Adwokat rozwodowy

Adwokat rozwodowy. Kto zazwyczaj składa pozew rozwodowy?

Okazuje się, że to kobiety chętniej sięgają po instytucję rozwodu! Mężczyźni mają prawo odpowiedzieć. Termin odpowiedzi to 14 dni od dnia otrzymaniu pozwu. 

Dlatego ważne, abyś się do tego dobrze przygotował. 

Chcesz poznać mnie lepiej? -> Jak pomagam – Moja osobista historia – Kontakt ????

Kto dostaje opiekę nad dziećmi?

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

ROZWÓD

ALIMENTY DLA ŻONY

CO ZROBIŁA ŻONA?

Jeszcze kilka lat temu wyglądało to zupełnie inaczej. Oczywiście wydaje nam się, że co do zasady matka, ale tak nie jest. Sądy już coraz częściej podchodzą do tej kwestii bardziej liberalnie. 

Oczywiście, najczęściej to kobietom przyznaje się prawo do opieki nad dziećmi, w konsekwencji pozostawiając im dobra materialne – dom, samochód i połowę majątku. Jednakże nie zawsze musi tak być.

W kwestii majątku też jest zasada pół na pół. Są jednak odstępstwa. We wpisie Nierówny podział majątku 30% żona 70 % mąż zwracałam uwagę na to, że nie zawsze dzieli się majątek na pół. Zapraszam do lektury. 

Rozwody i mężczyźni – Jaki plan na rozwód?

Każdy cierpi w trakcie rozwodu, jednakże mężczyźni mają kilka dodatkowych powodów do zmartwień. Dlatego warto poświęcić czas i pieniądze, aby się tym zająć. Przede wszystkim pamiętaj, że czasu nie cofniesz, a skutki są bolesne. Dlatego tak ważne jest mieć plan na rozwód (Jak pomagamy). Jako ojciec musisz zadbać w szczególności o sprawy związane z dziećmi.

Adwokat rozwodowy – Jak może pomóc?

Rozwód zmienia kobietę w krwiożerczą bestię… Spokojnie. Trzeba walczyć. Adwokat rozwodowy przygotuje dla Ciebie bardzo dobrą strategię. 

Są duże szanse, że ludzie odpuszczą, pohamują emocję i wszystko wróci do normy. Wtedy są w stanie podjąć się kompromisu. 

Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Pomoc adwokata – Niezbędna!

Nie słuchaj innych. Słuchaj siebie i swojego prawnika. Tak!

Czy ktoś wam doradzał, kiedy był ślub? Doradców przy rozwodach jest wielu. A na sali sądowej…? Nikt nic nie pamięta…

Proponuję nie słuchać doradców. Jedynym mądrym doradcą może być Twój profesjonalny pełnomocnik.;) Pamiętaj, przyjacielski rozwód najczęściej zdarza się w bajkach… Ale jest możliwy. Trzeba opracować plan i go realizować. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o „złą” wolę któregoś z małżonków. Rozwód to bardzo trudna emocjonalnie sytuacja.

Potrzebujesz pomocy? Kontakt

Kontakty z dziećmi? Tak! Adwokat rozwodowy

Zastanów się, jak zorganizujesz dzieciom nowe życie. Ważne, aby dzieci na tym nie cierpiały. Jeżeli matka chce ograniczyć kontakt z dziećmi, koniecznie musisz bronić swoich praw! Masz takie same prawa jak matka!

Nie pozwól, by ktoś ograniczył twój kontakt z dzieckiem. A jeżeli tak się stanie, są na to sposoby – Matka ogranicza kontakt.  

Przede wszystkim pomyśl na spokojnie o formie opieki. Może uda się rozważyć opiekę naprzemienną?

Pomyślcie o tym, jak i kiedy dzieci będą się spotykały z rodzicem, z którym nie będą mieszkały.

Ustalcie – jeśli to możliwe – co powiecie dzieciom.

 

Więcej: Jakie są najważniejsze rzeczy przy rozwodzie?

 

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl  

Zadzwoń do Adwokata