Adwokat Rozwód – od czego zacząć?

Adwokat Rozwód. Decyzja o rozwodzie zapadła? Coś się kończy, coś się zaczyna…

Ta decyzja bez wątpienia nie należała do najprzyjemniejszych… Dlatego warto wiedzieć, jakie kroki podjąć, aby jak najszybciej zakończyć sprawę.

Podjęcie decyzji o rozwodzie często wymaga wsparcia.

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Jak się rozwieść?

Myślę, że na samym początku należy nawiązać kontakt z adwokatem – najlepiej z takim, który może pochwalić się doświadczeniem w sprawach rodzinnych. Sprawdź, jak pomagam ->  Moja osobista historia – Kontakt ????

Wizyta w Kancelarii pozwoli Ci spojrzeć realnie na sytuację. Adwokat lub radca prawny uświadomi Ci, jakie masz możliwości działania.

Czy warto wziąć adwokata?

Podczas spotkania ustalicie strategię rozwodowego, w związku z czym będziesz wiedział, co masz robić.

Jednakże pamiętaj, że jedna sprawa rozwodowa może trwać 15 minut, a w innym przypadku nawet 15 lat. Dlatego dogłębnie przeanalizuj swoją sytuację.

Warto jeszcze przed sprawą sądową skontaktować się z małżonkiem. Jeśli rozmowy ugodowe nie przyniosą rezultatów, wtedy podejmowane są dalsze kroki.

Oprócz samego rozwodu należy ustalić inne kwestie związane z waszym małżeństwem, takie jak: alimenty, władza rodzicielska, opieka nad dziećmi i podział majątku. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Więcej: Rozwód a majątek. Kiedy można podzielić majątek?

Adwokat Rozwód

Adwokat rozwód – Jak napisać pozew? 

Następnie przystępujemy do napisania pozwu o rozwód.

Przede wszystkim nie radzę kopiować przykładów z internetu. Dlaczego? Otóż każda sytuacja jest inna, dlatego nie istnieje jeden idealny wzór. Wobec tego pomoc prawnika jest zdecydowanie wskazana. Prawnik wskaże bowiem, jakie dokumenty należy załączyć do pozwu oraz jakie opłaty uiścić, aby nie został on zwrócony ze względów formalnych.

Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Pamiętaj, iż w większości wypadków rozwód wiąże się z silnymi emocjami, co sprawia, że traci się obiektywizm w swojej sprawie. Często nawet boimy się wezwać kogoś na świadka. Nie musimy przecież nikogo pytać czy będzie świadkiem. Chcesz powołać kochanka? Powołaj!

 

Więcej przeczytasz:

Rozwód z mojej winy. Czy to dobry pomysł?

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata