Czy dobry adwokat zawsze Cię uratuje?

Oczywiście, że nie. Nie jest to takie proste, zwłaszcza w sprawach karnych. Jeśli kogoś zabijesz, będziesz musiał ponieść konsekwencje. Rolą dobrego adwokata jest zrobić wszystko, abyś dostał jak najłagodniejszą karę. Tak, aby Sąd uwzględnił istotne okoliczności łagodzące, które wpłyną na jej wymiar. Tak samo jest w sprawach rozwodowych. Istotne są dowody w sprawie i adwokat jest po to, aby przeprowadzić Cię przez proces rozwodowy. Dobry adwokat powie ci prawdę. Przede wszystkim powie, jakie masz szanse na wygraną i czy w ogóle je masz. Dlatego nie polecam okłamywać swojego prawnika. On jest po to, żeby pomóc. Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

dobry adwokat

Jak zachować się przed sprawą rozwodową?

Przede wszystkim należy się do każdej sprawy rozwodowej przygotować. Każda sprawa rozwodowa wiąże się ze stresem. Zdarzają się sytuacje, w których strony są nieprzygotowane. Dla mnie, jako dla adwokata, jest to sytuacja niedopuszczalna. Należy klientów przygotować, aby mieli świadomość tego, co może się zdarzyć na rozprawie. W tym artykule dowiesz się więcej na temat tego, jak zachować się na sprawie rozwodowej -> Sprawa rozwodowa – jak się zachować?

Jak przebiega sprawa rozwodowa? Złożenie dokumentów w sądzie to tylko element całego procesu. Bardzo dużo zależy od samej rozprawy i od tego, jak na niej wypadniemy. Należy zauważyć, że sąd w czasie trwania jednej rozprawy może rozstrzygać kilka kwestii, a przesłuchanie małżonków w większości spraw jest obowiązkowe.

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Dobry adwokat – Jakie dowody przy rozwodzie?

W toku procesu oczywiście do pewnego momentu strony mogą zgłaszać dowody. Jakie mogą być dowody? Uważam, że sprawy wygrywa się właśnie dowodami, stąd też materiał dowodowy powinien być obszerny. Sąd może dopuścić dowód z zeznań świadków, dokumentów, opinii biegłych, nagrań. Niestety, w niektórych sytuacjach zdarza się, że małżonkowie wykorzystują w wojnie dzieci. Jest to absolutnie  niedopuszczalne zachowanie.

Przygotowując się do rozprawy trzeba wiedzieć, co lubi sąd, a czego nie. Sąd lubi argumenty. Sytuacje, w których mówimy jasno i konkretnie. Jeżeli twierdzimy, że coś było, to mówimy to z całym przekonaniem. Nie odpowiadajmy sądowi pytaniem na pytanie. Nie zwracajmy się do nikogo na sali, aby nam podpowiedział. Bądźmy charyzmatyczni i pewni tego, co mówimy. Czytajmy, co jest w treści pism. To bardzo ważne. Nierzadko zdarzają się sytuacje, w których strony nie są dobrze przygotowane i nie znają nawet treści pism złożonych w sprawie.

Dokumenty rozwodowe

Sąd zawsze zadaje pytania na podstawie złożonych dokumentów. Jeżeli sąd będzie nas o coś pytał, co jest w piśmie np. w pozwie o rozwód, a my nie będziemy wiedzieli, o czym sąd mówi – będziemy mieli problemy. Przygotowanie do rozprawy jest obowiązkiem klienta, więc tłumaczenie typu: mam od tego adwokata nic tu nie pomoże. Niestety, przed sądem rzadko kiedy możesz liczyć na okoliczności łagodzące. Sąd musiał się przygotować do rozprawy, wówczas jest tego samego zdania że i ty powinieneś być przygotowany.

Kupił mercedesa za 700 000 zł i dostał alimenty 30 000 zł

Sprawy rodzinne są skomplikowane. Należy zatem znać dokładnie przepisy prawa, ale ważny jest też dodatkowy czynnik, czyli emocje. To one kierują ludźmi przy sprawach rozwodowych i pod ich wpływem  różne rzeczy się zdarzają.

Rozwód z Warszawy – Case study

Opowiem wam historię małżeństwa z Warszawy – oboje pracują w branży IT i mają kilka firm. Nagle zdarzyła się sytuacja, w której wspólnie zadecydowali, że się rozchodzą. Miał to być ugodowy rozwód, alimenty po 3000 zł na dziecko i dwoje dzieci miało zostać przy mamie.

Kiedy mężczyzna się wyprowadził, zakupił sobie samochód i zaczął spotykać się z inną kobietą. W konsekwencji była żona zmieniła stanowisko w sprawie. Wniosła o rozwód z orzeczeniem o winie i złożyła do sądu pozew o zaspokojenie potrzeb rodziny wysokości 40.000 zł. W swoim pozwie kobieta powołała się na zamożność swojego męża, wskazując takie okoliczności jak zakup drugiego samochodu. Dołączyła również dowody w postaci zdjęć samochodu w związku z dużymi możliwościami  zarobkowymi pozwanego.

Dobry adwokat – Dowody w sprawie rozwodowej

Dowody w sprawach przed sądem zawsze są i były istotne. To właśnie dzięki dowodom można przedstawić sądowi sytuację rodzinną. Wszyscy doświadczeni prawnicy do spraw rodzinnych wiedzą, że mając dowody, można naprawdę dużo zdziałać. W niektórych sytuacjach bez dowodów trudno jest wygrać sprawę. Dlatego ich posiadanie odgrywa tak bardzo ważną rolę. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Rozwód z orzeczeniem o winie, czy też nie…

Wszystko oczywiście zależy czy toczy się rozwód z orzeczeniem o winie, czy też nie. Dodatkowo istotna jest kwestia związana z wysokością alimentów. Tak, to właśnie o pieniądze najczęściej jest spór. Nie można wszczynać odrębnej sprawy co do alimentów między małżonkami. Dzieje się to w czasie orzekania o rozwód. Alimenty na rzecz małżonka, alimenty na dzieci władza rodzicielską kontakty z dzieckiem, czy też sposób korzystania ze wspólnego mieszkania i jego podział to elementy, które są brane przez sąd pod uwagę w czasie rozprawy. Szukasz adwokata? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Kiedy sąd przyznaje alimenty na rzecz drugiego małżonka?

Alimenty na rzecz drugiego małżonka przyznawane są zazwyczaj w przypadku gdy:

– Sąd uzna pozwanego za wyłącznie winnego rozpadu małżeństwa,

– nastąpiło znaczne pogorszenie sytuacji materialnej strony powodowej.

 

Przeczytaj więcej:

Rozwód od czego zacząć

Jak zaplanować rozwód?

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata