adwokat rozwody warszawa

Rozwody w Warszawie Adwokat radzi – żona narcyz

Rozwód to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu, a popełnione podczas niego błędy mogą mieć długotrwałe konsekwencje. Dla mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy mają do czynienia z narcystyczną partnerką, istotne jest, aby unikać pewnych pułapek. Oto siedem najważniejszych błędów, które mężczyźni często popełniają podczas rozwodu.

Rozwody w Warszawie Adwokat radzi – najczęstsze błędy

 1. Zaniedbanie dokumentacji finansowej – Niezbędne jest dokładne śledzenie i dokumentowanie wszystkich aktywów i pasywów. Brak świadomości na temat własnej sytuacji finansowej może skutkować niekorzystnym podziałem majątku.
 2. Ignorowanie potrzeb dzieci – Skupienie się wyłącznie na walce z byłym partnerem i zaniedbanie potrzeb emocjonalnych dzieci może mieć dla nich tragiczne konsekwencje. Ważne jest, aby zachować dla dzieci poczucie stabilności i bezpieczeństwa.
 3. Pozostawanie w konflikcie – Eskalacja konfliktu z narcystyczną partnerką może jedynie pogorszyć sytuację. Staraj się podejść do rozwodu strategicznie i unikać niepotrzebnych konfliktów, które mogą negatywnie wpłynąć na cały proces.
 4. Brak odpowiedniego wsparcia prawno-psychologicznego – Niezatrudnienie doświadczonego adwokata i brak wsparcia psychologicznego to poważny błąd. Specjaliści mogą pomóc nie tylko w aspektach prawnych, ale też w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi.
 5. Zgoda na zbyt wysokie alimenty – Pod wpływem emocji lub chęci szybkiego zakończenia procesu rozwodowego, mężczyźni często zgadzają się na zbyt wysokie alimenty. Ważne jest, aby wszelkie ustalenia były realne i odzwierciedlały faktyczną sytuację finansową.
 6. Zlekceważenie swoich praw do opieki nad dziećmi – Niektórzy mężczyźni, myśląc, że sąd i tak przyzna opiekę matce, nie walczą o swoje prawa do opieki nad dziećmi. Tymczasem mężczyźni mają takie same prawa do opieki nad dziećmi, jak kobiety.
 7. Nieprzygotowanie się do życia po rozwodzie – Brak planu na życie po rozwodzie może skutkować trudnościami w adaptacji do nowej rzeczywistości. Ważne jest, aby zacząć planować swoją przyszłość już w trakcie procesu rozwodowego.

Pamiętaj, że rozwód to nie tylko koniec, ale też nowy początek. Unikanie tych błędów pomoże Ci przejść przez ten trudny czas i zbudować solidne fundamenty pod nowy rozdział w życiu.

Najtrudniejsze rozwody to z narcyzkami 

Rozpoznanie, czy żona jest narcyzką, może być skomplikowane, ponieważ narcyzm jest złożonym i wielowymiarowym zaburzeniem osobowości. Jednak istnieje kilka objawów, które mogą wskazywać na narcystyczne cechy osobowości. Oto niektóre z nich:

 1. Brak empatii: Trudność w rozumieniu lub brak zainteresowania uczuciami i potrzebami innych, w tym partnera.
 2. Nadmierne skupienie na sobie: Poczucie wyższości i nieustanne potrzeby bycia w centrum uwagi, uzyskiwania podziwu i pochwał.
 3. Manipulacja i wykorzystywanie innych: Używanie innych do osiągnięcia własnych celów bez względu na ich dobro.
 4. Wysokie poczucie własnej wartości: Przekonanie o własnej wyjątkowości i przekonanie, że zasługuje się na specjalne traktowanie.
 5. Zazdrość i rywalizacja: Częste odczuwanie zazdrości wobec innych lub przekonanie, że inni są zazdrośni o nią.
 6. Brak granic: Ignorowanie granic osobistych partnera, wchodzenie w jego przestrzeń emocjonalną i prywatną bez zaproszenia.
 7. Wrażliwość na krytykę: Ostra reakcja na krytykę, często postrzegana jako atak lub odrzucenie, nawet jeśli jest konstruktywna.
 8. Wahania nastroju: Nagłe i intensywne zmiany nastroju, często bez wyraźnego powodu.
 9. Utrzymywanie wizerunku: Nadmierne skupienie na utrzymaniu pozornie idealnego wizerunku przed innymi, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.
 10. Problemy w relacjach: Trudności w utrzymaniu długotrwałych, zdrowych relacji ze względu na wyżej wymienione cechy.

Jeśli podejrzewasz, że Twoja żona może mieć narcystyczne cechy osobowości, ważne jest, aby pamiętać, że tylko wykwalifikowany specjalista zdrowia psychicznego może postawić dokładną diagnozę. W takich sytuacjach pomocne może być skorzystanie z terapii indywidualnej lub małżeńskiej, aby nauczyć się radzić sobie z trudnościami wynikającymi z tych cech osobowości.

Rozwody Warszawa- Historia

Rozwody w Warszawie Adwokat. Szybki i łatwy rozwód – to nieprawda! Małżeństwo bez dzieci – pozornie wydaje się, że sprawa jest dosyć prosta i jasna, bo przecież po co mają się kłócić.

Przychodzi do mnie Pan o imieniu Radosław, który mówi, że chce szybko wziąć rozwód, gdyż ma nową partnerkę. Kiedy wyprowadzić się do nowej partnerki? Kiedy wystosował pozew o rozwód bez orzekania o winie, otrzymał odpowiedź zwrotną, że małżonka chce dochodzić winę, albowiem żąda od niego alimentów. Podstawą żądania alimentów jest fakt, że według pozwanej to właśnie on opuścił rodzinę i żąda alimentów. Czy dostanie alimenty? Wszystko zależy, czy sąd uzna go za wyłącznie winnego rozpadu pożycia małżeńskiego, czy też nie. Aby móc odpowiedzieć na to pytanie, trzeba znać sytuację stron. 

Uważam, że zawsze trzeba się bronić, ponieważ jeżeli nie będzie miała twardych dowodów na winę męża, wówczas najprawdopodobniej nie uzyska wyłącznej winy. Natomiast jeżeli on weźmie dobrego adwokata do rozwodu, to z pewnością razem z nim znajdzie szereg argumentów, aby przekonać sąd, że również ona jest winna za rozpad pożycia. W drugiej kolejności sąd będzie ustalał, jaka jest ich sytuacja materialna. Jeżeli uzna, że jest ona zdolna do pracy i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się jej podjęła, wówczas najprawdopodobniej uzna, że nie ma przesłanek ku temu, żeby w takiej sytuacji, kiedy małżeństwo jest młode i bez dzieci, zaś nikt nie poniósł wyłącznej winy, móc orzec alimenty. Wniosek – zawsze walcz do końca i nie bierz winy na siebie! PORADA PRAWNA 

Wystarczy 1% winy drugiej strony, aby sąd mógł uznać, iż wina leży po obu stronach. Zobacz film o błędach przy rozwodzie na moim kanale YouTube: 

Chcę 30 000 zł alimentów na dziecko – Alimenty w Warszawie 

W ostatnim czasie przyszła do mnie kobieta, która dotychczas zajmowała się wychowaniem dzieci i nie pracowała. W pierwszych słowach powiedziała: “Chcę 30 000 zł alimentów, bo mi się należą”. Dosyć szybko wyjaśniłam jej, że w sądzie nie ma tak, że dostaniemy wszystko, co chcemy. Aby ustalić świadczenie alimentacyjne, istotne jest wskazanie, jakie są potrzeby usprawiedliwione uprawnionego.

Alimenty na rzecz dziecka. Jakie alimenty można uzyskać w Warszawie?

Często również dostaję od państwa pytania, jakie alimenty zasądzają sądy w Warszawie. Aby móc odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności trzeba przeanalizować koszty utrzymania dziecka. Wówczas będzie można odpowiedzieć na to pytanie. 

Rozwód  z Warszawy Case study 

Historia z Warszawy – dziecko w wieku siedmiu lat chodzi do szkoły, gdzie czesne wynosi 3500 zł, a zajęcia dodatkowe 500 zł. Matka dziecka wynajmuje mieszkanie za 3500 zł, dziecko uczęszcza również na różne zajęcia dodatkowe. Rodzina żyje na wysokim poziomie. Wówczas koszt utrzymania dziecka oscyluje w granicach 10 000 zł. 

Czy zarobki mają znaczenie?

Przejdźmy do obszaru nr 2 pt. możliwości zarobkowe zobowiązanego. Wówczas analizuje się sytuację osoby, która będzie zobowiązana do płatności, aby móc ustalić, w jakiej proporcji będzie płaciła alimenty. Nie zawsze pół na pół. Tak, nie zawsze rodzice zobowiązani są płacić alimenty po połowie, albowiem wszystko zależy od tego, ile czasu spędzają z dzieckiem. Przyjmijmy hipotetycznie, że ojciec widzi się z dzieckiem dwa razy w miesiącu. Wobec tego sąd może uznać, że powinien partycypować w większym procencie niż matka, albowiem to ona dokonuje osobistych starań w zakresie wychowania dziecka. Przywozi, zawozi, odwozi dziecko, uczęszcza z dzieckiem na zajęcia dodatkowe. Wobec tego należy spojrzeć na sytuację rodzinną stron całościowo. Wtedy też można oszacować, w jakiej wysokości sąd zasądzi alimenty. 

Rozwody w Warszawie Adwokat radzi – walcz! Chcę wysokie alimenty 

Wracając do propozycji pt. “chcę 30 000 zł alimentów na dziecko” należy najpierw odpowiedzieć, jakie są koszty utrzymania dziecka. Ja jestem pełnomocnikiem, który mówi to, co faktycznie zdarzy się w sądzie. Nie mówię tego, co klient chce usłyszeć, albowiem uważam, że byłoby to niesprawiedliwe. Wobec tego w tej sytuacji powiedziałam, że obawiam się, iż takich alimentów po prostu nie dostanie. 

Pamiętajmy również, że jest coś takiego jak umowa alimentacyjna. W takiej podpisanej u notariusza umowie zobowiązujemy się do płatności określonej sumy miesięcznie na rzecz dziecka.

Rozwody w Warszawie – Ważne dowody 

W takich sytuacjach, jeżeli faktycznie jedyną przyczyną był fakt pozostawienia rodziny i odejście np. do innej kobiety, wówczas sąd będzie przeprowadzał postępowanie dowodowe. Jeżeli postępowanie dowodowe wykaże, że faktycznie była to jedyna przyczyna, wówczas zostanie uznany za wyłącznie winnego rozpadu pożycia małżeńskiego. Wtedy też ma Pani szansę na korzystne rozstrzygnięcie dla siebie. Przede wszystkim jeżeli pani sytuacja materialna się pogorszyła, wówczas może pani żądać alimentów z uwagi na pogorszenie stanu majątkowego na rzecz swoją

Rozwody a alimenty na rzecz dziecka 

Druga sprawa to alimenty na rzecz dziecka. Wszystko zależy, jakie są koszty utrzymania dziecka oraz jaka jest sytuacja materialna rodziców. Jeżeli kobieta udaje przed sądem ofiarę i pokazuje, że nie ma pieniędzy, wówczas trzeba zabrać materiał dowodowy, żeby pokazać, że jest inaczej. Należy również pamiętać, że nie tylko liczy się to, co faktycznie przedstawić przed sądem, albowiem sąd ma ogromne doświadczenie życiowe i powołując się na nie może uznać, że możliwości zarobkowe są znacznie wyższe niż to, co realnie przedstawia.

Podział majątku a zrzeczenie się alimentów

Czy zdarza się, że kobiety zrzekną się alimentów? Tak, możecie ustalić, że dzielicie się kosztami po połowie. Zazwyczaj oznacza to również opiekę naprzemienną. Kiedy złożyć wniosek o opiekę naprzemienną? Jednak w sytuacji, gdy żona chce otrzymać mieszkanie w zamian za brak alimentów, trzeba pamiętać, co jest majątkiem osobistym, a co wspólnym. 

Przede wszystkim musimy pamiętać że jeżeli rodzice przekazali nam umową darowizny jakąś nieruchomość, wówczas pozostaje ona wyodrębniona z majątku wspólnego małżonków

Uwaga na żony! Rozwody w Warszawie Adwokat

Panowie, uważajcie – Mąż przyjechał najnowszym mercedesem pod sąd i żona zmieniła sprawę o rozwód bez orzekania na orzekanie o winie.

W ostatnim tygodniu miałam taką “przygodę”, że moja klientka chciała rozstać się z mężem, bo od niej odszedł. Wówczas „udawał biednego”, mówił, że firma mu zbankrutowała, że nie ma pieniędzy, że będzie tylko płacił na dzieci po 1000 zł, a ona w to uwierzyła. Twierdził, że winę ponosi ona, gdyż była niemiła. W pewnym momencie, kiedy ona już zgodziła się na rozwód bez orzekania o winie i na wysokość alimentów, okazało się, że on nie miał pieniędzy, ponieważ otwiera kolejny salon SPA. Kupił mercedesa za pół miliona, zaś przyczyną, dla której odszedł z domu, była inna kobieta. Firma obecnie osiąga milionowe przychody, zaś on cieszy się życiem. Kiedy moja klientka zobaczyła Mercedesa  oraz nową kobietę w tym Mercedesie, postanowiła zmienić całkowicie swoje stanowisko w sprawie

Krzyczy: Nie dam mu rozwodu bez orzekania o winie – załatwię go!!! 

Adwokat a cel klienta 

Czy ma taką możliwość? Oczywiście, że tak. Poczuła się skrzywdzona i oszukana, albowiem tę kobietę znał dużo wcześniej, gdyż z nią pracował, albowiem jest właścicielem kilku salonów SPA na terenie województwa mazowieckiego. A zatem „bajki”, jakoby jego firma zbankrutowała, są zupełnie nieprawdziwe. Oczywiście chciał przerzucić winę na nią – odchodzi, bo to ona jest złą matką i żoną. Jak się okazało, było to zupełnie niezgodne z rzeczywistością. Stąd też znalazła w sobie siłę, aby faktycznie udowodnić winę drugiej stronyZdradzona żona jest gorsza od kochanki

Rozwody w Warszawie – walcz do końca!

Jak się okazało podczas tej rozprawy zmieniła stanowisko w sprawie i wystarczyło kilka pytań do męża, aby ten się rozłożył. Nie był absolutnie przygotowany, że nastąpi zmiana stanowiska w sprawie. Sąd zadał pytanie, od kiedy zna tę partnerkę, czy prawdą jest, że kupił mercedesa, czy faktycznie odszedł dla tej kobiety. On był absolutnie nieprzygotowany i tego nie przewidział, a ponadto sam też nawet nie miał adwokata, który by mu pomógł. Powiedział, że oczywiście znał się z tą kobietą wcześniej, spotykał się z nią, ale to nie jest główna przyczyna. Jednakże jego argumenty, które miały przemawiać za tym, że to żona ponosi winę za rozpad pożycia, typu “żona nie chciała sprzątać, kiedy ją prosiłem”, “żona nie współżyła ze mną regularnie, bo tylko raz w tygodniu”, absolutnie nie były wiarygodne.

Najczęstsze pytania dotyczące rozwodu:

Co jest najważniejsze podczas podziału majątku?

Zaniedbanie dokumentacji finansowej uniemożliwia precyzyjne określenie aktywów i pasywów, co może skutkować niesprawiedliwym podziałem majątku. Świadomość własnej sytuacji finansowej jest kluczowa w procesie rozwodowym, aby móc bronić swoich interesów.

Jakie konsekwencje może mieć ignorowanie potrzeb dzieci podczas rozwodu?

Ignorowanie potrzeb emocjonalnych dzieci może prowadzić do tragicznych konsekwencji, takich jak utrata poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Konflikty między rodzicami mogą również negatywnie wpływać na psychikę i rozwój dzieci.

Czego unikać podczas rozwodu z narcyzką?

Przede wszystkim eskalacja konfliktu może jedynie pogorszyć sytuację i skomplikować proces rozwodowy. Warto podejść do rozwodu strategicznie i unikać konfrontacji, aby uniknąć dodatkowych trudności.

Jaki wpływ ma brak odpowiedniego wsparcia prawno-psychologicznego na przebieg rozwodu?

Brak wsparcia prawno-psychologicznego może prowadzić do podejmowania impulsywnych decyzji oraz nieumiejętnego radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi i prawymi. Doświadczeni specjaliści mogą pomóc w zapobieganiu błędom i radzeniu sobie ze stresem.

Czemu zgoda na zbyt wysokie alimenty może być niekorzystna podczas rozwodu?

Zgoda na zbyt wysokie alimenty pod wpływem emocji lub presji może prowadzić do niesprawiedliwych ustaleń finansowych, które nie odzwierciedlają faktycznej sytuacji finansowej. Ważne jest, aby alimenty były ustalane na podstawie rzetelnej analizy potrzeb i możliwości finansowych obu stron.

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk
Umów się na spotkanie Kalendarz 

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Opublikowano w: rozwód. Tagi: , , , , , .