Alimenty dla żony za zdradę

Alimenty dla żony. „Żona zebrała poważne argumenty przemawiające za tym, iż winę ponoszę ja, albowiem załączyła do sprawy rozwodowej zdjęcia z kochankiem oraz wiadomości, które pisaliśmy. W związku z tym żąda wysokich alimentów na rzecz swoją oraz dla dzieci. Co mam zrobić, aby uniknąć tak wysokich alimentów? Między nami dochodziło do regularnych kłótni i nie czuję się winny za rozpad pożycia małżeńskiego”.

Zrób zestawienie kosztów

W sytuacji, kiedy małżonka żąda wysokich alimentów dla siebie i dla dzieci, należy również przedstawić, w jakiej sytuacji materialnej pan się znajduje. Najlepiej w tym zakresie zrobić zestawienie kosztów, aby przedstawić sądowi swoją sytuację. Dodatkowo należy zauważyć, iż istotne są faktyczne koszty utrzymania dzieci. W tym zakresie należy sporządzić zestawienie porównania przedstawienia kosztów utrzymania dzieci według powódki oraz załączyć zestawienie kosztów według pozwanego. Polecam zrobić to w formie tabelki.

 

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

 

W pierwszej kolejności należy się skupić na tym, jakie są okoliczności powołane w zakresie winy. Jeżeli żona wniosła poważne argumenty przemawiające za tym, że ponosi Pan wyłączną winę, to należy się do tej argumentacji odnieść i przedstawić swoją wersję wydarzeń. Jeśli twierdzi, iż doszło do zdrady, wówczas należy odpowiedzieć Wysokiemu Sądowi, czy faktycznie miało to miejsce.  Jeżeli nie ma w tym zakresie twardych dowodów, to przecież każdy człowiek ma prawo do kontaktów z drugą osobą. Dlatego też nie można każdej znajomości uznać za zdradę.

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Alimenty – jakie argumenty?

Niemniej jednak sąd może uznać, że zostały przekroczone granice moralności. Wobec tego należy do każdych twierdzeń powódki się odnieść i przedstawić swoją wersję wydarzeń. Następnie należy przedstawić również argumenty, które wskażą, iż winę za rozpad pożycia małżeńskiego ponosi również powódka. W tym zakresie należy wskazać, jakie sytuacje w małżeństwie miały miejsce i co według pana spowodowało, iż przyczyniła się do rozpadu małżeństwa.

Dla przykładu należy wskazać, iż między stronami dochodziło do regularnych kłótni, podczas których powódka wszczynała awantury i używała słów wulgarnych. Ponadto wskażmy, iż stosowała przemoc psychiczną i fizyczną względem pozwanego.

 

 

Alimenty dla żony – Wina obu stron?

Myślę, że można znaleźć szereg argumentów, które przekonają sąd o tym, że tak naprawdę dwie strony ponoszą winę za rozpad pożycia. Dlatego w takich sytuacjach można wnieść do sądu orzeczenie rozwodu z wyłącznej winy powódki albo z winy obu stron. Sądy lubią przedstawienie sytuacji w sposób normalny i rzeczywisty. Jeżeli strona pozwana czuje, że nie tylko ona była winna za rozpad pożycia, warto przedstawić to przed sądem! 

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Alimenty dla żony – Jak zabezpieczyć interesy ojca?

Istotne jest również zabezpieczenie interesów ojca w kwestii kontaktów z dziećmi. Ojciec ma prawo do regularnych i często kontaktów z dziećmi, albowiem musi czynnie uczestniczyć w życiu małoletnich. Dlatego też niezbędne jest w niektórych sprawach wniesienie o zabezpieczenie kontaktów. Jeżeli sprawa rozwodowa będzie bardzo się przedłużała, zaś ojciec nie będzie miał regularnych kontaktów z dziećmi, może dojść do tego, że utraci z nimi więź. W rezultacie podczas badań rodzinnych okaże się, że dzieci nienawidzą ojca i nie chcą kontaktu.

Jeżeli chcemy zabezpieczyć ten obszar, należy składać nowy wniosek o zabezpieczenie kontaktów. Opłata wynosi 100 zł. Wówczas sąd winien rozpatrzeć nasz wniosek w pierwszej kolejności i rozstrzygać w zakresie kontaktów.

Szukasz adwokata? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

Alimenty Adwokat. Jak wygrać sprawę o alimenty?

Alimenty na żonę po rozwodzie

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata