Rozwód przed 30-stką

Rozwód przed 30-stką. Poznaj Pawła – 30 lat, wziął rozwód po roku małżeństwa

Rozwód przed 30-stką. Poznaj Pawła i jego historię. Czy możliwy jest rozwód przed 30-stką? Odpowiedź brzmi: tak. I choć może się to wydawać rzadkością, często spotykamy się z takimi przypadkami. Piszą do nas młodzi mężczyźni, którzy wzięli niedawno ślub. Nawet kilka miesięcy temu.

Czy możliwy jest rozwód przed 30-stką?

Dzisiaj opiszemy przypadek jednego z naszych klientów.

Paweł, który mieszka w Warszawie i pracuje w korporacji z branży finansowej, w wieku 30 lat, po roku małżeństwa, zdecydował się na rozwód. Pan Paweł trafił do nas szukając w internecie informacji. Był pewien swojej decyzji, ale naszły go wątpliwości. Obawiał się tego, co inni powiedzą. Po prostu bał się oceniania. Ponadto miał jeszcze nadzieję, że coś może się zmienić w jego małżeństwie.

Rozwód a statystyka – nie daj się liczbom

To prawda, że statystycznie mężczyźni najczęściej rozwodzą się po 40-stce, ale jakie to ma znaczenie w sytuacji, gdy Twoje małżeństwo nie funkcjonuje tak, jakbyś oczekiwał? Czy to, że kobiety częściej składają pozew o rozwód, oznacza, że Ty powinieneś się wstrzymać i pozostać w nieszczęśliwym małżeństwie? Każda sytuacja jest wyjątkowa. Na pewno nie warto porównywać się z innymi – ważne jest to, co Ty czujesz. Można słuchać rad, ale ostatecznie i tak Ty podejmiesz decyzję i będziesz mierzył się z konsekwencjami. Rozwód po 40-stce: Historia Marka – Czego boją się mężczyźni?

Rozwód przed 30-stką – Czy warto brać adwokata?

Pan Paweł zadał nam też ważne pytanie. Czy nie wystarczy, że ktoś napisze dla niego pozew rozwodowy, a dalej sam sobie poradzi? Nie chciał przeżywać rozstania i angażować w to prawnika. Po kilku rozmowach telefonicznych uświadomił sobie, że jeśli chce się rozwieść szybko i bezboleśnie, potrzebuje profesjonalnego pełnomocnika, który mu pomoże. Warto zatem przeanalizować swoją sytuację i podjąć odpowiednie działania. Dlaczego nie sięgnąć po pomoc, gdy masz taką możliwość? Warto mieć przy sobie profesjonalistę, który Cię przeprowadzi przez ten proces i oszczędzi niepotrzebnego stresu. PORADA PRAWNA

Jak rozwód wpływa na poczucie własnej wartości?

Rozwód często wpływa negatywnie na poczucie własnej wartości. Możesz czuć się osamotniony wśród znajomych, którzy są singlami. Twoje doświadczenie może Cię izolować, ponieważ mało kto ma takie doświadczenie w tym wieku. Na pewno nie pomoże, jeśli uznasz, że ten rozwód to porażka w Twoim życiu. Warto potraktować to jako doświadczenie, z którego wyciągniesz wnioski i nauczysz się na nim czegoś o sobie.

Rozwód to nie tylko kwestie prawne, ale również emocjonalne. Ważne jest, aby szukać wsparcia w rodzinie, u przyjaciół, a w razie potrzeby skorzystać z pomocy psychologa. Rozmowa może pomóc przeżyć trudne emocje, nauczyć się narzędzi, by sobie z nimi radzić, a nie ukrywać je w środku, aż do momentu wybuchu. Pozwala też zmienić przekonania na temat siebie i otaczającego Cię świata oraz otworzyć się na nowe możliwości.

Rozwód może być nowym początek

  To naturalne, że czujesz się przytłoczony, ale warto pamiętać, że jest to także czas na planowanie przyszłości, kariery i osobistych celów. Rozwód, mimo że bolesny, może być też szansą na nowy początek. Ważne jest, aby wykorzystać ten czas na refleksję nad swoim życiem, wartościami i tym, co naprawdę jest dla Ciebie ważne. Być może wartościowe będzie spotkanie profesjonalnego coacha, który pomoże Ci ustalić na nowo czego pragniesz w życiu.

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące rozwodu w młodym wieku:

  • Czy rozwód przed 30-stką jest rzadko spotykany?

  Rozwód przed 30-stką nie jest aż tak rzadki jak może się wydawać. Statystyki wskazują, że mężczyźni najczęściej rozwodzą się po ukończeniu 40 lat. 

  • Jestem młody i chce się rozwieść. Czy to mieć negatywny wpływ na moje życie w przyszłości?

  Trzeba pamiętać, że zawsze podejmujemy jakieś ryzyko, ale brak decyzji jest również decyzją. Kiedy pozostaniesz w nieszczęśliwym związku może mieć to dla Ciebie bardziej szkodliwe konsekwencje niż sam rozwód, który oczywiście jest trudnym przeżyciem – tego nie da się ukryć. 

  • Jak poradzić sobie z presją społeczną przy rozwodzie?

  Istotne jest, byś słuchał rad bliskich, czy to krewnych czy znajomych, z odpowiednim dystansem. To, że jesteś młody nie oznacza, że nie podejmujesz właściwych i przemyślanych decyzji. Skup się na swoim własnym szczęściu i dobrostanie, a nie na opinii innych.

  Z poważaniem,

  Adwokat Marta Wnuk
  Umów się na spotkanie Kalendarz 

  tel.: +48691512933

  e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

   

   

  Opublikowano w: Historie rozwodowe, rozwód. Tagi: , , , , , .