Jak zrobić rozdzielność majątkową

Jak zrobić rozdzielność majątkową, kiedy żona nie chce? Nie ma szans na akt notarialny? Należy szukać innych sposobów. Żona nie chce zgodzić się na rozdzielność? Zastanawiasz się, co jest lepsze: rozdzielność czy wspólność?

Czy jest szansa na wygraną?

W zdecydowanej większości przypadków – ok. 88% – sprawy kończą się uwzględnieniem powództwa. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Jak zrobić rozdzielność majątkową? Jakie są przyczyny?

Rzeczywistych przyczyn występowania przez małżonków z powództwem o ustanowienie rozdzielności majątkowej można upatrywać w okolicznościach natury finansowej. Tak, najczęściej chodzi oczywiście o pieniądze. 

Inną przyczyną jest ponadto chęć jak najszybszego osiągnięcia majątkowego skutku rozwodu w trakcie długotrwałego i toczącego się równolegle postępowania rozwodowego.

Czasem postępowanie rozwodowe trwa i trwa, a drugi małżonek celowo je przedłuża.

Kiedy możemy żądać rozdzielności?

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

Rozdzielność majątkowa – Jak wygrać?

Co mówią przepisy? Musimy mieć ważne powody!

Zgodnie ze stanowiskiem Sądu Najwyższego wyrażonym w orzeczeniu z 13.01.2000 r., II CKN 1070/98, w którym wskazano, że: „Ważnym powodem […] nie jest każda postać (przejaw) separacji faktycznej małżonków, lecz tylko taka, która zarazem uniemożliwia im lub znacznie utrudnia współdziałanie w zarządzie ich majątkiem wspólnym”.

Oczywiście Twój prawnik pomoże uzyskać dla Ciebie rozdzielność. Jest kilka sposobów, aby ją uzyskać.

Ustanowienie rozdzielności majątkowej przez sąd oznacza poważną ingerencję w sferę majątkowych praw i obowiązków małżeńskich.

Jednakże takich spraw mamy w sądach dość dużo i jesteśmy zadowoleni z efektów. Dowiedz się, jak pomagam ->  Moja osobista historia – Kontakt ????

Jak zrobić rozdzielność majątkową

Jak zrobić rozdzielność majątkową – Co to są ważne powody?

Ustanowienie przymusowej rozdzielności majątkowej na żądanie małżonka zostało przez ustawodawcę uwarunkowane przesłanką ważnych powodów.

Ważne powody… Co to znaczy?

Najlepiej umówić je z profesjonalnym pełnomocnikiem, dzięki czemu uda Ci się rozwiać wątpliwości. Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

O ważnych powodach można zatem mówić wtedy, gdy ustrój ustawowy (względnie ustrój wspólności umownej) przestał spełniać wskazane wyżej funkcje, a zaistniałe okoliczności uzasadniają objęcie sytuacji majątkowej małżonków zasadami rozdzielności majątkowej nawet wbrew woli jednego z nich.

Więcej:

Rozdzielność majątkowa Adwokat 

Plan na rozwód. Różnice podczas rozwodu u kobiet i mężczyzn?

Rozdzielność majątkowa – Wyrok Sądu

W przywołanym wyżej wyroku SN z 31.01.2003 r. wskazano wprost: „przez ważne powody, dające podstawę do zniesienia tej wspólności, przyjęło się rozumieć wytworzenie się takiej sytuacji, która w konkretnych okolicznościach faktycznych wywołuje stan pociągający za sobą naruszenie lub poważne zagrożenie interesu majątkowego jednego z małżonków i z reguły także dobra rodziny”.

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

W razie wątpliwości skonsultuj się z profesjonalnym adwokatem!

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń do Adwokata