Była żona chce podwyższyć alimenty

„Pani mecenas, była żona chce podwyższenia alimentów… Ja nie chcę tyle płacić. Co mam zrobić?”. Alienacja rodzicielska to jedno, alimenty to drugie. Sąd te sprawy rozdziela. Zupełnie inaczej wygląda to przy sprawie rozwodowej, gdyż wtedy wszystko ma znaczenie. Jednakże już po sprawie rozwodowej sąd rejonowy rozdziela te sprawy. Sprawa o alimenty toczy się w jednym wydziale, a sprawa o ustalenie kontaktów w drugim.

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Sporządź tabelkę i wskaż koszty – Była żona chce podwyższenia alimentów

Na początku trzeba przede wszystkim sporządzić tabelkę alimentacyjną i wyliczyć, jakie są koszty utrzymania dziecka. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć jak wygląda sytuacja w zakresie w zakresie świadczenia alimentacyjnego. Warto również taką tabelkę przedstawić przy rozmowie z drugim rodzicem, aby móc rozpocząć jakiekolwiek rozmowy mediacyjne w zakresie płacenia alimentów. Jest to najważniejsze i na tym należy się oprzeć.

Więcej: Wysokie alimenty. Nie chcę płacić alimentów!

Dlatego proponuję Panu wypełnić tabelkę, w której określi Pan potrzeby małoletnich dzieci. Dopiero potem można zadecydować, jakiej wysokości alimenty powinien Pan płacić. Należy mieć na uwadze, że w ostatnim czasie minimalne alimenty na dziecko zasądzane od ojca w Warszawie to 800 zł.

Mój kanał na YOU TUBE – KLIKNIJ – ZAPRASZAM 

W przypadku sprawy o podwyższenie alimentów warto udać się z drugim rodzicem na mediację. Jeśli bowiem osoba pozywająca wygra, wówczas będzie Pan zobligowany do uiszczenia kosztów sądowych. Oczywiście kiedy sprawa o podwyższenie alimentów będzie toczyła się w sądzie rejonowym, nie będzie jej tak łatwo uzyskać podwyższenia od razu, jednakże wiele też zależy od tego, jakie są koszty utrzymania małoletnich dzieci.

Alienacja – Była żona chce podwyższenia alimentów

Używanie argumentu w sprawie o alimenty pt. „matka alienuje mnie od dzieci” nie jest dobrą taktyką procesową. Sądy, które zajmują się podwyższaniem alimentów, są przede wszystkim bardzo matematyczne. Tak to bym nazwała – dla nich najważniejsza jest tabelka i liczby, które się w niej znajdują. Jeżeli powoła się Pan na alienację rodzicielską, wówczas sąd może powiedzieć: „Dobrze, ale proszę wszczynać inne sprawy w zakresie kontaktów z małoletnimi dziećmi albo ewentualnie innej sprawy o zagrożenie nakazaniem zapłaty”. Dla sądu oczywiste będzie, że skoro Pan nie założył tych dwóch spraw, to nie ma żadnego problemu w zakresie alienacji rodzicielskiej. 

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Mediacja

Mediacja w zakresie sprawy o alimenty jest bardzo ważna. Jeżeli jest możliwość załatwienia sprawy na etapie przedsądowym, to bardzo proszę. Jeżeli bowiem matka dzieci złoży pozew o podwyższenie alimentów, wówczas, mając na uwadze podwyższenie cen oraz aktualne orzecznictwo sądów, jest duże prawdopodobieństwo, że dostanie to, czego chce. W przypadku sporu można ewentualnie zaproponować jej podjęcie mediacji w ośrodku mediacyjnym, podczas której być może uda wam się znaleźć porozumienie.

 

Więcej:

Rozwód a alimenty

Zadzwoń do Adwokata