Strategiczny rozwód

Kancelaria Adwokacka

Adwokat Marta Wnuk

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację

LINK KONSULTACJA – Kalendarz

 w Warszawie – Elektoralna 26/3 [Centrum]

tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

O mnie

Nazywam się Marta Wnuk. Jestem Członkiem Izby Adwokackiej od 2014 roku. Prowadzę indywidualną kancelarię adwokacką o specjalizacji – prawo rodzinne.

W swojej karierze zawodowej współpracowałam z renomowanymi kancelariami zajmując się obsługą prawną, zarówno osób fizycznych jak i podmiotów gospodarczych.  Doświadczenie, które zdobyłam pozwoliło mi zgłębić wiedzę z zakresu prawa cywilnego, karnego, prawa handlowego oraz prawa bankowego. Kilka lat pracowałam z wybitnymi prawnikami o specjalizacji prawo handlowe. Dzięki temu zdobyłam cenną wiedzę, którą teraz najczęściej stosuję przy sprawach związanych z podziałem majątku. 

Mieszkam w Warszawie, tu też mieści się główna siedziba mojej kancelarii. 

Tak, specjalizuję się w prawie rodzinnym – rozwody, alimenty, kontakty i podział majątku. Wiem, jak przeprowadzić strategiczny rozwód.

Sama tego doświadczyłam…

Opowiem Ci moją historię

Zapraszam

Blog pasją i doświadczeniem pisany

Po co piszę ten blog?

Jestem po rozwodzie, mam synka Oskarka, którego z byłym mężem wychowujemy w systemie opieki naprzemiennej. Z uwagi na osobiste doświadczenia wiem, że to najlepsze dla dziecka. 

Sama stałam przed decyzją czy walczyć z mężem czy nie. Wybrałam najlepszą drogę, albowiem wciąż z byłym mężem się przyjaźnimy. Wychowujemy dziecko w systemie opieki naprzemiennej. Oboje jesteśmy rodzicami, którzy dużo pracują, wobec tego zawsze próbujemy znaleźć kompromis.

Nasze dziecko jest przyzwyczajone do tego, że ma dwa domy i jest szczęśliwe. Widzi uśmiechniętych rodziców, którzy również potrafią spędzić ze sobą czas. 

Z dzieckiem się nie rozwiedliśmy.

Ja również miałam duży dylemat, jaką strategię rozwodową opracować w swojej sprawie. Wybrałam ugodę. Organizujemy swój czas tak, by towarzyszyć Oskarowi we wszystkich ważnych momentach jego życia. Nie tylko osobno. Wspólnie chodzimy do lekarza, cieszymy się z jego sukcesów, zdarzyło nam się wspólnie iść do kina, na zakupy, na obiad. Z okazji dnia mamy i taty w imieniu dziecka kupujemy prezenty.

Szczęśliwi rodzice

Moje dziecko widzi szczęśliwych rodziców i to jest najważniejsze. Jak wyglądał mój rozwód? Odbył się w ciągu 5 minut. Jak to możliwe? Razem z byłym mężem pojechaliśmy na rozprawę. Po jej zakończeniu odebraliśmy wspólnie dziecko z przedszkola i pojechaliśmy na obiad.

Grunt to się dogadać – Strategiczny rozwód

Jako kobieta i adwokat wiem, jak walczyć. Uważam jednak, że w sprawach rozwodowych nie należy walczyć. Co bym wygrała? Wysokie alimenty? Przecież i tak są określone koszty związane z dziećmi i po połowie partycypujemy w kosztach.

Mój rozwód

Tak, jestem już po i nie mam problemu, żeby się do tego przyznać. Kiedy podjęłam decyzję, że czas się rozstać, kierowałam się dobrem mojego synka.

Od kilku lat wychowujemy dziecko w systemie opieki naprzemiennej i uważam, że jest to najlepsze, co mogło nam się wydarzyć. Mój syn jest szczęśliwy, bo widzi zadowolonych i spełnionych rodziców. To ja zaproponowałam, żebyśmy wychowywali syna tydzień na tydzień.

Teraz jako adwokat walczę o inne rodziny 

Preferuję w pierwszej kolejności konsultację osobistą.

Zgoda byłych małżonków – czy to możliwe?

Aby dziecko nie cierpiało, najważniejsza jest zgoda rodziców. Kiedy rodzice walczą o alimenty i o każdą rzecz, dziecko doznaje konfliktu lojalnościowego. Jako świadoma kobieta i jako doświadczony adwokat chciałam tego w swojej sprawie uniknąć.

Stąd też moja decyzja o opiece naprzemiennej i zrzeczeniu się alimentów. Jak rozliczyć się przy opiece naprzemiennej? Rozliczenia przy opiece naprzemiennej są proste.

Dla przykładu koszty związane z edukacją. W naszym przypadku prywatna szkoła oraz kilka różnych zajęć dodatkowych. Sumujemy te koszty i na koniec miesiąca dzielimy po połowie, zaś inne rzeczy we własnym zakresie.

Opieka naprzemienna a koszty

Trzymamy się zasady po połowie. W zakresie alimentów od ponad czterech lat rozliczamy się z byłym mężem po równo. Wysyłam rozliczenie, a on zwraca mi połowę. Czy fajnie tak wychowywać dziecko? Zdecydowanie tak.

Wiem, co czujesz

Jako kobieta, która jest już po rozwodzie, rozumiem twoje rozterki. Wiem, że czasem nie warto walczyć.

W swojej sprawie nie chciałam walczyć z mężem. Dzięki temu od wielu lat jesteśmy szczęśliwymi ludźmi i nie ma między nami żadnych nieporozumień. Znam ten problem. Znam emocje, które towarzyszą przed rozwodem. Niezależnie czy jesteś sędzią, adwokatem czy przedsiębiorcą. Dla wszystkich to trudny czas.

Decyzja o rozwodzie zawsze jest trudna

Ja też jako kobieta oraz jako doświadczony adwokat zastanawiałam się, jaką podjąć decyzję.

Dlatego niekiedy przed podjęciem decyzji potrzebna jest konsultacja. Po co? Abyś poznał możliwości, jakie możesz osiągnąć.

Dzięki temu, co przeżyłam w życiu osobistym, prawo rodzinne jest mi tak bardzo bliskie. Wiem, co to jest prawdziwe życie, kłótnie o dziecko, radość, zdrada, cierpienie, decyzje, rozwód.

Życzę wszystkim, aby ich rozwód wyglądał tak jak mój i trwał 5 minut. Niestety to rzadkość…

Spotkanie ze mną – Strategiczny rozwód

Jak mogę ci pomóc? Przede wszystkim uwielbiam spotykać się z ludźmi. Zapraszam Cię na konsultację osobistą, abyśmy mogli porozmawiać i przeanalizować twoją sytuację. 

 

Jeżeli konsultacja osobista jest niemożliwa, zapraszam cię na poradę prawną – telefoniczną lub online. Taka konsultacja online odbywa się za pomocą środków komunikacji WhatsApp lub Skype.

Podczas konsultacji wyceniam prowadzenie twojej sprawy. Jeżeli się zdecydujesz, zaczynam przygotowywać odpowiednie dokumenty.

Po zaakceptowaniu dokumentów mamy etap złożenia dokumentów do Sądu. Niejednokrotnie jeszcze przed złożeniem dokumentów do sądu przewiduję etap pt. “Rozmowa, negocjacje, mediacje”. 

Uważam, że niekiedy warto z drugą stroną omówić krok po kroku plan działania. Dlaczego? Jeżeli  strona przeciwna dostanie dokumenty z sądu, może być zaskoczona.

Rozmawiaj – mediacja rozwodowa

A zatem proponuję mediację rozwodową, dzięki której ustalimy krok po kroku plan działania jeszcze przed złożeniem dokumentów do sądu.

Kolejny etap to reprezentacja Twojej osoby przed Sądem. Pełna reprezentacja w Sądzie zapewni, że twoje interesy będą bezpieczne.

Potrzebujesz pomocy Adwokata?

  • Rozwód
  • Alimenty
  • Kontakty z dzieckiem
  • Podział majątku

Czy masz plan na rozwód? Czasem zdecydowanie wszystkiego nie przewidzisz. Kiedy organizujesz ślub, z pewnością nie myślisz o tym, że będzie rozwód. Kiedy dziecko się rodzi, też nie ma takich myśli. A jednak życie zaskakuje… Cóż. Trzeba znaleźć najlepsze rozwiązanie i iść dalej. Jak to nazywam? Strategią na rozwód. 

Strategiczny

Rozwód 

a może inna sprawa z zakresu prawa rodzinnego?

 

Z pewnością jest w Tobie dużo emocji i brak planu na rozwód. To naturalne. 

W sytuacji, w której się znalazłeś, masz 2 opcje:

  • Możesz działać emocjonalnie, impulsywnie, a niekiedy nierozważnie
  • Zaplanować i  trzeźwo myśleć. Wtedy należy określić plan, strategię i krok po kroku przeanalizować problem.

Rozwiązania są, jednakże należy je znaleźć. I to właśnie nazywam strategią na rozwód. Kiedy już poznam Twoją indywidualną sytuację, stworzę dla Ciebie strategiczny plan działania.

Ustalam najczęściej plan A i plan B. 

Strategiczny Rozwód

Strategiczny rozwód to planowanie i skuteczne przewidywanie każdego działania. Oczywiście w życiu nie da się wszystkiego przewidzieć, jednakże sytuacje przy sprawach rodzinnych są dość często przewidywalne. 

Kiedy chcemy, aby Sąd orzekł winę, strategiczny rozwód działa bardzo dobrze. Wtedy wiesz krok po kroku, co robić. 

Alimenty a rozwód bez orzekania o winie

Rozwód bez orzekania o winie ma swoje konsekwencje w kwestii alimentów. Rozwiedziony małżonek, który pozostaje w niedostatku z nie swojej winy, może starać się o alimenty od byłego małżonka tylko w ciągu pięciu lat od orzeczenia rozwodu. Takie orzeczenia sądu należą jednak do rzadkości. Niedostatek po rozwodzie bez orzekania o winie to wyzwanie, z którym trzeba się mierzyć samemu. Zupełnie inaczej kształtuje się sytuacja, kiedy rozwód jest orzeczony z wyłącznej winy jednego z małżonków. Wówczas osoba, której status materialny się pogorszył, może żądać alimentów. W tym wypadku obowiązek alimentacyjny jest nieograniczony w czasie. 

Rozwód a ustanie więzi małżeńskich – Strategiczny rozwód

W czasie sprawy rozwodowej sąd musi także ustalić, czy ustały między stronami ustały więzi małżeńskie. Często mylnie planujemy  strategię procesową, opierając, ustanie więzi wyłącznie na sferze duchowej np. z uwagi na zdradę. Więzi małżeńskie są jednak czymś więcej. Poza sferą duchową małżonków łączy więź fizyczna i gospodarcza. Jeśli zatem, mimo decyzji o rozwodzie, wciąż wykonujemy ze współpartnerem czynności domowe takie jak np. pranie, więzi małżeńskie między nami nie ustały. Obieranie takiej strategii na rozwód jest zatem nieprawidłowe.

Co zrobić, gdy druga strona żąda orzeczenia o winie?

W tej sytuacji należy rozważyć, czy nie przerzucić ciężaru odpowiedzialności na drugą stronę. Aby to zrobić, wystarczy znaleźć argumenty przemawiające za tym, że winę również ponosi drugi małżonek.  Na takie działanie zdecydował się jeden z moich klientów. Posłuchajcie, jak skończyła się sprawa! 

Rozwód w Warszawie ul. Poligonowa – Case study 

Historia z sali sądowej z ostatnich dni. Rozwód w Warszawie na ulicy Poligonowej. Małżonkowie mieli bardzo chwiejne nastroje i często dochodziło do eskalacji konfliktów w małżeństwie. Mąż nie mógł zrozumieć zachowania żony. Dopiero terapia i analiza jej osobowości wykazała, że kobieta ma zaburzenia osobowości typu borderline. Inaczej mówiąc, osobowość z pogranicza. 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń do Adwokata