Adwokat do rozwodu. Chcę rozwodu. Co dalej?

Adwokat do rozwodu. Czy jest mi potrzebny? Nie chcę walczyć! Chcę rozwodu ugodowo!

W mojej ocenie adwokat do rozwodu jest konieczny. Nie możesz porozumieć się z małżonką. Po prostu chcesz odejść, a ona o niczym nie wie?

Proponuję, abyś skierował się z prośbą o pomoc do profesjonalnego pełnomocnika. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

W pierwszej kolejności należy wysłać pismo wszczynające, a następnie podjąć rozmowy.

Pamiętajmy, że w większości przypadków wieść o rozwodzie jest zaskakująca.

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Adwokat do rozwodu – czy warto?

Reasumując, należy porozmawiać z prawnikiem i rozpocząć negocjacje.

Dla przykładu ja często wysyłam pismo do drugiej strony, a następnie dzwonię, aby porozmawiać.

W związku z tym nie ma co się bać, tylko trzeba działać. Adwokat z pewnością pomoże Ci rozwiązać problem i rozwieje wszelkie wątpliwości. Dowiedz się, jak pomagam ->  Moja osobista historia – Kontakt ????

 

Adwokat do rozwodu.

Adwokat do rozwodu – Pismo z propozycją 

Poniżej przedstawiam propozycję krótkiego pisma, żebyś wiedział, o czym mówię.

Szanowna Pani,

Działając w imieniu Pana [xxx] informuję, iż zostałam wyznaczona pełnomocnikiem do przeprowadzenia postępowania rozwodowego. 

Pragnę zapewnić, iż zgodnie z wolą mojego klienta uczynię wszystko, aby postępowanie zostało przeprowadzone w możliwie bezstresowy sposób. 

Celem męża jest uzyskanie wyroku rozwiązującego Państwa małżeństwo bez orzekania o winie przez Sąd. 

Taki przebieg sprawy byłby w mojej ocenie najkorzystniejszą dla Państwa oraz córki. Rozwód bez orzekania o winie jest postępowaniem znacznie szybszym, tańszym oraz zwyczajowo nie prowadzi do eskalacji negatywnych emocji pomiędzy stronami.

Więcej: Jak ma wyglądać pozew o rozwód?

Poinformuj o korzyściach

Uzyskanie wyroku bez orzekania o winie jednego z małżonków to także zapowiedź pozytywnych relacji po zakończeniu sprawy rozwodowej, chociażby w zakresie wspólnego podejmowania istotnych decyzji w sprawach wychowawczych dziecka.

Wykaż dobrą wolę 

Mój klient nie zamierza w żaden sposób eskalować problemu, wchodzić w genezę konfliktu, zbierać dowodów na okoliczność zdrad, jednakże oczekuje ustalenia wspólnie zgodnego podziału majątku. 

Ponadto klient na obecnym etapie nie zamierza prowadzić jakichkolwiek postępowań zmierzających do podziału majątku wspólnego do momentu podjęcia wspólnej decyzji. 

W przypadku gdy nie uda nam się wypracować wspólnego podział majątku, który zostanie dokonany w formie aktu notarialnego, zmuszeni będziemy do wystąpienia o podział majątku – nierówny podział udziałów z uwagi na to, że przez większość lat to mój klient pracował na składniki majątku.

Powiedz, co będzie się działo w przypadku eskalacji konfliktu  

Dodatkowo, jako że mój klient widzi winę w rozpadzie pożycia małżeńskiego z uwagi na zdrady, będziemy zmuszeni również wnosić pozew o rozwiązanie małżeństwa z wyłącznej winy

Mój klient, podobnie jak pani, rozpocznie życie na nowo. Dlatego nie chce eskalacji konfliktów i pragnie rozwiązać wasze małżeństwo w sposób szybki oraz podzielić zgodnie majątek. Ufam, iż powyższa propozycja Pani nie urazi.

Reasumując: jesteśmy w stanie odstąpić od orzekania o winie pod warunkiem zgodnego podziału majątku, którego można dokonać u notariusza. Propozycja podziału [tutaj opisz ].

W przypadku braku odpowiedzi w ciągu 14 dni od dnia odebrania niniejszego pisma będziemy zmuszeni podjąć odpowiednie kroki w trybie postępowania sądowego. 

Oczekuję od pani odpowiedzi. Dla wygody i sprawności naszego kontaktu serdecznie zapraszam Panią do kontaktu e-mail oraz telefonicznie. 

Co daje takie pismo? Dużo!

Przede wszystkim wykorzystujemy szansę, aby rozwieść się w 5 minut.

Uważam osobiście, że adwokat od rozwodu może Ci bardzo pomóc. Koszty też nie są wysokie i często udaje się przeprowadzić wszystko w sposób uproszczony. Dlatego warto sięgnąć po sprawdzonego specjalistę, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez rozwód. Dlaczego warto nas wybrać? -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Więcej:

Rozwód Zdrada

 

Adwokat do rozwodu.

Adwokat do rozwodu

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń do Adwokata