Warszawa Rozwód

Mężczyzna i rozwód to firma stworzona przez mężczyznę i dla mężczyzn. Każdy facet, który przeszedł przez rozstanie i rozwód wie, jak ważne jest wsparcie i konkretna pomoc w tym momencie życia.

Wiemy, że jest coś takiego, jak neutralny rozwód – kiedy współmałżonkowie nie walczą dla zemsty, tylko kończą małżeństwo w taki sposób, aby krzywda dla nich i ich dzieci była jak najmniejsza.

Sam rozwód to tylko początek nowej drogi. Pomyśl o tym, co nastąpi dalej: czy będziesz miał zapewnione bezpieczeństwo finansowe, czy będziesz miał energię, by się dalej rozwijać i prowadzić nowe życie pełne możliwości? Naszym zadaniem, jako prawników rozwodowych na terenie Warszawy, jest ułatwić Ci odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Warszawa Rozwód

  Jako doświadczeni prawnicy rozwodowi potrafimy zebrać całą dokumentację, potrafimy się przygotować do rozprawy i na zmiany w Twoim życiu. Nasza baza profesjonalistów – prawników rozwodowych, psychologów, detektywów, doradców podatkowych i mediatorów to wyjątkowi ludzie z misją.

  Każdy facet, która zgłasza się do nas i potrzebuje pomocy, otrzymuje ją, nawet jeżeli ma problemy finansowe. Rozwód nigdy nie był tak prosty jak przy współpracy z nami.

  Adwokat Rozwody Warszawa

  Adwokat rozwodowy: prawnik prawdę Ci powie„. Ten wpis jest dla osób, które samodzielnie chcą dokonać wszelkich czynności związanych z rozwodem. Tytuł „Prawnik prawdę Ci powie” ma sens, gdyż osoba, która ma za sobą kilka rozwodów jest w stanie Ci doradzić. Doświadczony adwokat jest w stanie przewidzieć pewne rzeczy, które mogą zdarzyć się w Twoim rozwodzie.

  Wszystko zależy od tego jakie masz porozumienie z żoną.

  Niemniej jednak problem jest taki, że pewne rzeczy mogą negatywnie skutkować na Twoje dalsze życie.

  Rozwód na terenie miasta Warszawa może być kosztowny

  Dla przykładu: zgodzisz się przepisać dom na żonę oraz płacić wysokie alimenty, gdyż chcesz mieć to za sobą, jednakże cofnięcie umowy darowizny albo podziału majątkowego nie jest praktycznie możliwe. Oczywiście są podstawy prawne, aby to unieważnić jednakże w praktyce muszą być do tego naprawdę poważne podstawy. To, że nagle zmieniłeś zdanie, nie jest podstawą do tego, aby unieważnić akt.

  Jeżeli zgodzisz się również na wysokie alimenty to pamiętaj, że aby później je obniżyć, muszą zaistnieć odpowiednie okoliczności. Przepis bowiem jasno określa, iż muszą być to istotne zmiany. Podstawą prawną zmiany obowiązku alimentacyjnego jest art. 138 k.r.o. jednakże ważny dla sprawy jest także      art. 135§1 k.r.o. w brzmieniu ,,Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego.”                                    Twoja nagła zmiana podejścia do tego nie spowoduje, że sąd nagle obniży ci alimenty. Dlatego pamiętaj, że wszystko, co robisz przy rozwodzie, ma swoje skutki prawne w Twoim życiu po rozwodzie.

  Prawnicy rozwodowi Warszawa – pomożemy Ci na każdym etapie rozwodu

  Zatem jeżeli nie chcesz chociażby wybrać pełnomocnika do przeprowadzenia Twojego procesu rozwodowego to uważam, że warto skorzystać z konsultacji prawnej od specjalisty do rozwodu. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

  Dzięki temu możesz osiągnąć jasność tego, co może się zdarzyć. Stąd też warto umówić się z pełnomocnikiem na konsultację w celu przeanalizowania zagrożeń. Nasi prawnicy rozwodowi na terenie Warszawy podpowiedzą na co uważać.

  Najczęstszym błędem, jaki mężczyźni popełniają rozwodząc się, to strach przed tym, co się zdarzy. Boją się, że żona będzie dochodziła winy i dlatego w kwestii materialnej są w stanie zaoferować więcej. BŁĄD!

  Dla przykładu przepisują dom, gdyż żona obiecała im, że rozwód będzie bez orzekania o winie. Jednakże tak się nie stało. I dalej dochodziła wina w procesie. Dlaczego do tego doszło? Otóż dlatego, że mężczyzna niewystarczająco się zabezpieczył.

  Można sporządzić pewne zapisy, które w jakimś stopniu zabezpieczą Cię przed tym, aby faktycznie żona nie dochodziła winy w procesie. Kolejnym błędem, jaki popełniają mężczyźni, to wysokość alimentów oraz brak określenia kontaktów. Wierzą w to, że jeżeli będą płacić wysokie alimenty to również będą mieli kontakty. Jak się okazuje tak wcale nie będzie. BŁĄD

  Alimenty a kontakty to są dwie różne rzeczy. I mimo że możesz mieć wysokie alimenty to niestety, ale może się tak zdarzyć, że nie będziesz miał kontaktu z dziećmi. A KOMORNIKA NA KONCIE. 

  Prawnik rozwód Warszawa – zabezpiecz się odpowiednio przed rozwodem 

  Dlatego też te kwestie są istotne i należy je bardzo dokładnie przeanalizować.  Zasady muszą być jasne i nie mówię tego, żeby eskalować konflikt. Oczywiście jeżeli chcesz, to przepisuj wszystko co masz na żonę oraz, jak chcesz, płacić wysokie alimenty. Ale pamiętaj jedno – Ty również musisz być zabezpieczony. Czyli to na czym ci najbardziej zależy. Jeżeli jesteś rodzicem – ojcem, dla którego dzieci są ważne, chcesz mieć zabezpieczone kontakty i wiedzieć, że masz prawo do dzieci, to musisz tego dopilnować.

  Adwokat Rozwód Warszawa – pomożemy ci załatwić sprawy majątkowe

  Kolejną ważną rzeczą jest to, że często zostawiamy kwestie majątkowe na później. BŁĄD – NIE RÓB TEGO.  Co do zasady większość pełnomocników mówi, że kwestie majątkowe zostawiamy na później, gdyż trzeba mieć rozdzielność majątkową. Jest to prawda. Jednakże możemy tego dokonać również w formie aktu notarialnego, dzięki czemu nie musimy iść do sądu i walczyć kilka lat o kwestie związane z podziałem majątku. Możemy zrobić to nawet przed rozwodem u notariusza. Ale najczęściej nie jest to takie proste. Stąd też uważam, że odpowiednie doradztwo prawne w zakresie rozwodu jest konieczne, gdyż czasem można z drugą stroną ponegocjować warunki.

  Uważam, że warto kompleksowo podejść do rozwodu i kompleksowo załatwić te kwestie. 

  Cel rozwodu 

  Pamiętajcie, że najważniejsze w sprawach rodzinnych jest ustalenie celu. Kiedy przychodzicie do pełnomocnika, proponuję powiedzieć, jaki jest wasz cel życiowy, czyli jak widzicie wychowanie dzieci, rozłożenie kosztów utrzymania dzieci i jaki chcecie osiągnąć rezultat. Posłużmy się prostym przykładem: jeden mężczyzna lubi samochody bmw, inny woli mercedesa. Tego, który szuka i chce mercedesa, nie można na siłę uszczęśliwiać starym bmw. 

  Dlatego warto już na samym początku określić swój cel. Twój mecenas powinien dobrać odpowiednią strategię procesową do Twojego celu i powiedzieć Ci, jakie rzeczy są możliwe, a jakie nie.

  Mężczyzna i Rozwód Warszawa – na spotkanie można umówić się w dowolnym terminie. Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

  Z poważaniem,

  Adwokat Marta Wnuk

  tel.: +48691512933

  e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl