Adwokat do rozwodu

Adwokat do rozwodu. Jak dzieli się majątek przy rozwodzie?

„Pójdę z torbami!” Czy tak rzeczywiście jest?

Adwokat do rozwodu
Jak dzieli się majątek przy rozwodzie ?
Dzisiaj podczas konsultacji prawnej mój klient powiedział, że boi się rozwodu. Obawia się, że żona puści go z torbami.
Rozmowa ta zainspirowała mnie do tego, żeby napisać wam kilka słów i wyjaśnić, jak naprawdę jest.
🖤 Bez względu na to, czy planujesz rozwód czy nie, te informacje mogą okazać się bardzo przydatne. Dlaczego?
Adwokat do rozwodu

Adwokat do rozwodu

Czy zdrada ma wpływ na podział majątku? Co do zasady nie. Jednakże pewne okoliczności mają znaczenie.

Ludzie często kłócą się o pieniądze. Niestety, często to właśnie problemy finansowe bądź też niejasność określenia zasad finansowych prowadzi do rozpadu związku.
Przypomina mi się też sytuacja, która dość często pojawia się w mojej pracy zawodowej – gdy jeden z małżonków zarabia dużo, zaś drugi nie pracuje bądź zarabia mało.🏅
Dopóki jest miłość i zauroczenie, a ludzie są wpatrzeni w siebie jak w obrazek – nie stanowi to większego problemu. Jednakże kiedy pojawiają się dzieci, odpowiedzialność, ludzie zdejmują różowe okulary i wówczas staje się to problemem…
Okazuje się, że po kilku latach jest to jedna z przyczyn rozpadu małżonków.
Dla przykładu mężczyzna zarabia dużo i kobieta nie pracuje –  „siedzi” w domu i wydaje jego pieniądze. W pewnym momencie mężczyzna mówi „nie”.
STOP
Kobieta odbiera to jako szantaż emocjonalny – stwierdza, że jest to przemoc ekonomiczna i nie chce dłużej tak żyć. Często też dochodzi do ZDRADY.

Wojna małżonków

 

Eskalacja konfliktów doprowadza do całkowitego oddalenia się strona w konsekwencji w najbliższym czasie najprawdopodobniej dojdzie do całkowitego i zupełnego rozpadu małżeństwa.
Dlatego też zawsze trzeba zachować równowagę. 🖤 Planując rozwód powinieneś bardzo szczegółowo zapoznać się z wpisami dotyczącymi podziału majątku.
🖤Natomiast jeżeli nie planujesz rozwodu, jednakże chciałbyś posiadać tę wiedzę, to również powinieneś to przeczytać. 🖤 Musisz, a może raczej powinieneś zdawać sobie sprawę z konsekwencji. Ustrój małżeński, który panuje między Tobą a żoną / mężem jest istotny, gdyż reguluje konsekwencje prawne na przyszłość. 

Wspólność małżeńska

Jeżeli jest między wami wspólność małżeńską, wtedy rzeczy Twoje i drugiego małżonka są wspólne.🖤Jeżeli natomiast nabyłeś np. mieszkanie przed ślubem, to jest twój majątek odrębny. Dlatego nie ma znaczenia, że Ty zarabiasz 50 000 zł, a drugi małżonek 1000 zł bądź nie pracuje. Co do zasady jest wspólność małżeńska. Jednakże kiedy przychodzi rozwód, zaczynają się problemy .
Oczywiście jest instrument prawny, który reguluje takie sytuacje i jest to nierówny podział majątku wspólnego.🖤Jednakże jest to dosyć skomplikowane. Dlatego pamiętaj: jeżeli panuje między wami wspólność małżeńska, to wszystko co moje, to i twoje. I zarobki nie mają tu większego znaczenia.

Adwokat i Rozwód

A co, kiedy dochodzi do rozwodu? 🏅

Przede wszystkim należy wskazać, że sąd do końca chce regulować kwestie majątkowe w przypadku, gdy nie ma zgodności co do tego podziału.
Dlatego też najczęściej polecam klientom dokonać podziału w formie aktu notarialnego, dzięki któremu już od razu będziesz miał rozdzielność majątkową.
Dlatego kiedy planujesz rozwód proponuję, żeby już na tym wczesnym etapie porozmawiać o podziale majątku. Nie czekać do rozwodu – tylko już teraz zorganizować notariusza i dokończyć kwestie podziału majątku.
Pamiętaj, że z tym dniem już obowiązuje rozdzielność majątkowa. Dzięki temu pieniądze, które zarobisz należą do ciebie.
Zarabiasz dużo? Przemyśl to.
Więcej szczegółów opowiem podczas indywidualnego spotkania. Chętnie pomogę Ci w tej kwestii.
Adwokat do rozwodu również powinien zająć się tą kwestią.
Adwokat do rozwodu

Adwokat do rozwodu

Sytuacja nie jest zawsze taka oczywista i łatwa.
Dlaczego?
Dlatego, że często nieruchomości są obciążone kredytami. Jednakże i na taką sytuację są sposoby.
Dodatkowo są jeszcze inne kwestie, np. rozliczenie nakładów z majątku osobistego na majątek wspólny. Dla przykładu: sprzedałeś mieszkanie i włożyłeś środki otrzymane ze sprzedaży w remont waszego domu. Tak, to są nakłady i one ulegają rozliczeniu. Co w przypadku, gdy dochodzi do rozwodu? Wówczas trzeba poruszyć kwestie majątkowe. Jeżeli tego nie uregulujecie, macie prawo podzielić majątek w Sądzie Rejonowym po uprawomocnieniu się wyroku rozwodowego.
W razie wątpliwości skonsultuj się z dobrym adwokatem.

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata