Rozwód Warszawa

Rozwód Warszawa

Rozwód Warszawa. Masz problem? Zrobimy wszystko, aby Ci pomóc. Sprawy rodzinne są trudne i pełne emocji. Dlatego trzeba mieć taktykę i plan, aby osiągnąć sukces. Kiedy tylko poznamy Twoją historię i ustalimy potrzeby, natychmiast otrzymasz od nas pomoc. Jak przygotować się do rozwodu? Do jakiego sądu się udać? Zapraszam do lektury.

Pozew o rozwód – Rozwód Warszawa

Jakie są najważniejsze elementy pozwu o rozwód?

W większości spraw wydaje nam się, że wszystko się uda i szybko złożymy pozew o rozwód. Szukamy więc w internecie wzoru. Nie mając jednak fachowej wiedzy z zakresu prawa, sporządzony przez nas pozew o rozwód często zawiera rażące błędy formalne. Skutek? Sąd oddala nasze powództwo. Jak zatem powinien wyglądać prawidłowo napisany pozew? Przede wszystkim powinien on zawierać elementy takie jak:

  • Żądanie orzeczenia rozwodu
  • Wniosek o zasądzenie kosztów w postępowaniu
  • Gdy małżonkowie mają dzieci – wniosek o ustalenie władzy rodzicielskiej, miejsca zamieszkania dzieci i kontaktów z nimi.

 Pozew może  zawierać także elementy dodatkowe takie jak np. żądanie eksmisji małżonka. 

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Kiedy następuje rozwód z orzeczeniem winy? 

Rozwód z orzeczeniem winy czy bez? Wszystko zależy od okoliczności. Sąd analizuje, czy faktycznie tylko jedna strona odpowiada za rozpad pożycia małżeńskiego. Rozwód z orzeczeniem winy występuje najczęściej sytuacji, gdy jeden z małżonków zdradził i odszedł. W takich sprawach istotne są dowody np. opinia detektywa. Gromadzi je najczęściej drugi małżonek. Wszystko po to, aby w toku strony nie pozostawić sądowi żadnych wątpliwości co do winy pozwanego.

Kiedy następuje rozwód z winy dwóch stron?

Rozwód z winy dwóch stron przede wszystkim może zostać orzeczony w sytuacji, kiedy dwie strony przyczyniły się do rozpadu pożycia małżeńskiego. Przyczyną rozpadu małżeństwa może być niedopasowanie lub niedochowanie wierności po obu stronach. Czy rozwód to koniec? Według mnie jest to po prostu nowy etap w życiu. Czy lepszy? Nie mnie to oceniać.

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

Rozwód Warszawa – Case study

Historia moich klientów z Łomianek. On pracował w branży IT, założył firmę w Szwajcarii i inwestował  z sukcesem w giełdy kryptowalut. Dodatkowo kupił kilka nieruchomości. Mężczyzna prosperował na tyle dobrze, że jego zarobki ze wszystkich źródeł oscylowały wokół 200 000 zł miesięcznie.  Z tego powodu jego żona, nie dość, że nie widziała potrzeby podjęcia pracy, co niejednokrotnie sugerował jej mój klient, to jeszcze nie chciała partycypować w kosztach utrzymania domu. Ciągłe kłótnie z powodu nierównego podziału obowiązków doprowadziły małżeństwo do rozwodu. Ponadto oboje dopuścili się zdrady.

Podczas rozprawy rozwodowej wyszła jednak na jaw przebiegłość żony mojego klienta. Kobieta zrobiła z siebie ofiarę, twierdząc, że mąż przez cały czas trwania i związku znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Dodatkowo stwierdziła, że z uwagi na zaburzenia psychiczne nie jest zdolna do podjęcia pracy. Dołączyła zaświadczenie od specjalisty. W przeciwieństwie do żony mój klient nie przygotował się do rozprawy w ogóle. Nie miał żadnych dowodów na swoją obronę. Co zrobił sąd? Uznał mężczyznę za wyłącznie winnego i zasądził wysokie alimenty na rzecz żony. Ich kwota wynosiła około 35 000 zł miesięcznie. Skąd taki wyrok? 

Co to jest rozdzielność majątkowa? – Rozwód Warszawa

Podział majątku i rozdzielność majątkowa to dwie różne sprawy. Rozdzielność majątkowa to umowa małżeńska rozdzielająca wasz majątek. Od dnia podpisania umowy małżeńskiej każdy indywidualnie zarządza już swoim majątkiem, na który zarobi. Składniki majątku, które zdobyliście, wciąż są waszą własność. I to właśnie należy podzielić. 

Jak formalnie wygląda podział majątku? 

Zatem rozdzielność majątkowa to jest umowa, w której można określić, iż od dnia określonego wszystkie pieniądze, które zarabiacie, każdy we własnym zakresie np. mąż zarabia 20 000 zł, żona 10 000 i oszczędzają sobie na indywidualnych kontach, wtedy też ta kwota jest ich majątkiem odrębnym. Kiedy nie ma rozdzielności majątkowej, wszystkie pieniądze zgromadzone na kontach niezależnie czy na indywidualnych rachunkach, czy też firmowy są objęte waszą wspólnotą majątkową.

Sposoby przeprowadzenia rozdzielności majątkowej. 

 Proces rozdzielności majątkowej możesz przeprowadzić następująco:

 – ugodowo w formie aktu notarialnego,  

–  na drodze sądowej.

Zanim wybierzesz jedną z metod, zastanów się, co dla ciebie znaczy ugoda. W takiej sytuacjach zawsze polecam mediację z drugą stroną. Jeśli wypracujemy kompromis, ugoda od strony formalnej będzie tania i szybka. Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie mediacji, zapraszam cię do mojej kancelarii. Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

Rozwód Warszawa – Case study

Pewne małżeństwo z Józefowa posiadające kilka nieruchomości na terenie Józefowa, Warszawy oraz Siedlec podjęło decyzję o rozwodzie. Państwo posiadali także dwie firmy oraz pensjonat. Oszczędności zaś inwestowali, dodatkowo pomnażając zysk. Co zatem było powodem rozwodu? Przemoc w rodzinie. Okazało się, że mąż regularnie znęca się nad kobietą. Nie było więc szans na ugodowe załatwienie sprawy. Ponadto w trakcie procesu wyszło na jaw, że większość tych nieruchomości jest obciążona dużym kredytem. Małżonkowie wojowali ze sobą bezskutecznie kilka lat. Sąd więc, przychylając się do prośby jednej ze stron, udzielił rozwodu i podzielił spłaty zadłużenia między oboje. Powyższa historia ukazuje, jak bardzo potrzebny jest prawnik przy rozwodzie. Nie tylko z uwagi na znajomość przepisów, ale też podchodzenie do sprawy bez emocji.

Rozwód Warszawa

 

„Adwokaci z inicjatywy Mężczyzna i Rozwód są profesjonalistami. Konkretni, skuteczni, dostępni, ale przy tym empatyczni jak normalni ludzie… Ich motywacja to czysta i prawdziwa chęć niesienia pomocy wszystkim mężczyznom podczas rozwodu”. Marcin z Warszawy
„Mężczyzna i Rozwód pomaga mężczyznom walczyć o ich prawa podczas rozwodu, aby nie byli dyskryminowani i wyszli obronną ręką z tej trudnej sytuacji. Jestem tego najlepszym dowodem. Przez rozwód przeszedłem szybko i bez dramatu. Oprócz tego mam równe prawa do syna”. Michał z Warszawy

Zastanawiasz się, gdzie złożyć pozew o rozwód w Warszawie?

Pozew o rozwód zawsze należy składać do Sądu Okręgowego.

Warto zatem wiedzieć, do którego sądu złożyć pozew o rozwód

Tak, pozew rozwodowy składa się do Sądu Okręgowego z tego okręgu, gdzie małżonkowie mieli ostatnie miejsce zamieszkania, jeżeli przynajmniej jedno z nich jeszcze ma miejsce zamieszkania lub zwyczajnego pobytu w okręgu tego sądu.

Zmiana miejsca zamieszkania po wniesieniu pozwu rozwodowego nie powoduje zmiany sądu rozpoznającego sprawę o rozwód.

Gdzie zatem złożyć pozew o rozwód w Warszawie?

Pozew rozwodowy może być złożony do Sądu Okręgowego w Warszawie albo do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie.

Opisze właściwość dwóch Sądów Okręgowych w Warszawie.

Dzięki temu znajdziesz właściwy Sąd.

Uwaga : nowa siedziba Sądu Okręgowego w Warszawie .

Sąd Okręgowy Warszawa – Praga w Warszawie

ul. Poligonowa 3
04-051 Warszawa

e-mail: kontakt@warszawapraga.so.gov.pl

Właściwość Sądu – Rozwód Warszawa

Właściwość Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie obejmuje następujące Sądy Rejonowe w:

Legionowie – dla miasta Legionowa oraz gmin: Jabłonna, Nieporęt, Serock, Wieliszew;

Nowym Dworze Mazowieckim – dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki oraz gmin: Czosnów, Leoncin, Pomiechówek i Zakroczym;

Otwocku – dla miast Józefów i Otwock oraz gmin: Celestynów, Karczew, Kołbiel i Wiązowna;

Dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie – dla dzielnic: Białołęka, Praga Północ, Targówek;

Dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie – dla dzielnic: Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła;

Wołominie – dla miast: Kobyłka, Marki, Ząbki, Zielonka oraz gmin: Dąbrówka, Jadów, Klembów, Poświętne, Radzymin, Strachówka, Tłuszcz, Wołomin.

 

LINK DO STRONY SĄDU 

Jaki sąd do rozwodu? – Rozwód Warszawa

Sąd Okręgowy w Warszawie
al. „Solidarności” 127
00-898 Warszawa
tel. 22 440 80 00
fax 22 440 70 31 
e-mail: boi@warszawa.so.gov.pl

W obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Warszawie działają Sądy Rejonowe w:

Grodzisku Mazowieckim– dla miast Milanówek i Podkowa Leśna oraz gmin: Błonie, Grodzisk Mazowiecki, Kampinos i Leszno,

Piasecznie– dla gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno i Prażmów (od 1 stycznia 2008 r ),

Pruszkowie – dla miast Piastów i Pruszków oraz gmin: Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Ożarów Mazowiecki, Raszyn i Stare Babice,

Dla:

Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Mokotów, Ursynów i Wilanów (zmiana właściwości od 1 stycznia 2008 r.),

Miasta stołecznego Warszawy w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Ochota, Ursus i Włochy,

Warszawy-Śródmieścia w Warszawie– dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnicy Śródmieście,

Dla Warszawy-Woli w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic Bemowo i Wola,

Warszawy-Żoliborza w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic Bielany i Żoliborz oraz gmin Izabelin i Łomianki.

LINK DO STRONY SĄDU – KLIKNIJ

Rozwód Warszawa

Rozwód

Dzieci

Alimenty 

Kontakty z dzieckiem

Rozwód Warszawa

Jeżeli w trakcie związku małżeńskiego zdobyliście majątek, to koniecznie przeanalizuj poniższe wpisy. Warto, abyś był dobrze do tego przygotowany. Dlatego najlepiej umówić się na konsultację, przeanalizować Twoją sytuację i ustalić plan działania.  

 

Podział majątku

Do rozwodu należy się przygotować. Trzeba mieć plan i strategię działania. Musisz wiedzieć, co robić. Krok po kroku. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

 Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl