Opinie klientów 5/5

Opinie klientów Mężczyzna i rozwód

Opinie klientów – Mężczyzna i rozwód. Nazywam się Marta Wnuk i od kilkunastu lat zajmuję się prawem rodzinnym. W pewnym momencie zauważyłam, że interesy wielu mężczyzn nie do końca są zabezpieczone. 

Jak o nie zadbać? 

Z perspektywy adwokata

U mężczyzn wszystko zaczyna się od otrzymania pozwu o rozwód. Termin, który został określony na odpowiedź, zawsze jest bardzo krótki.

Dlatego proszę mężczyzn, aby przygotowywali się do tego znacznie wcześniej. Należy przede wszystkim ułożyć strategię procesową, czyli plan rozwodu krok po kroku.

Aby to zrobić, należy odpowiedzieć sobie na następujące pytania: jak ma wyglądać mój rozwód?

Czy jako pierwszy składać pozew o rozwód? Czy może czekać na pozew o rozwód i wtedy odpowiedzieć? Jak przygotować odpowiedź na pozew? Kiedy przychodzi pozew o rozwód, zastanawiamy się, jak sporządzić odpowiedź. Wtedy mamy bardzo krótki czas i w pośpiechu szukamy prawnika, który nam pomoże. Nie polecam takiego działania, bo niesie to ze sobą poważne skutki w późniejszym czasie.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację – Kalendarz do umówienia spotkania 

Szukanie prawnika do rozwodu

Do rozwodu należy przygotować się dużo wcześniej. Zaplanować krok po kroku, jak ma wyglądać. To ty podejmij decyzję czy jako pierwszy nie powinieneś składać pozwu o rozwód. To bardzo dobre posunięcie, bo wówczas będziesz mógł jako pierwszy przedstawić sądowi swoją wersję wydarzeń. A przede wszystkim będziesz mógł pierwszy zaproponować kwotę w zakresie świadczenia alimentacyjnego.

opiniaopinia

opiniaopiniaOpinia

opiniaopinia

opiniaopinia

opiniaopinia

Jakie alimenty płaci mężczyzna przy rozwodzie?

Są dwa rodzaje alimentów: alimenty na dziecko oraz alimenty na drugiego małżonka. Określając kwotę alimentów, które rodzic obowiązany będzie płacić na dziecko, Sąd bierze pod uwagę nie tylko dochody uzyskane przez rodzica, ale również inne okoliczności. Istotne jest, jaką kwotę osiągasz oraz jakie masz możliwości zarobkowe. Możliwości zarobkowe określa się na podstawie wykształcenia, wieku, stanu zdrowia itp.

Kto pierwszy ten lepszy

Dlaczego mam pierwszy składać pozew o rozwód? Często zdarza się tak, że kobieta przedstawia w pozwie o rozwód zupełnie inaczej sytuację niż w rzeczywistości. Przepisy mówią o tym, iż nie powinno być różnic w poziomie życia pomiędzy rodzicami i dziećmi. Jeżeli więc rodzica stać na wiele – wówczas dla Sądu nie do pomyślenia jest sytuacja, w której nie zaspokoi potrzeb dziecka.

Dodatkowo istotne jest również, jaka była stopa życiowa przed waszym rozstaniem? 

Wyobraźmy sobie sytuację – żona składa pozew o rozwód i dodatkowo przedstawia, że przed waszym rozstaniem żyliście na bardzo wysokiej stopie. Wyjeżdżaliście na drogie wakacje, robiliście zakupy w drogich sklepach np. LouisVuitton. Wówczas oszacuje koszty utrzymania dziecka na poziomie 10 000 zł. Wskaże również, że spędzasz z dzieckiem tylko 10% czasu, więc wnosi o zasądzenie alimentów w wysokości 9.000 zł. Czy zgadzasz się na to? 

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Alimenty 9000 zł

Czy chcesz płacić alimenty 9000 zł na dziecko miesięcznie? Kiedy mężczyźni są zamożni albo posiadają znaczne majątki proponuję, aby jako pierwszy złożyć pozew o rozwód. Należy przedstawić swoją wersję wydarzeń. Wszystko rozstrzyga się o pieniądze. Nie wiemy, co zdarzy się w Sądzie. Możemy za to wyprzedzić ruchy drugiej strony.

Pozew o rozwód

Pracując od lat z moimi klientami zauważyłam pewną sprzeczność. Mężczyźni zabezpieczają potrzeby rodziny, otwierają firmy, są świetnymi menadżerami, liderami. Jednakże okazuje się, że w sprawach rodzinnych nie zawsze mają odwagę postawić na swoim.

Nawet jeśli mogłoby to być z korzyścią dla nich.

Czekają, aż coś się wydarzy, ponieważ nie chcą robić pierwszego kroku. Dlatego jeszcze raz apeluję – nie czekaj, bo możesz tego żałować. Pewne rzeczy są nie do uniknięcia.

Czy takie sytuacje często się zdarzają? Niestety, w mojej praktyce wielokrotnie się to zdarzyło. Przychodził mężczyzna, który nie wiedział nawet o tym, że za kilka dni ma sprawę rozwodową. Powód? Nie odebrał korespondencji z sądu.

Co zrobić przed rozprawą o rozwód?

Dlatego jako mężczyzna musisz zaplanować kilka ważnych rzeczy takich jak:

  • Rozwiązanie małżeństwa – polubowne czy z orzeczeniem o winie,
  • Z kim ma być dziecko,
  • Jak ustalić kontakty – zaproponuj dni, które ci pasują, ustal kwestię ferii czy wakacji,
  • Jak podzielić majątek

Zrzeknę się majątku – zbawienie czy strzał w kolano?

Istnieje wiele mitów dotyczących podziału majątku przy rozwodzie. Czas, by rozprawić się z pierwszym z nich. Co ciekawe, mężczyźni bardzo często po niego sięgają. Ile razy podczas konsultacji z klientem słyszałam: „jak zrzeknę się majątku na rzecz żony, to nie będę płacił alimentów”. To jest kłamstwo.

Nie ma takiego powodu w polskim kodeksie prawa rodzinnego, który zwalniałby cię z obowiązku alimentacyjnego. Przepisanie całego majątku na rzecz drugiej strony nie zawsze będzie dla ciebie korzystne. Spotkaj się zatem przed rozprawą z pełnomocnikiem, który podpowie Ci, jak rozwiązać te kwestie.

Z życia wzięte

Żona, przygotowując się do rozwodu z zamożnym mężem-przedsiębiorcą, prosiła go, aby płacił co miesiąc 40 000 zł na jej konto. Na tyle wyceniła remont w ogrodzie. Rozprawa rozwodowa małżeństwa miała się odbyć za pół roku. Jak się okazało, przed sądem przedstawiła, że te wpływy przez ostatnie pięć miesięcy co miesiąc na kwotę 40 000 zł stanowiły alimenty na rzecz rodziny.

Przeczytaj opinie klientów Mężczyzna i rozwód

Jeśli małżonka stanowczo zażąda rozwodu, nic nie poradzisz. Musisz to wziąć na swoje barki. Nie znaczy to jednak, że masz się godzić na wszystkie warunki, które ona postawi. Jeśli odpowiednio wcześniej zgłosisz się po pomoc do prawnika, możesz wyjść na swoje. Nie warto czekać. Jeśli potrzebujesz konsultacji rozwodowej, zapraszam do mojej kancelarii. Udzielam porad zarówno stacjonarnie, jak i online. Wspólnymi siłami znajdziemy optymalne rozwiązanie w twojej sprawie.

Pomagam osobom przejść przez sprawy sądowe.

Dziękuję wszystkim moim klientom za „dobre słowa”. Są one świadectwem, że wykonuję swoją pracę rzetelnie. Dziękuję. 

Z poważaniem, 

Adwokat Marta Wnuk

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl