Podział majątku i zasiedzenie – Adwokat radzi

Zasiedzenie Adwokat. „Pani mecenas, wnieśliśmy wraz z żoną sprawę o zasiedzenie, a ona teraz złożyła sprawę o rozwód. Co mam zrobić? Jestem zupełnie zaskoczony.” Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Zasiedzenie Adwokat  – Co robić?

Spokojnie, zasiedzenie jest jednym ze sposobów nabycia własności. W większości przypadków sprawy są skomplikowane, jednakże sprawiedliwe.

Więcej: Podział majątku w sprawie o rozwód

Zacznijmy od postaw. Kim jest posiadacz? Posiadaczem samoistnym jest osoba władająca rzeczą jak właściciel (art. 336 KC), przy czym stan posiadania współtworzą fizyczny element władania rzeczą (corpus) oraz intelektualny element zamiaru władania rzeczą dla siebie (animus).

Zasiedzenie – Co jest najważniejsze? Czas

Upływ czasu jest uzależniony od dobrej bądź złej wiary posiadacza samoistnego. W przypadku dobrej wiary, jak wynika z treści art. 172 k.c., dla zasiedzenia wystarczający jest upływ 20 lat. W przypadku złej wiary okres ten wynosi 30 lat.

Sprawdź, jak pomagam ->  Moja osobista historia – Kontakt ????

Klucz do sukcesu – Dobra wiara?

Co to znaczy? Posiadaczem w dobrej wierze jest ten, kto błędnie przypuszcza, że ma tytuł prawny do rzeczy (jest właścicielem rzeczy), a w złej ten, kto wie albo powinien wiedzieć, że nie ma tytułu prawnego do rzeczy (nie przysługuje mu prawo własności rzeczy, lecz innej osobie).

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Innymi słowa dobra wiara oznacza, że posiadacz rzeczy tkwi w błędnym przekonaniu, że dana rzecz należy faktycznie do niego.

Co należy zrobić? Musisz bardzo dokładnie sprawdzić czy wnioskodawca jest w dobrej czy w złej wierze.

Zasiedzenie a rozwód?

Czas zasiedzenia wskazuje, czy doszło do zasiedzenia czy nie. Każdą sprawę należy rozpatrywać indywidualnie. Jeżeli oboje tam mieszkaliście i traktowaliście tę nieruchomość jak własność – wtedy po upływie tego okresu doszło do zasiedzenia. Pamiętaj o ciągłości zasiadywania. Nie można wyprowadzić się na kilka lat i wrócić. 

Dlatego jeżeli masz pytania, zwróć się o poradę, gdyż każdą sprawę trzeba indywidualnie omówić. Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

Więcej informacji:

Wniosek o podział majątku. Żona mieszka i nie chce spłacić.

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata