wyrok w sprawie rozwodowej jest bardzo ważny. To on kształtuje Twoje dalsze życie. W sprawie rozwodowej musisz zabezpieczyć swoje interesy tak, aby po jej zakończeniu zapewnić sobie i najbliższym możliwie najlepsze warunki życia.

Czy potrzebujemy adwokata do sprawy rozwodowej? 

Po podjęciu decyzji o rozwodzie należy niemal natychmiast szukać pełnomocnika. Musi być to specjalista od prawa rodzinnego. On przygotuje pozew i inne potrzebne dokumenty oraz będzie towarzyszył Ci podczas każdej rozprawy. Nie polecam czekać na ruch drugiego małżonka. Gdy dostaniesz postanowienie nakazujące wpłacić wysokie alimenty na jego rzecz, będzie Ci bardzo trudno to „odkręcić”.  Gdy nie przedstawiasz swojego stanowiska w sprawie rozwodowej sąd przyjmuje, że przystajesz na ustalenia drugiej strony. Niewywiązanie się z nich grozi komornikiem albo sprawą karną. Jeśli mamy pewność, że nie da się uratować małżeństwa, należy zabezpieczyć swoje interesy. Wielu moich klientów, czekając zbyt długo, wpadło w tarapaty. 

Rozwód z Adwokatem czy bez 

Ponadto, kiedy występujesz jako strona bez pełnomocnika, wówczas musisz pilnować wymogów formalnych określonych w przepisach procedury cywilnej. Oznacza to, że wszystkie pisma procesowe, które są składane na rozprawie oraz poza nią muszą formalnie spełniać wymogi prawa cywilnego. Gdy zabierasz głos na rozprawie rozwodowej, musisz mówić konkretnie i z przekonaniem, aby zmieścić się w czasie wyznaczonym przez Sąd. Bądź pewien swojej racji. Sąd jest bezstronny. Nikt Ci nie podpowie, jak masz się zachować. 

Rozwód bez orzeczenia o winie czy z orzekaniem o winie

Rozwód bez orzeczenia o winie sąd daje zazwyczaj, kiedy obie strony zgodnie chcą zakończyć swoje małżeństwo. Natomiast jeśli do rozpadu pożycia przyczynia się bezpośrednio jedna ze stron, wówczas orzekany jest rozwód z wyłącznej wina małżonka. Decyzja Sądu w sprawie rozwodu opiera się na przesłuchaniu stron, świadków oraz na dowodach. 

Sześć rzeczy, które trzeba zastosować podczas rozprawy rozwodowej.

 1. Dokumenty rozwodowe –  Zapoznaj się z przygotowanymi dokumentami, czyli pozwem o rozwód albo odpowiedzią na pozew.
 2. Pamiętaj datę zawarcia związku małżeńskiego. 
 3. Jak mówić do Sądu? Mów konkretnie i zwracaj się do Sądu „Wysoki Sądzie”
 4. Pamiętaj datę zawarcia rozdzielności majątkowej
 5. Wejdź na stronę Sądu, w którym odbywa się twoja sprawa rozwodowa. Zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi adresu.
 6. Bądź przygotowany na szczegółowe pytania sądu. Na moim blogu znajdziesz odrębny wpis, w którym szczegółowo opisałam, jakie pytania zadaje sąd przy sprawie rozwodowej. 

Jak zacząć rozwód?

Rozwód nie jest rzeczą łatwą. Nie polecam zatem nieprzygotowania lub błędów w dokumentach, które dotyczą sprawy. Warto skorzystać z pomocy prawnika z doświadczeniem. Przy odpowiedniej strategii procesowej masz szansę wygrać. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Rozwód Wołomin 

 

 

 

Gdzie toczą się twoje sprawy sądowe?

Jeżeli mówimy o rozwodzie, to właściwy Sąd będzie w Warszawie  – w Sądzie Okręgowym. Jaki sąd rozwód? Jaki Sąd w Warszawie do rozwodu?

Jeśli chodzi o alimenty, opiekę nad dziećmi itp, wówczas te sprawy będą rozstrzygać się w Sądzie Rejonowym – Sąd Rejonowy w Wołominie.

Do rozwodu bez wątpienia należy się przygotować. Razem z pełnomocnikiem musisz ustalić swój cel, zaplanować strategię i przygotować się do rozprawy. Trzeba to potraktować poważnie – tylko wtedy mamy szansę na sukces. 

Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

 

Rozwód Ząbki. Rozwodzisz się w Ząbkach? Wówczas Sąd właściwy to Warszawa. Z pewnością zastanawiasz się, jak będzie wyglądał twój rozwód? Pamiętaj, że oprócz sprawy związanej z samym rozwodem należy ustalić kwestie związane z dziećmi. A zatem jeżeli macie dzieci, to również ten obszar jest bardzo istotny i należy o niego zadbać.

Często mężczyźni nie zdają sobie sprawy z konsekwencji prawnych wynikających z rozwiązania małżeństwa. Jako mężczyzna musisz dodatkowo dołożyć wszelkich staranności, aby bronić się przed sądem. Nigdy nie możesz dopuścić do tego, aby rozstrzygnięcie było dla ciebie niekorzystne! Kiedy jesteście zgodni, sprawy rozwodowe pozornie mogą wydawać się łatwe, jednakże są tam zapisy prawne, które mogą w przyszłości spowodować negatywne skutki w twojej sytuacji. Zatem należy przemyśleć kilka najważniejszych rzeczy, takich jak opieka naprzemienna, kontakty z dziećmi, wysokość alimentów oraz władza rodzicielska.

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Opieka naprzemienna – Rozwód Ząbki 

Osobiście uważam, że opieka naprzemienna jest jedną z lepszych form wychowania dziecka.

Musimy przy tym pamiętać, iż dobro małoletniego dziecka jest w tej sytuacji najważniejsze. Sąd rozstrzygający sprawę rodzinną bez wątpienia będzie kierował się dobrem małoletniego. Ponadto należy wskazać, iż przepisy są nieprecyzyjne. 

Aby sąd rozstrzygał o opiece naprzemiennej, muszą wystąpić odpowiednie przesłanki np.

 • dobro dziecka
 • wspołdziałanie rodziców
 • utzrymywanie kontaktów z dzieckiem po rozwodzie 

Dzieci 

Osobiście uważam, że opieka naprzemienna jest bardzo dobra i wygodna dla rodziców, jednakże istotne jest, ile dziecko ma lat. Jeżeli dziecko wchodzi w okres dorosłości, to nie zawsze właściwe jest zmienianie mu środowiska. Jednakże jeśli dziecko jest małe, przyzwyczai się do tego, że ma dwa domy. W takim wypadku jest to najlepsza opieka, jaką można sobie wyobrazić. 

Często nie dochodzi do rozstrzygnięcia pozytywnego w zakresie opieki naprzemiennej w szczególności z uwagi na fakt, iż kobiety nie chcą się na tę okoliczność zgodzić.

Najczęstszym powodem braku określenia opieki naprzemiennej są kwestie związane z finansami. 

Rozwód Alimenty 

Kobieta chciałaby mieć zabezpieczenie finansowe. Dlatego w takich sytuacjach proponuję dzielenie się kosztami. Najlepiej w tym obszarze podpisać odpowiednie porozumienie. Wówczas będzie możliwość, aby wpisać tam konkretne postanowienia i warunki, w jakim stylu chcecie wychowywać dziecko. Zatem istotne jest, aby znaleźć porozumienie i podpisać plan wychowawczy, w którym określicie sposób wychowania oraz dzielenia się kosztami.

Natomiast jeżeli nie zdecydujecie się na opiekę naprzemienną, to warto określić kontakty. Dzięki kontaktom będziesz miał jako ojciec zapewnione prawo do widzeń. 

Jeżeli w tym obszarze będą trudności, wówczas są instrumenty prawne, aby egzekwować kontakty. 

Rozwód Ząbki 

Alimenty to kolejna sprawa, która jest bardzo istotna w sprawie. Zrób wszystko, aby dopilnować, żeby wysokość alimentów była odpowiednia. W pierwszej kolejności istotne jest, ile dziecko kosztuje, a dopiero potem liczą się twoje zarobki. Sąd powinien w pierwszej kolejności ustalić koszty utrzymania dziecka, a dopiero później patrzeć na możliwości ojca. Wówczas określa, czy ojciec będzie partycypował w kosztach pół na pół, albo ustali, że twój udział będzie wynosił 75 procent. 

Jednakże wyliczenia w zakresie alimentów są specyficzne, ponieważ wysokość kwoty alimentacyjnej  należy rozłożyć na szczegóły. Trzeba zastanowić się, ile twoje dziecko rzeczywiście kosztuje i jakie są koszty. Należy rozstrzygnięć jaki jest koszt w zakresie wyżywienia w szkole, koszty szkoły, koszty związane z odzieżą i obuwiem, koszty związane z rozrywką, leczeniem.

A zatem jeżeli jesteś ojcem, zadbaj w szczególności o kwestie związane z dzieckiem.

Rozwód Ząbki 

Jeśli Pań­stwa spra­wy rodzin­ne wyma­ga­ją pomo­cy, moja Kan­ce­la­ria dostar­czy Pań­stwu pro­fe­sjo­nal­nych roz­wią­zań. 

 1. rozwód,
 2. separacja,
 3. alimenty,
 4. usta­le­nie kon­tak­tów z dziec­kiem,
 5. ogra­ni­cze­nie wła­dzy rodzi­ciel­skiej,
 6. pozba­wie­nie wła­dzy rodzi­ciel­skiej,


Właściwość Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie obejmuje następujące Sądy Rejonowe:


Sąd Rejonowy w:

Legionowie – dla miasta Legionowa oraz gmin: Jabłonna, Nieporęt, Serock, Wieliszew;
Nowym Dworze Mazowieckim – dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki oraz gmin: Leoncin, Pomiechówek, Zakroczym i Czosnów;
Otwocku – dla miast Józefów i Otwock oraz gmin: Celestynów, Karczew, Kołbiel i Wiązowna;
dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie – dla dzielnic: Białołęka, Praga Północ, Targówek;
oraz dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie – dla dzielnic: Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła;

Wołominie – dla miast: Kobyłka, Marki, Ząbki, Zielonka oraz gmin: Dąbrówka, Jadów, Klembów, Poświętne, Radzymin, Strachówka, Tłuszcz, Wołomin.

Rozwód Ząbki – Warszawa

Ugodowy rozwód. Jak zacząć procedurę rozwodową w Warszawie?

Ile sądy zasądzają w Warszawie na dziecko? Jakie są alimenty na dziecko w Warszawie? Czy można szybko rozwieść się w Warszawie? Te wszystkie pytania bardzo często zadają osoby, które chcą się rozwieść. Oczywiście, że Warszawie można się szybko rozwieść. Zależy to od kilku czynników. Jakie jest wasze ostatnie miejsce zamieszkania? W Warszawie są dwa sądy, w których rozstrzyga się sprawy rozwodowe. Jeden z sądów mieści się przy ulicy Poligonowej, drugi mieści się na Al. Solidarności. Natomiast sprawy rodzinne z zakresu alimentów i kontaktów toczą się w sądach rejonowych.

Odpowiadając, czy szybko można się rozwieść w Warszawie? Oczywiście, że tak. Warszawa to duże miasto, sądy sprawnie działają. W sądach pracują rzetelne i doświadczone osoby, które sprawnie potrafią przeprowadzić proces rozwodowy. Oczywiście, że niektóre sprawy się przedłużają i czeka się nawet rok na rozprawę. To wszystko zależy, jak jest skonstruowany pozew o rozwód.

Istotne elementy przypadku pozwu o rozwód

W pierwszej kolejności pytanie do ciebie – czy chcesz rozwód bez orzekania o winie czy też chcesz dochodzić winę? Kolejna istotna rzecz – czy macie dzieci? Jeżeli tak, musicie w tym obszarze zadbać o alimenty, kontakty i władzę rodzicielską. Często między stronami dochodzi do konfliktów w tym zakresie  Okazuje się, że tak naprawdę walczymy niepotrzebnie.

Opieka naprzemienna

Bardzo często zdarza się, że mężczyźni walczą o opiekę naprzemienną, bo chcą spędzać jak najwięcej czasu z dzieckiem i nie płacić alimentów. Natomiast należy się zastanowić, jakie są stałe koszty w związku z utrzymaniem małoletniego dziecka. Niektórym błędnie się wydaje, że nie ma alimentów przy opiece naprzemiennej. Wyobraźmy sobie sytuację – młode małżeństwo, mieszkają na Gocławiu, ich syn chodzi do prywatnej placówki oświatowej, za którą uiszczają kwotę około 4000 zł. Czy nadal uważasz, że jedna osoba jest w stanie za to wszystko zapłacić? Oczywiście, że nie. Rozstając się, należy zastanowić się, co ze stałymi kosztami związanymi z utrzymaniem dziecka. W takiej sytuacji można określić opiekę naprzemienną, natomiast należy doprecyzować w wyroku rozwodowym, jak będą dzielone koszty. Dla przykładu rodzice będą partycypować w kosztach utrzymania dzieci po połowie.

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

Jeżeli strony nie chcą opieki naprzemiennej, istotne będzie to, jakie życzenie ma dziecko. Młodsze dzieci można sprawniej przyzwyczaić do wychowywania w takim systemie. Starsze niechętnie zmieniają miejsce zamieszkania.

Jak sąd ustala wysokość alimentów?

Sąd w pierwszej kolejności patrzy, jaki jest koszt utrzymania dziecka. Jeżeli sąd ustali, jakie są koszty utrzymania dziecka, przechodzi do analizy możliwości zarobkowych rodziców. Na jakie można liczyć alimenty w Warszawie? Myślę, że miasto nie ma większego znaczenia.

A zatem niezależnie czy jesteś mamą, czy tatą i czy ubiegasz się o alimenty na rzecz swojego dziecka, musisz zacząć od rzetelnego wyliczenia. Dopiero później skup się na rozdzieleniu tej sumy między was, rodziców.

Konsultacja rozwodowa Warszawie.

Najczęściej zapraszam zainteresowane osoby na pierwszą konsultację, podczas której przeprowadzimy proces dokładnej analizy twojej sytuacji i ułożymy strategię procesową. Co to jest strategia na rozwód? To jest plan działania na rozprawę rozwodową. 

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Jak ułożyć strategię na rozwód?

W pierwszej kolejności wyliczymy koszty utrzymania dzieci, zbieramy dokumenty, które są niezbędne do złożenia pozwu o rozwód. Potem przygotowujemy pierwszy projekt pozwu, przesyłamy go do drugiej strony i proponujemy spotkanie, żeby podjąć rozmowy mediacyjne. Składamy dokumentację do sądu, czekamy na wyznaczenie terminu rozprawy. Przygotowujemy się do niej i zaczynamy. Przy dobrym zaplanowaniu i przygotowaniu dokumentów jest szansa, że na jednej rozprawie cała sprawa się  zakończy.

Chyba że podczas pierwszej rozprawy sąd uzna, że brakuje mu jeszcze dokumentów, by móc ją zakończyć. Wtedy też odroczy termin rozprawy i zobowiąże cię do zajęcia stanowiska, zebrania dowodów i przedłożenia ich do sądu. Wówczas odroczył termin rozprawy i wyznaczy inny.

Rozwód  

Istotą szybko zakończonej sprawy rozwodowej są trzy czynniki takie jak: odpowiednio napisany pozew, rzetelny zgromadzenie dokumentów i analiza sytuacji oraz wolny termin w danym oddziale sądu. Jestem do twojej dyspozycji zarówno stacjonarnie, jak i online. Zapraszam cię do mojej kancelarii! Razem ułożymy najlepszą strategię procesową. Nie działaj na własną rękę! Pomogę Ci przejść przez rozwód.

Adwokat do rozwodu Opinie 

 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Rozwód Zielonka. Jak się rozwieść w Polsce? Poradnik krok po kroku

Według najnowszych danych GUS, w Polsce rozpada się co drugie małżeństwo. Co jest przyczyną? W jaki sposób przygotować się do rozprawy rozwodowej? Jak przebiega taka rozprawa? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz we wpisie.

Co najczęściej doprowadza do rozwodu w Polsce?

Z mojego doświadczenia w pracy z klientami wynika, że najczęstszą przyczyną rozwodów jest rozpad pożycia i pieniądze. Nie potrafimy ze sobą rozmawiać, szukać kompromisu. To doprowadza nas do frustracji i ciągłych kłótni. Często sprawy rozstrzygane na sali sądowej można by spokojnie załatwić rzeczową rozmową. Ale trzeba chcieć…

 

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

 

Rozwód w Polsce – społeczne tabu 

Rozmawiając z ludźmi zauważyłam również, że temat rozwodu w naszym kraju jest wciąż swego rodzaju tematem zakazanym. Widać to zwłaszcza w małych miejscowościach. W imię ślubnej maksymy „i nie opuszczę cię aż do śmierci” często tkwimy w toksycznych relacjach. Kolejną przyczyną takich działań są dzieci. Uważamy bowiem, że „dziecko powinno mieć pełną rodzinę”, nawet jeżeli funkcjonuje ona nieprawidłowo. Taka postawa wynika w dużej mierze z patriarchalnego kręgu kulturowego, w jakim się znajdujemy. Nie zawsze jest w nim miejsce na respektowanie potrzeb jednostki czy rozwój. Dominuje zasada podporządkowania. Jeśli drugiej stronie to nie odpowiada, najczęściej chowa negatywne emocje w sobie lub wylewa je podczas kłótni. Tymczasem zachowania rodziców wpływają nieodwracalnie na  rozwój emocjonalny dzieci. Rzadko jesteśmy skłonni do mediacji, aby do tego rozwodu nie doprowadzić.

Gdzie się odbywają rozwody w Polsce? – Rozwód Zielonka

Większość rozpraw rozwodowych w Warszawie odbywa się w Sądzie Okręgowym przy Poligonowej lub przy Al. Solidarności. Reszta spraw rozstrzygana jest w sądach rejonowych właściwych dla danego miasta lub gminy.

Każdy prawnik do rozwodu w Polsce dobry – czy na pewno?

Ostatnio zobaczyłam komentarz: „Zmorą w prowadzeniu spraw rozwodowych są rażące błędy  mecenasów w zakresie zarówno przygotowania do rozprawy, jak i zachowania w sądzie. Klienci, oczekując szybkiego rozwiązania problemu, wybierają „pierwszego lepszego” adwokata. Mecenasi natomiast nie zawsze rzetelnie informują klientów o kolejnych krokach w postępowaniu i możliwościach, jakie mają”.

Mój komentarz – być może takie sytuacje się zdarzają, jednakże w mojej ocenie należą do rzadkości. 

Wybierając adwokata bez wątpienia warto kierować się jego specjalizacją.

Jak przygotować się do rozwodu w Polsce?

Po pierwsze, opracuj z adwokatem strategię procesową. Co to znaczy?

Podczas konsultacji powiedz mu, co chcesz osiągnąć przez rozwód, Przedstaw dokładnie swoją sytuację.  Następnie zapytaj o dokumenty jakie masz dołączyć do pozwu o rozwód. Nie broń się przed mediacją z byłym partnerem.

Dzięki niej nie tylko masz szansę na zakończenie rozwodu w czasie jednej rozprawy i zwrot części kosztów, ale też twoje propozycje zawarte w pozwie mogą zostać pozytywnie rozpatrzone.

Po trzecie, poproś o wycenę konsultacji lub całego prowadzenia sprawy

Ponadto możesz również zapytać o dodatkowe koszty, które będziesz musiał ponieść. Stosując te trzy kroki, masz pewność, że zrobiłeś wszystko, aby zakończyć swoje małżeństwo najmniej boleśnie dla ciebie i twoich bliskich

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Jak długo czeka się na rozwód w Polsce?

Przy odpowiednio sporządzonych dokumentach procesowych i korzystnie opracowanej strategii czas oczekiwania na rozprawę w Polsce nie przekracza pół roku.

Ile kosztuje rozwód w Polsce? – Rozwód Zielonka

Stała opłata sądowa przy sprawie rozwodowej wynosi 600 zł. W przypadku spraw o podział majątku  musimy zapłacić na początek 1000 zł. Jeżeli sprawa jest bardziej złożona, należy się przygotować na dodatkowe koszty – ekspertyzy rzeczoznawców, badania biegłych specjalistów. W kosztach rozwodu należy uwzględnić też opłatę tytułem wynagrodzenia za usługi prawne tj. wynagrodzenie za prowadzenie sprawy.

Nazywam się Marta Wnuk. Zajmuję się prawem rodzinnym. Zapraszam Cię do swojej kancelarii, abyśmy mogli porozmawiać o twojej sytuacji  i znaleźć optymalne wyjście. Zadzwoń lub napisz, by ustalić termin pierwszej konsultacji. Możesz ją odbyć osobiście lub online. Z profesjonalnym pełnomocnikiem będzie Ci łatwiej. Walcz o swoje!  Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

Opinie o kancelarii Rozwodowej 

 

 

 

 

 

Pomożemy Ci bezpiecznie przetrwać rozwód i rozpocząć nowe, szczęśliwe życie.

Rozwód to plan na przyszłość. Dlatego należy jak najlepiej zakończyć małżeństwo i uregulować kwestie związane z dziećmi, alimentami, podziałem majątku.

Opinie 

Zdecydowanie będzie to trudny czas, jednakże można z tego wyjść. Najważniejsze jest, aby dobrze to zaplanować.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl