Rozwód Zdrada Warszawa

Rozwód zdrada Warszawa – Zdradziłem żonę i co teraz? – Mam inną!

Rozwód zdrada Warszawa. Czasem nie czekamy na rozwód, tylko działamy. Często poznajemy kogoś i zaczynamy żyć na nowo. Uważamy, że skoro już nie żyjemy razem, możemy zacząć relację z inną osobą. Nawet jak złożyłeś pozew o rozwód, to postępowanie rozwodowe trwa. Czasem kilka lat. Kiedy możesz się ujawnić? To zależy.

Należy pamiętać, iż formalnie nadal pozostajecie małżeństwem. Oczywiście każdą sytuację należy rozstrzygać indywidualnie. Inaczej jest, jeżeli nie żyjesz z żoną od kilku lat, a pozew złożyłeś rok temu. Wówczas nawiązanie przez małżonka relacji z nowym partnerem w mojej ocenie nie stanowi przeszkody.

Inna sytuacja jest, kiedy wciąż żyjesz z żoną, razem sypiacie i jadacie, a masz kogoś innego.

Rozwód zdrada Warszawa – Historia klienta

Historia klienta z Warszawy. Wojciech – lekarz, ma kilka klinik medycyny estetycznej w Polsce. Dzięki temu często wyjeżdżał z domu i żona nie miała nad nim kontroli. Nie wiedziała, gdzie jest. Mówił żonie, że jedzie do kliniki do Gdańska i nie było go 3 dni. Tam poznał kobietę, zakochał się i zaczął nowe życie. Zapomniał powiedzieć o tym żonie. Zamiast tego kupił jej dom na Wilanowie za 2.000.000 zł i uznał, że to koniec ich małżeństwa. Niestety żona dochodziła w rozwodzie winy męża. Ostatecznie skończyło się za porozumieniem stron. Niemniej jednak przyznaję, że było ciężko. Masz pytania? Umów się na konsultację. PORADA PRAWNA

Rozwód zdrada – Najczęstsza przyczyna rozwodów?

Moje doświadczenie zawodowe pokazuje, że do rozwodów najczęściej dochodzi z powodu zdrady współmałżonka. Bardzo często kobiety walczą o winę. Ważny jest materiał dowodowy w sprawie. Rozpoczęcie związku z nową kobietą, podczas gdy wyrok rozwodowy nie został jeszcze wydany co do zasady nie ma wpływu na postępowanie rozwodowe. Kiedy wyprowadzić się do nowej partnerki?

Oczywiście dzieje się tak pod warunkiem, iż nawiązanie nowej relacji nastąpiło w momencie, gdy między małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia.

Rozwód zdrada. Ważny wyrok Sądu Najwyższego

Sąd Najwyższy – Izba Cywilna z dnia 28 września 2000 r., sygn. akt: IV CKN 112/00 stwierdził, iż związek jednego z małżonków z innym partnerem w czasie trwania małżeństwa, lecz po dacie wystąpienia zupełnego i trwałego rozkładu pożycia między małżonkami, nie daje podstawy do przypisania temu małżonkowi winy za ten rozkład.

Niewątpliwie na rozwód należy mieć ustalony plan A i plan B. Musimy również pamiętać, iż z punktu widzenia psychologicznego małżonka widząc, że jesteś szczęśliwy z inną kobietą, może zostać tym urażona, przez co zechce dochodzić Twojej winy. Tak, często to żona chce winę.  

Rozwód w Warszawie. Ona – wykształcona dyrektor w branży IT, on – dziennikarz. Strony nie żyły ze sobą od dwóch lat, jednak kiedy żona dowiedziała się, że dziennikarz wszedł w związek z inną kobietą, chciała zrobić wszystko, aby udowodnić winę męża. Myślę, że to był „odwet” za to, że mąż jest teraz szczęśliwy.

Sprawdź jakich błędów unikać podczas rozprawy rozwodowej! Zobacz film na moim kanale YouTube: 

Zdrada – Co jest niezbędne? Dowody

Zdarza się oczywiście, że małżonek ma nowego partnera, gdy między małżonkami nie doszło jeszcze do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia. Pamiętajmy – aby nowy związek (nowa partnerka) miał wpływ na rozwód, żona musi udowodnić tę winę. Na tę okoliczność niezbędne jest postępowanie dowodowe. Rozwód z mojej winy – Czy mogę się zgodzić?

Gdy rozkład pożycia małżonków nastąpił wcześniej, a nowa kobieta pojawiła się dopiero, gdy małżeństwo istniało jedynie formalnie, należy wykazać, iż „nowa kobieta” nie ma żadnego wpływu na ich rozkład pożycia.

Statystyki z sądów są bardzo niekorzystne dla mężczyzn. Dlatego proszę uważać. W razie wątpliwości skieruj się do dobrego adwokata!

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zdrady przy rozwodzie:

Czy mogę zacząć nowy związek przed finalizacją rozwodu?

Nawiązywanie nowego związku przed finalizacją rozwodu jest kwestią delikatną. Formalnie jesteście nadal małżeństwem do momentu wydania wyroku rozwodowego. Nawiązanie nowej relacji, zwłaszcza gdy małżeństwo istnieje jedynie formalnie i nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia, z reguły nie wpływa na wynik sprawy rozwodowej. Jednakże, jeśli żyjecie jeszcze wspólnie z żoną, może to zostać uznane za zdradę i wpłynąć na postępowanie.

Kiedy mogę się wyprowadzić do nowej partnerki?

Wyprowadzka do nowej partnerki powinna zostać rozważona po rozpoczęciu formalnego procesu rozwodowego i najlepiej po zupełnym i trwałym rozkładzie pożycia z obecną żoną. Warto pamiętać o potencjalnych konsekwencjach emocjonalnych i prawnych, jakie może to wywołać, szczególnie jeżeli żona może to wykorzystać jako argument o winie.

Jakie dowody są potrzebne, aby udowodnić winę za zdradę w rozwodzie?

Aby udowodnić winę za zdradę, niezbędne jest przeprowadzenie postępowania dowodowego, które może obejmować zeznania świadków, korespondencję, zdjęcia, czy też inne materiały potwierdzające niewierność. Ważne jest, by dowody były jednoznaczne i bezpośrednio wiązały się z zarzutami.

Czy mogę się zgodzić na rozwód z mojej winy?

Zgoda na rozwód z powodu własnej winy to decyzja, która powinna być dobrze przemyślana. Warto zwrócić uwagę na potencjalne konsekwencje, takie jak warunki ustalane podczas rozwodu dotyczące alimentów, podziału majątku czy opieki nad dziećmi. Pamiętaj, że wtedy możesz płacić alimenty żonie nawet dożywotnio. 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk
Umów się na spotkanieKalendarz 

tel.: +48691512933

e-mail:kontakt@adwokatwnuk.pl

Opublikowano w: rozwód. Tagi: , , , , , .