Spis Treści
Adwokat Rozwód Najważniejsze kwestie dotyczące rozwodu
Adwokat rozwód. Często pytacie mnie o szczegóły dotyczące rozwodu. Zacznijmy więc od początku.
Od czego zacząć? Gdzie składać pozew?
Powództwo ze stosunku małżeństwa wytacza się wyłącznie przed sąd, w którego okręgu małżonkowie mieli ostatnie miejsce zamieszkanie.
ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE
✅ – CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK !!!
Adwokat Rozwód – Czy można mediować?
Zgodnie z art. 436 § 1 k.p.c., jeżeli istnieją widoki na utrzymanie małżeństwa, sąd może skierować strony do mediacji.
Oczywiście możesz wybrać mediatora. Małżonkowie mają swobodę w wyborze, wobec czego może niekiedy warto skorzystać z tej opcji? Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt ✅
Więcej: Rozwód: Jak wygrać sprawę sądową?
Czy będę od razu płacić alimenty?
W trakcie procesu rozwodowego duże znaczenie odgrywa zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych.
Tak, możesz od razu zostać pociągnięty do odpowiedzialności finansowej!
Adwokat Rozwód – Żona założyła Niebieską Kartę? Spokojnie…
Żona wytoczyła postępowanie karne i boisz się, że użyje tego w sprawie?
Tak, w sprawie rozwodowej można powołać się na wyrok w sprawie karnej, przy czym duże znaczenie ma moment, w którym to zrobiła.
Uważaj, gdyż możesz w takiej sytuacji usłyszeć niekorzystny wyrok. Sprawdź, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????
Kto może być pełnomocnikiem?
Zgodnie z uchwałą SN z dnia 25 lipca 1978 r., III CZP 43/78, LEX nr 2297: „W sprawie o rozwód pełnomocnikiem procesowym mogą być prócz adwokata tylko rodzice, rodzeństwo lub zstępni, strony oraz osoby pozostające ze stroną w stosunku przysposobienia, jeżeli udzielono im pełnomocnictwa do prowadzenia danej sprawy (art. 87 § 1 w związku z art. 426 k.p.c.)”.
Adwokat Rozwód – Jak są dzieci, musi być świadek
Tak, w uchwale pełnego składu Izby Cywilnej SN z dnia 9 czerwca 1976 r., III CZP 46/75, LEX nr 1966 podkreślono, że gdy w małżeństwie są małoletnie dzieci, sąd nie może sprawy rozwodowej ograniczyć do przesłuchania samych małżonków.
Sąd stwierdził, że rozpad pożycia nie nastąpił?
Ponadto w razie jakichkolwiek wątpliwości co do istnienia zupełnego i trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego, Sąd nie powinien poprzestać na samym przesłuchaniu małżonków, lecz sięgnąć również do innych dowodów.
W związku z tym w sprawach rozwodowych Sąd ma obowiązek przeprowadzenia pełnego postępowania dowodowego. Zatem może się tak zdarzyć, że będzie chciał poznać was bliżej. Dlatego pamiętaj, aby do rozprawy starannie się przygotować.
W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz
Kogo na świadka?
Przede wszystkim pamiętaj, że w charakterze świadków nie mogą być przesłuchani małoletni, którzy nie ukończyli lat 13, i zstępni stron, którzy nie ukończyli lat 17 (art. 430 k.p.c.).
Czy pytać świadka o zgodę?
Nie, nie pytaj!
Reasumując, każdą sytuację trzeba rozpatrywać indywidualnie. Dlatego jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zapraszam do kontaktu. Razem szczegółowo przeanalizujemy Twoją sprawę! Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5
Więcej:
Z poważaniem,
Adwokat Marta Wnuk
Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:
tel.: +48691512933
e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl