Alimenty Adwokat

Alimenty Adwokat. Jak wygrać sprawę o alimenty?

Pani mecenas, żona chce wysokie alimenty, mamy 3 dzieci, ona chce 15.000 zł. Co mam zrobić? Nie chcę płacić 15.000 złotych alimentów. Koszty zawyżyła, podała np. koszt mieszkania na dziecko – 2000 zł, a na 3 dzieci – 3000 zł.

Moje doświadczenie nauczyło mnie, że ludzie tak naprawdę kłócą się o pieniądze. Pewnie kojarzysz powiedzenie: „jak nie wiesz o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze”. W sprawach sądowych bardzo często to powiedzenie się sprawdza. Nawet kiedy dochodzi do rozwodu i chcemy czyjejś winy to tylko dlatego, że kierują nami pobudki związane z pieniędzmi.  Jeżeli potrzetrzebujesz pomocy prawnej poznaj mnie Jak pomagam – Moja osobista historia –  Kontakt

Przecież nikt nie lubi płacić. Dlatego sprawy o alimenty są bardzo trudne. Jak wygrać sprawę o alimenty?

W pierwszej kolejności, jeżeli otrzymaliśmy pozew o alimenty bądź pozew o podwyższenie alimentów, musimy w szczególności zwrócić uwagę, jakie jest wyliczenie. 

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ALIMENTACH – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ – ALIMENTY W WARSZAWIE 

Ile kosztuje dziecko?

Musimy określić w skali miesiąca ile kosztuje wyżywienie i udział w mieszkaniu. Żona/ matka podała niezgodnie z prawdą, że dziecko uczęszcza na zajęcia dodatkowe? A to klamstwa ! Powiedz to przed Sądem ! Koszt odzieży i obuwia określa na 300 zł w skali miesiąca? Nie zgadzasz się z tym – Zajmij stanowisko w sprawie. Jeżeli mogę Ci pomóc zapraszam do kontaktu KONTAKT

Uwaga: koszt dziecka liczy się jako udział w mieszkaniu. Dlaczego? Bo dziecko mieszka u rodzica, a nie rodzic u dziecka. My jako strona pozwana musimy odpisać na pozew o alimenty. Sprawdź, jak zostało dokonane wyliczenie kosztów utrzymania dzieci. Najlepiej odnieść się do każdego ze składników. Prefe

Jeżeli rodzic [matka] dziecka twierdzi, że koszt utrzymania dziecka i koszt mieszkania to 2.000 zł, wtedy musimy to w uzasadnieniu podnieść i wyjaśnić. Przecież dziecko mieszka u matki, a gdyby mieszkało z Tobą? 

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Więcej: Jak obniżyć alimenty?

Alimenty Adwokat

Dodatkowo jeżeli nie zgadzamy się dla przykładu, że rodzic ponosi 300 zł miesięcznie kosztów z tytułu zakupu odzieży i obuwia, to musimy to zakwestionować i opisać, dlaczego się nie zgadzamy.  

Alimenty są rzeczą zmienną. Na każdym etapie mogą ulec zmianie.

Co w przypadku, gdy Powód chce podwyższyć alimenty?

Musimy przede wszystkim wnosić o oddalenie powództwa oraz o zwrot pieniędzy za koszty postępowania.

Ponadto należy zawrzeć w odpowiedzi na pozew wniosek, iż wnoszę o zasądzenie od powoda na rzecz pozwanego kosztów postępowania w tym kosztów zastępstwa adwokackiego [jeżeli reprezentuje nas adwokat]. To ważne, żeby dodatkowo nie zostać obciążonymi kosztami procesu.

Więcej: Wysokie alimenty. Nie chce płacić alimentów

Alimenty Adwokat

Ważne wnioski dowodowe

Jakie wnioski dowodowe przygotować, jeżeli to my będziemy stroną pozwaną? Jeśli drugi rodzic udaje biednego, to należy sprawdzić również jego sytuację materialną. Dlatego warto wnosić o zobowiązanie do ujawnienia swoich dochodów i przedstawienia dokumentów finansowych.

Wnosisz o przedstawienie wszystkich wyciągów ze wszystkich kont bankowych za ostatnie pięć lat. Jeżeli ktoś prowadzi działalność, to warto wskazać, iż wnosimy o wyciągi z kont prywatnych, jak i firmowych.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Dostałeś pozew o podwyższenie alimentów ?Pozew o podwyższenie alimentów. Czy potrzebny Adwokat?

Alimenty Adwokat – Wyliczenie

Najczęściej nie zgadzamy się z wyliczeniem, które dokonane zostało przez rodzica.  Kolokwialnie mówiąc, najczęściej te koszty są zawyżone. Stąd też nalezy sporządzić w formie tabeli zestawienie porównawcze. Należy odnieść się i zając stanowisko w sprawie. 

Co robić ?

Dlatego też przy dobrej obronie jesteśmy w stanie obniżyć pewne koszty.

Dla przykładu:

W sytuacji gdy zobowiążemy rodzica do wykazania paragonów i faktur na okoliczność faktycznie poniesionych kosztów, to często ten drugi rodzic w ogóle nie ma takich dowodów. Dlatego też sąd nie powinien zasądzić wyższych alimentów, jeżeli w materiale dowodowym brak jest dowodów świadczących o tym, że takie koszty są ponoszone.

Dla przykładu: dodatkowe dowody na to, że dziecko chodzi na dodatkowe zajęcia.

Alimenty – to koszty utrzymania dziecka 

Czasem zapominamy o tym, że obowiązek alimentacyjny będzie trwał kilka bądź kilkanaście lat. I nawet jeżeli teraz bardzo dobrze zarabiamy, nie wiemy, jaka będzie sytuacja za kilka lat. Dlatego też proszę bardzo uważać na wysokie alimenty. Pamiętajmy, że alimenty to koszty konieczne do utrzymania dziecka.
Co w przypadku, jeżeli drugi rodzic wymyśla wysokie koszty, np. wakacje na Bali? Oczywiście może, ale to w takim razie niech sam ponosi te koszty. W przypadku pytań zapraszam Jak pomagam –  Moja osobista historia –  Kontakt

Opinie klientów ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata