Adwokat do rozwodu

Adwokat do rozwodu. Jak dzieli się majątek przy rozwodzie?

„Boję się, że pójdę z torbami!” Czy tak rzeczywiście jest?

Dzisiaj podczas konsultacji prawnej mój klient powiedział, że boi się rozwodu. Obawia się, że żona puści go z torbami. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Rozmowa ta zainspirowała mnie, żeby napisać wam kilka słów i wyjaśnić, jak naprawdę jest.

???? Bez względu na to, czy planujesz rozwód czy nie, te informacje mogą okazać się bardzo przydatne. Dlaczego?

Adwokat do rozwodu – Czy zdrada ma wpływ na podział majątku? 

Co do zasady nie. Jednakże pewne okoliczności mają znaczenie.

Ludzie często kłócą się o pieniądze. Niestety, często to właśnie problemy finansowe bądź też niejasność określenia zasad finansowych prowadzi do rozpadu związku.

Przypomina mi się też sytuacja, która dość często pojawia się w mojej pracy zawodowej – gdy jeden z małżonków zarabia dużo, zaś drugi nie pracuje bądź zarabia mało.

Dopóki jest miłość i zauroczenie, a ludzie są wpatrzeni w siebie jak w obrazek – nie stanowi to większego problemu. Jednakże kiedy pojawiają się dzieci i odpowiedzialność, ludzie zdejmują różowe okulary i wówczas staje się to problemem.

Po kilku latach okazuje się, że jest to jedna z przyczyn rozpadu związku małżonków.

Dla przykładu mężczyzna zarabia dużo, a kobieta nie pracuje –  „siedzi” w domu i wydaje jego pieniądze. W pewnym momencie mężczyzna mówi „nie”.

Kobieta odbiera to jako szantaż emocjonalny – stwierdza, że jest to przemoc ekonomiczna i nie chce dłużej tak żyć. Często też dochodzi do ZDRADY.

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Wojna małżonków – Co musisz wiedzieć?

Eskalacja konfliktów doprowadza do całkowitego oddalenia się strona w konsekwencji w najbliższym czasie najprawdopodobniej dojdzie do całkowitego i zupełnego rozpadu małżeństwa.

Dlatego też zawsze trzeba zachować równowagę. ???? Planując rozwód, powinieneś bardzo szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi wpisami dotyczącymi podziału majątku. Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

????Jeżeli natomiast nie planujesz rozwodu, ale chciałbyś posiadać tę wiedzę, to również powinieneś to przeczytać. ???? Musisz, a może raczej powinieneś zdawać sobie sprawę z konsekwencji. Ustrój małżeński, który panuje między Tobą a żoną / mężem jest istotny, gdyż reguluje konsekwencje prawne na przyszłość. 

Wspólność małżeńska – Co oznacza?

Jeżeli jest między wami wspólność małżeńską, wtedy rzeczy Twoje i drugiego małżonka są wspólne.????Jeżeli natomiast nabyłeś np. mieszkanie przed ślubem, to jest twój majątek odrębny. Dlatego nie ma znaczenia, że Ty zarabiasz 50 000 zł, a drugi małżonek 1000 zł bądź nie pracuje. Co do zasady jest wspólność małżeńska. Jednakże kiedy przychodzi rozwód, zaczynają się problemy .

Oczywiście jest instrument prawny, który reguluje takie sytuacje – jest to nierówny podział majątku wspólnego.????Jednakże jest to dosyć skomplikowane. Dlatego pamiętaj: jeżeli panuje między wami wspólność małżeńska, to wszystko co moje, to i twoje. I zarobki nie mają tu większego znaczenia.

Więcej: Nierówny podział majątku. Rozwód Informatyka

Adwokat do rozwodu – Co zrobić, gdy dochodzi do rozwodu?

Przede wszystkim należy wskazać, że sąd do końca chce regulować kwestie majątkowe w przypadku, gdy nie ma zgodności co do tego podziału.

Dlatego też najczęściej polecam klientom dokonać podziału w formie aktu notarialnego, dzięki któremu już od razu będziesz miał rozdzielność majątkową.

Dlatego kiedy planujesz rozwód proponuję, żeby już na tym wczesnym etapie porozmawiać o podziale majątku. Nie czekać do rozwodu – tylko już teraz zorganizować notariusza i dokończyć kwestie podziału majątku.

Pamiętaj, że z tym dniem już obowiązuje rozdzielność majątkowa. Dzięki temu pieniądze, które zarobisz należą do ciebie.

Zarabiasz dużo? Przemyśl to.

Więcej szczegółów opowiem podczas indywidualnego spotkania. Chętnie pomogę Ci w tej kwestii. Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Adwokat do rozwodu również powinien zająć się tą kwestią.

Adwokat do rozwodu – Jak dzieli się majątek przy rozwodzie? 

Sytuacja nie jest zawsze taka oczywista i łatwa.

Dlaczego?

Dlatego, że często nieruchomości są obciążone kredytami. Jednakże i na taką sytuację są sposoby.

Sposoby podziału. W jaki sposób sąd podzieli majątek?

Dodatkowo są jeszcze inne kwestie, np. rozliczenie nakładów z majątku osobistego na majątek wspólny. Dla przykładu: sprzedałeś mieszkanie i włożyłeś środki otrzymane ze sprzedaży w remont waszego domu. Tak, to są nakłady i one ulegają rozliczeniu. Co w przypadku, gdy dochodzi do rozwodu? Wówczas trzeba poruszyć kwestie majątkowe. Jeżeli tego nie uregulujecie, macie prawo podzielić majątek w Sądzie Rejonowym po uprawomocnieniu się wyroku rozwodowego.

W razie wątpliwości skonsultuj się z dobrym adwokatem.

Więcej:

Jak dzieli się majątek przy rozwodzie?

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń do Adwokata