Zdradzona żona

Zdradzona żona jest gorsza od kochanki

Zdradzona żona. Ostatnio otrzymałam wiadomość takiej treści: Pani Mecenas, mam żonę i kochankę. Dzieci się odwróciły i nie chcą mnie znać, gdyż żona powiedziała im, że mam kochankę. Wszyscy teraz żyjemy w konflikcie. Kochanka jest niezadowolona, żona jest niezadowolona, a dzieci nie chcą ze mną rozmawiać. Jedyne, co mam, to pieniądze, ale boję się, że żona zabierze mi je podczas rozwodu. Co mam zrobić?

Zdradzona żona – Na co uważać?

Pytania, czy wybrać żonę czy kochankę, zdecydowanie nie powinno się kierować do prawnika, lecz raczej można sobie je zadawać podczas wizyt u psychologa. Ja jako adwokat mogę tylko powiedzieć, że czas niekiedy rozwiązuje problem. Trzeba zachować honor i spokój. Jako mężczyzna niewątpliwie musisz uważać. Przede wszystkim nie możesz dopuścić, aby sąd rozwiązał małżeństwo i stwierdził, że poniosłeś wyłączną winę. Jako adwokat wiem, że zdrady nie pojawiają się znikąd. PORADA PRAWNA 

To nie jest tak, że jesteś szczęśliwy w małżeństwie i bez powodu wyskoczysz sobie na randkę z kochanką. Najwyraźniej w Waszym małżeństwie musiało czegoś zabraknąć: komunikacji, ciepła, zrozumienia… Przede wszystkim tutaj należy szukać źródła zdrad.

A może wina obu stron? Dlatego też w takiej sytuacji zaproponowałabym Ci stwierdzić w sądzie, że tak naprawdę winę za rozpad pożycia małżeństwa ponosicie oboje. Znajdź argumenty obciążające żonę.

Zdradzona żona – Co napisać w pozwie?

Na przykład można wnieść, że na początku w Waszym małżeństwie źle się działo, gdyż wiele razy dochodziło do rękoczynów, zdarzały się sytuacje, w których żona używała słów wulgarnych, odmawiała współżycia, krytykowała, obgadywała. Wszystko to spowodowało, że w pewnym momencie oddaliłeś się i poznałeś kogoś innego. Jeżeli żona ma twarde dowody, jak np. sprawozdanie detektywa, nie polecam udawać przed sądem, że te dowody są fałszywe. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakimi dowodami ostatecznie dysponuje. Jako mężczyzna powinieneś również zainteresować się obszarem związanym z dziećmi, bo to tutaj najczęściej pojawiają się problemy. Musisz przede wszystkim wiedzieć, że warto złożyć pozew o rozwód jako pierwszy. Mężczyźni – składajcie pierwsi pozew rozwodowy

Dlaczego powinieneś złożyć pozew?

Jeżeli wiesz, że rozwód jest nieunikniony, a żona już do niego przygotowuje, nie licz, że coś się zmieni. Dlatego powinieneś wyprzedzić ruchy i złożyć jako pierwszy pozew. Wówczas masz szansę przedstawić sądowi swoją wersję wydarzeń. Pamiętaj, że żona może obarczyć Cię wysokimi alimentami. Tak, nie jest to rzadka sytuacja. Może się nawet zdarzyć, że nie otrzymasz postanowienia o zasądzeniu alimentów – dowiesz się o tym dopiero od komornika.

Jednakże jeżeli to Ty złożysz pozew, wówczas masz szanse na to, aby rzetelnie przedstawić sądowi faktyczne koszty utrzymania dzieci i zaproponujesz, w jakiej wysokości chcesz partycypować w kosztach utrzymania dzieci. Oczywiście w sytuacji, w której to dzieci zostają z mamą. Może być przecież sytuacja, w której chcesz, aby dzieci były przy Tobie. Dziecko chce mieszkać z ojcem – Czy mężczyzna ma szansę? Dlatego wszystko zależy od twojej indywidualnej sytuacji. Należy w tym obszarze sporządzić odpowiednie wyliczenie i zaproponować je przed sądem. W takich sytuacjach nie czekaj, tylko składaj pierwszy pozew o rozwód. 

Zapraszam Cię do obejrzenia filmu na moim kanale YouTube na temat tego, czego nie robić w sądzie:

Zdrada i rozwód bez orzekania o winie?

Jeżeli faktycznie dopuściłeś się zdrady, należy opisać wasze małżeństwo i przyznać się do pewnych rzeczy. Jednakże pamiętaj, aby wskazać również winę żony oraz wnosić o rozwód bez orzekania o winie. Jeżeli masz jakieś argumenty wskazujące na to, iż żona również poniosła winę za rozpad pożycia małżeńskiego, dobry prawnik może odradzić jej dochodzenia winy w procesie, albowiem z pewnością w niektórych sytuacjach skończyłoby się na tym, iż sąd stwierdziłby po kilku latach, że winę za rozpad pożycia małżeńskiego ponoszą dwie strony.

Co mi da, że pierwszy złożę pozew o rozwód? Jeżeli nie wiemy o co chodzi, to z pewnością chodzi o pieniądze, dlatego też dobrze się do tej sprawy przygotuj.

Rozwód – Co musisz zrobić?

Reasumując:

  • Dopilnuj, aby złożyć jako pierwszy pozew o rozwód
  • Zaproponuj wysokość alimentów.
  • Przedstaw rzetelnie koszty utrzymania dzieci.
  • Zaproponuj plan wychowania dziecka
  • Pomyśl o tym, czy nie musisz określić sposobu korzystania ze wspólnej nieruchomości. Często wydaje nam się, że możemy męża wyrzucić z domu, bo nas zdradził. Niestety nie zawsze, albowiem jest orzecznictwo wskazujące na to, że niezależnie od formy własności można określić sposób korzystania z nieruchomości.

Nie czekaj – działaj!

„Będę czekał aż przyjdzie do mnie pozew i wtedy odpiszę.”

Często uciekamy od problemów. Wiedzieliśmy, że w małżeństwie źle się układało, ale nie mieliśmy odwagi, żeby to zakończyć. Czekanie doprowadziło nas do takiej sytuacji, w której to my jesteśmy posądzeni o zniszczenie całego małżeństwa. Dlatego nie zwlekaj, działaj!

Pewne rzeczy same się nie rozwiążą. Zwłaszcza te dotyczące dzieci. Koniecznie znajdź dobrego psychologa, który pomoże zrozumieć dzieciom obecną sytuację. Jeżeli rodzice są skonfliktowani, dzieci odrzucają jednego rodzica i próbują chronić drugiego. Nie pozwól na to, żeby dzieci doświadczyły konfliktu lojalnościowego

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zdrady przy rozwodzie:

Czy istnieje ryzyko, że żona zabierze mi pieniądze podczas rozwodu?

Istnieje ryzyko, że w trakcie procesu rozwodowego żona może ubiegać się o część majątku lub wysokie alimenty. Dlatego ważne jest, abyś przygotował się do obrony swoich interesów finansowych i skonsultował się z prawnikiem w celu ustalenia strategii prawnej.

Jak uniknąć wyłącznej winy za rozwód?

Istotne jest, abyś skonsultował się z prawnikiem i przedstawił wszystkie faktory wpływające na rozpad małżeństwa, włącznie z potencjalnymi winami obu stron. Warto zastanowić się nad wniesieniem o rozwód bez orzekania o winie, co może pomóc w uniknięciu negatywnych konsekwencji związanych z wyłączną winą.

Czy jako mężczyzna mam szansę na opiekę nad dziećmi?

Sądy coraz częściej podejmują decyzje opiekuńcze zgodnie z najlepszymi interesami dziecka, niezależnie od płci rodziców. Jeśli możesz udowodnić swoją zdolność do zapewnienia odpowiedniej opieki i środowiska dla dziecka, możesz mieć szansę na przyznanie opieki nad nimi.

Czy jest szansa na pojednanie z żoną i naprawienie małżeństwa po zdradzie?

Pojawienie się kochanki często prowadzi do poważnego uszczerbku w relacji małżeńskiej. Jednakże, jeśli oboje jesteście skłonni do pracy nad swoim małżeństwem i podjęcia terapii małżeńskiej, istnieje szansa na pojednanie. Jednakże nie zawsze jest to możliwe i wymaga zaangażowania i wysiłku obu stron.

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk
Umów się na spotkanie Kalendarz 

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Opublikowano w: rozwód. Tagi: , , , , .