Ile kosztuje rozwód w Warszawie?

Zastanawiasz się, ile kosztuje rozwód w Warszawie? Jeżeli chodzi o opłatę do sądu, jest to kwota w wysokości 600 zł. Jeśli zaś mówimy o wynagrodzeniu adwokata, wtedy jest to uzależnione od wyboru kancelarii i stylu, w jakim planujesz rozwód.

Jeżeli planujesz rozwód bez orzekania o winie, to koszty zaczynają się od około 3000 zł. Jest to uzależnione od kancelarii, wobec czego nie jestem w stanie podać Państwu konkretnego cennika, gdyż kwoty mogą się różnić. Oczywiście są kancelarie, które za rozwód pobierają wynagrodzenie dosyć wysokie. Wszystko zależy od Twojej sytuacji. Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Ile kosztuje rozwód w Warszawie – Wycena

Co proponuję? Najlepiej skierować zapytanie do kilku kancelarii, a wówczas otrzymasz wycenę. 

Nie radzę oszczędzać, ponieważ niekiedy błędy, które mogą pojawić się przy rozwodzie, będą Cię jeszcze więcej kosztowały. Proponuję, abyś najpierw udał się do kilku prawników i porównał ceny.

Pierwsze konsultacje w Warszawie to około 200 zł (koszt konsultacji u mnie w kancelarii).

A zatem jeżeli jesteś zainteresowany, zapraszam Cię do mojej kancelarii. Porozmawiamy o rozwodzie i wskażę kilka błędów, które można popełnić w trakcie rozwodu. Być może ułatwi Ci to przemyśleć sprawę i podjąć właściwą decyzję co do wyboru adwokata. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

ile kosztuje rozwód w warszawie

Najczęstsze błędy

Kilka najczęstszych błędów popełnianych podczas rozwodu z mojego doświadczenia:

  • wysokie alimenty
  • nieokreślenie kontaktów
  • brak określenia sposobu korzystania ze wspólnej nieruchomości, brak podziału majątku przy rozwodzie
  • niedostarczenie dowodów i przegrana sprawa z wyłącznej winy, a w konsekwencji alimenty na rzecz małżonka

Rozwód a wspólność majątkowa

Pamiętaj, iż w trakcie trwania spraw rozwodowych, o ile wcześniej nie zawierałeś umów majątkowych, trwa między Wami wspólność majątkowa. Dlatego też wszystkie pieniądze, które zarabiasz, również stanowią majątek wspólny. Wobec tego należy się z drugim małżonkiem dzielić, chyba że środki są przeznaczone na inne cele. Jakie jest rozwiązanie? 

Warto rozważyć rozdzielność majątkową jeszcze w trakcie toczącej się sprawy o rozwód z uwagi na fakt, iż często drugi małżonek przedłuża postępowanie rozwodowe, bowiem odnosi korzyści z uwagi na panującą między Wami wspólność majątkową. Okazuje się, że jeżeli złożysz odpowiedni wniosek do sądu rejonowego o ustanowienie rozdzielności przymusowej przez sąd, żona jest w stanie się porozumieć i odstąpić od orzekania o winie. 

Dlatego też trzeba na każdy rozwód spojrzeć szerzej. Trzeba się zastanowić nad motywami drugiego małżonka: dlaczego przedłuża postępowanie rozwodowe, jaki jest jego cel?

Reasumując, jeżeli chodzi o rozwód bez orzekania o winie, to ceny zaczynają się od około 3000 zł. Musimy również pamiętać o tym, że jeżeli między stronami jest eskalacja konfliktów i rozwód będzie trwał kilka lat wówczas koszty znacznie wzrosną.

Znaczenie pełnomocnika

Przede wszystkim nie podejmuj jakichkolwiek kroków bez uzgodnienia planu z pełnomocnikiem. Uwierz mi, że pełnomocnik, który rozwiódł już kilka małżeństw, wie co robić. Z pewnością dobry adwokat do sprawy rozwodowej pomoże Ci ustalić strategię procesową, dzięki której osiągniesz sukces. Oczywiście nie zawsze dojdzie do porozumienia między stronami, a sprawa o rozwód nieraz ciągnie się latami. Dlatego musisz mieć wtedy zapewnioną odpowiednią pomoc prawną, abyś wiedział, co może Cię spotkać w procesie rozwodowym.

Dobry prawnik do rozwodu wyjaśni Ci, co jest możliwe przed sądem, a co nie. Z uwagi na specjalistyczne doświadczenie dobrze wie, jakie są zagrożenia, wobec czego z pewnością uświadomi Cię, w jakim obszarze powinieneś uważać. Nieraz przychodzą klienci, którzy się boją. Pytają się: „Pani mecenas, czy ja będę musiał płacić żonie alimenty?”; „Pani mecenas, czy będę musiał połowę wynagrodzenia oddać żonie?”; „żona mi powiedziała, że muszę oddawać jej połowę wynagrodzenia…”.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Kiedy popełniamy błędy?

Reasumując, najczęściej popełniamy błędy, kiedy między stronami nie ma komunikacji.

Niestety są rozwody, w których pomoc adwokata jest niezbędna. Zaczynając od kwestii formalnej, a skończywszy na komunikacji z drugim małżonkiem. Niestety… Szukasz adwokata? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Tak, zdarzają się sytuacje, że strony w ogóle nie chcą ze sobą rozmawiać. Najczęściej dzieje się tak wtedy, gdy jeden z małżonków zostaje zdradzony. Rozwód jest wówczas bardzo burzliwy, małżonek w ogóle nie chce się z tym drugim kontaktować i wówczas wszystko odbywa się za pomocą pełnomocnika.

Koszty przy sprawie rozwodowej 

Opłata do sądu wynosi 600 zł. Jeżeli faktycznie rozstrzygnięcie sądu będzie na pierwszej rozprawie i skończy się bez orzeczenia o winie, wówczas sąd zwraca stronie, która wpłacała opłatę, kwotę 300 zł. Aby żądać tej kwoty, należy na rozprawie do protokołu podać numer konta albo złożyć w tym obszarze odpowiedni wniosek o zwrot opłaty w wysokości 300 zł, wskazując numer konta, na które chcemy otrzymać zwrot.

 

Wyrok a wszczęcie postępowania egzekucyjnego 

Mała kwota duży problem -Komornik. Strona pozwana wówczas zostaje obciążona kosztami procesu w wysokości 150 zł. To znaczy, że powinna z dniem uprawomocnienia się wyroku rozwodowego zwrócić stronie kwotę 150 zł. Jeżeli natomiast zwrot nie nastąpi, wówczas można skierować sprawę do komornika, aby ten wszczął postępowanie egzekucyjne i odzyskał kwotę w wysokości 150 zł.

Odpis wyroku 

Aby uzyskać odpis wyroku wraz z klauzulą prawomocności, należy złożyć w tym obszarze wniosek i opłacić kwotę 20 zł na numer rachunku bankowego odpowiedniego wydziału, w którym dotychczas toczyła się w sprawa o rozwód.

Proszę pamiętać: konto wydziału!

Inne ciekawe artykuły:

Rozwody Adwokat radzi. Na co musisz uważać?

Prawnik w sprawie o rozwód

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata