Czy w trakcie rozwodu mogę ułożyć sobie życie z inną kobietą?

Czy w trakcie rozwodu mogę ułożyć sobie życie z inną kobietą? Każdą sytuację należy rozpatrywać indywidualnie. ????⏰Wszystko zależy od tego, kiedy ustały między wami więzi małżeńskie. I nie chodzi o to, co jest w Twoim sercu, tylko o stan faktyczny.

Jeżeli mieszkasz z żoną, razem spożywacie posiłki i jednocześnie twierdzisz, że ustały wszystkie więzi małżeńskie, to muszę Ci od razu powiedzieć, że według sądu tak nie będzie.

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Jak orzeka Sąd przy rozwodach?

Sąd patrzy na stan faktyczny sprawy i argumentacja, że tak naprawdę nie łączą was więzi małżeńskie, podczas gdy mieszkasz razem z żoną i dziećmi, jest dla Ciebie niekorzystna. Uważam, że w takim przypadku trzeba inaczej ułożyć twoją strategię rozwodową. Jeżeli natomiast żona chce obwinić Cię za rozpad pożycia małżeńskiego i wnosi do sądu pozew o rozwód z wyłącznej winy Twojej, musisz się bronić.

Kto wygra rozwód?

Patrząc na sytuację rodzinną należy również przeanalizować kwestie związane ze świadczeniami alimentacyjnymi i podziałem majątku. Bardzo ważne jest, aby małżonkowie spróbowali znaleźć porozumienie w zakresie dziecka. Często wydaje nam się, że sprawy w sądzie muszą się kończyć wygraną albo przegraną. Wówczas ciężko stwierdzić, kiedy wchodzą w grę relacje rodzinne i dzieci. Jednakże jeżeli chodzi o kwestie związane z alimentami, to faktycznie trzeba ten obszar dobrze przemyśleć.

Czy w trakcie rozwodu mogę ułożyć sobie życie z inną kobietą?

Panowie, nie popełniajcie tego błędu. Jeżeli poznaliście nową kobietę, to jeszcze nie pokazujcie „jej” żonie. Przecież ważne jest zaplanowanie krok po kroku kolejnych czynności. Naturalne jest, że kobieta jest o drugą kobietę zazdrosna, dlatego też jeżeli chcesz uniknąć problemów bądź chcesz wynegocjować dobre warunki z małżonką, nie przechwalaj się nową kobietą. Mężczyźni nie zdążą rozstać się ze swoją żoną, a już pokazują się na przyjęciu rodzinnym z nową kobietą. Takie zachowania budzą negatywne emocje u byłych partnerek.

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Czy w trakcie rozwodu mogę ułożyć sobie życie z inną kobietą

A zatem proponuję w pierwszej kolejności uregulować kwestię związaną z małżonką i powoli wejść w drugi związek. Oczywiście nie jest to takie proste, gdyż niekiedy nie pozwalają na to okoliczności sprawy. Jednakże pamiętaj, że twoja sytuacja będzie wnikliwie przeanalizowana przez sąd.

Czy nowy związek może świadczyć o winie w rozwodzie? Pozwól, że Ci wyjaśnię.

Mamy kilka rodzajów rozwodów. W pierwszej kolejności i ten, który ja najbardziej polecam, to rozwód bez orzekania o winie. Rozwód może również skończyć się z wyłącznej winy jednego małżonka albo z winy obu stron. Mamy kilka możliwości.

Rozwód z winy czy bez?

Chcesz rozwód bez orzekania o winie? Rozumiem Cię, jednakże pamiętaj, że do tego potrzebna jest zgoda żony, która również musi chcieć bez orzekania o winie. W przeciwnym wypadku ma prawo do dochodzenia winy w procesie.

Jakie są przesłanki do uzyskania rozwodu z wyłącznej winy jednego z małżonków? W orzecznictwie przyjmuje się, że są to takie okoliczności, jak zdrada, alkoholizm, przemoc, znęcanie się, stosowanie gróźb, agresja, porzucenie rodziny i wiele innych. Jak napisać pozew o rozwód?

Należy wskazać, iż każde małżeństwo należy badać oddzielnie i indywidualnie zastanawiać się nad ich sytuacją. Trzeba również pamiętać, iż pojęcie „winny rozkładu pożycia małżeńskiego” nie zostało uregulowane, w tym obszarze nie ma konkretnej definicji. Ważne: aby jeden z małżonków został uznany za wyłącznie winnego rozpadu małżeństwa, musi on ponieść winę w 100%. Jeżeli natomiast udowodnimy chociaż w kilku procentach, że drugi małżonek również ponosi winę za rozpad pożycia, wówczas rozwód skończy się z winy obu stron.

Swoje stanowisko Sąd Najwyższy przedstawił w wyroku z dnia 28 września 2000 r. (sygn. akt IV CKN 112/00) wskazując, że Związek jednego z małżonków z innym partnerem w czasie trwania małżeństwa, lecz po dacie wystąpienia zupełnego i trwałego rozkładu pożycia między małżonkami, nie daje podstawy do przypisania temu małżonkowi winy za ten rozkład”.

Bądź szczery wobec adwokata

Często klienci przychodzą do mnie i obawiają się rozmawiać otwarcie. Musisz pamiętać, że do swojego adwokata do rozwodu musisz mieć pełne zaufanie. Jesteśmy objęci tajemnicą adwokacką, wobec czego ta rozmowa zostaje między nami. Dlatego proszę Cię, abyś zawsze był ze swoim pełnomocnikiem szczery. Dzięki tej szczerości możesz naprawdę wiele zyskać. Jeżeli więc nie wiesz, jak masz się bronić przed sądem z uwagi na fakt, iż jesteś w nowym związku, to przestań się martwić, tylko skonsultuj to z dobrym adwokatem do rozwodu. Uwierz mi, że dobry adwokat widział już niejedno i z pewnością zrobi wszystko, by Ci pomóc. Ustali z Tobą strategię, dzięki której z pewnością uda Ci się przejść proces rozwodowy.

Zdrada jako przyczyna rozwodu

Najlepiej wykazać, iż nowy związek i ewentualna zdrada nie były bezpośrednią przyczyną rozkładu pożycia małżeńskiego. Natomiast należy się zastanowić, czy iść w kierunku A (wszystkie więzi ustały i doszło do zdrady później) czy rzetelnie przyznać się do tego, że faktycznie tak się stało, przy czym dużą winę za rozpad pożycia ponosi również drugi z małżonków.

Czy żona wypełniała swoje obowiązki?

Art. 23.

1. Podział praw i obowiązków. Zawarcie małżeństwa kreuje w sferze osobistej i majątkowej każdego z małżonków nowe prawa podmiotowe oraz odpowiadające im wzajemnie obowiązki drugiego małżonka.

Prawa i obowiązki małżonków podzielić należy przede wszystkim na osobiste (niemajątkowe) oraz majątkowe.????⏰ Niemajątkowy charakter mają następujące prawa i obowiązki dotyczące:

1) wspólnego pożycia,

2) wierności,

3) wzajemnej pomocy,

4) współdziałania dla dobra rodziny,

5) sprawy nazwiska małżonków,

6) rodzicielstwa ich wspólnych dzieci.

Prawa i obowiązki majątkowe podzielić można na trzy grupy.

Pierwszą stanowią prawa i obowiązki majątkowe związane ściśle z elementami niemajątkowymi, które dotyczą:

a) przyczyniania się do zaspokajania materialnych potrzeb rodziny i organizowania środowiska materialnego, w którym przebywają członkowie rodziny,

b) odpowiedzialności majątkowej za wyżej wymienione zobowiązania,

c) reprezentowania współmałżonka.

Sędziowie, którzy orzekają, mają ogromne doświadczenie w tym obszarze i niekiedy po kilku zdaniach będą w stanie stwierdzić czy kłamiesz. Wobec tego realne podejście do sprawy może Cię uratować.

Czy w trakcie rozwodu mogę ułożyć sobie życie z inną kobietą – Obowiązek wzajemnej pomocy

Dopuszczenie się zdrady w trakcie trwania małżeństwa nie musi jednocześnie przesadzać o winie w rozwodzie tego małżonka. Dlatego zawsze należy dokonać stosownego przeanalizowania sytuacji i określenia możliwych kierunków działania w tym zakresie.

Obowiązek wzajemnej pomocy dotyczy zarówno sfery duchowej, jak i materialnej. W drugim przypadku jest sprecyzowany przez przepisy szczególne, a zwłaszcza art. 27 k.r.o. Zgodnie z przepisem art. 27 zdanie pierwsze k.r.o., oboje małżonkowie obowiązani są, każdy według swych sił oraz swych możliwości zarobkowych i majątkowych, przyczyniać się do zaspokajania potrzeb rodziny, którą przez swój związek założyli. Obowiązek wierności dotyczy przede wszystkim sfery seksualnej, a do jego naruszenia nie jest potrzebne popełnienie cudzołóstwa (por. orzeczenie SN z dnia 24 kwietnia 1951 r., C 735/50, NP 1951, nr 12, s. 44).

Szukasz adwokata? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Jak pomagam?

Nazywam się Marta Wnuk. Jestem adwokatem i od kilku lat pomagam moim klientom przejść przez rozwód. Wiem, że klienci niekiedy mają problem z otwartą rozmową z pełnomocnikiem. Jednakże jest to bardzo ważne, stąd też musisz zaufać swojemu pełnomocnikowi i się otworzyć. On jest po to, żeby Ci pomóc. Dobry prawnik do rozwodu wie, na czym oprzeć strategię procesową. Trzymam za Ciebie kciuki i zapraszam do kontaktu (691 512 933).

Przeczytaj więcej:

Rozwód Warszawa Adwokat radzi. Krok po kroku od podstaw

Jak zaplanować rozwód?

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej

Konsultacja prawna 200 zł brutto –  Reprezentacja przed Sądem – wycena indywidualna 

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

???? Kanał YouTube –  Alimenty dla żony za zdradę 

 

Zadzwoń do Adwokata