Alimenty – Ile będziesz płacił?

Skoro tu jesteś i czytasz ten wpis, zapewne zastanawiasz się, jakie alimenty będziesz płacił swojej byłej żonie oraz dzieciom.

Nic tak nie dzieli jak pieniądze. Dla pieniędzy ludzie zrobią dużo. Walka toczy się nieraz kilka lat. Ostatnio mój klient stwierdził: „Żona to alimenciara – chce żyć z alimentów. Sama zarabia najniższą krajową. Mimo że zna pięć języków – skończyła cztery kierunki studiów – twierdzi, że lepiej płatnej pracy nie może znaleźć”.

Kancelaria Adwokat Marty Wnuk – Chcesz poznać mnie lepiej? -> Jak pomagam – Moja osobista historia – Kontakt ????

Po rozwodzie dalej chce żyć na wysokim poziomie. Dlatego chce od Ciebie alimenty. A Ty dalej chcesz być bankiem…?

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

ROZWÓD

ALIMENTY DLA ŻONY

Jakie są prawa ojca płacącego alimenty?

Kobiety –  otrzymują 1000, 1500, 3000, 7000 zł (największe, jakie pamiętam, to 64.000 zł!). Dlatego naszym zdaniem tak wysokie alimenty to błąd! Ojcowie powinni sami decydować, ile chcą płacić.

Niekiedy zdarzają się sytuacje, iż możliwości zarobkowe z dnia na dzień ulegają zmianie i pojawia się problem.

Ojciec powinien płacić kwotę, która jest konieczna np. 400, 700, 1000 zł,1500 zł. –  a o pozostałej kwocie decydować sam: czy odkładać dziecku na konto czy też samemu dla dziecka robić zakupy. Niestety Sądy są innego zdania. 

Potrzebujesz pomocy? Kontakt

Przykład pana Adama 

Adam, początkujący lekarz, zarabia obecnie 3800 zł brutto. Jego była partnerka wykazała, że koszt utrzymania dziecka wynosi 10 000 złotych, w związku z czym Sąd zasądził mu 5000 zł alimentów. Kobieta wskazała, że pan Adam jest lekarzem, jednakże nie przedstawiła szczegółów. Wydawałoby się to nielogiczne, jednakże to jest Sąd. Jeżeli twierdzimy, że nas nie stać na alimenty, musimy to wykazać. 

Ciekawy artykuł – Robert Korzeniowski ma płacić 10 000 zł alimentów.

Kolejny tragiczny przypadek

Krzysztof – pracuje za granicą. Ma zasądzone alimenty na dwoje dzieci na poziomie 8800 zł (wyliczone na podstawie dochodów z pracy w Norwegii). Pracę stracił, a w najbliższym czasie ma się odbyć licytacja jego domu, bo dług urósł do 200 000 złotych.

Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Jakie alimenty w Polsce?

Średnie i nikogo nierażące polskie alimenty to około 400-700 zł na dziecko. Według wyliczeń koszt utrzymania małoletniego waha się od 620 do 825 zł. Wysokość alimentów zależy głównie od dwóch rzeczy.

W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę potrzeby dziecka, a następnie możliwości ojca. A jakie są Twoje możliwości zarobkowe?

Czytaj również: Jak obniżyć alimenty? ????????????

Należy zauważyć, iż faktycznie osiągane dochody nie zawsze są tożsame z możliwościami zarobkowymi danej osoby!

Jak sąd ustala świadczenie alimentacyjne?

Jakie są kryteria? Kryterium oceny możliwości zobowiązanego w kwestii zarobkowania może być m.in. doświadczenie, staż pracy, dotychczasowe zarobki, dodatkowy dochód, stopień posiadanego wykształcenia, czy fakt ukończenia kursów specjalistycznych. 

 

alimenty

Dlatego jeżeli jesteś ojcem, od którego matka dzieci chce wysokich alimentów – ma ona do tego możliwości! Dlatego, jako ojciec, uważaj.

Warto mieć profesjonalnego pełnomocnika i walczyć o swoje prawa.

Należy podważyć wyliczenia. Pokaż swoje możliwości zarobkowe. 

Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

 

Więcej: 

Rozwód a alimenty

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

 tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

 

Zadzwoń do Adwokata