Jakie prawa ma ojciec?

Opublikowane przez ADWOKAT w dniu

Jakie prawa ma ojciec?

Jakie prawa ma ojciec?

Często pytacie mnie jakie prawa ma ojciec, jak są traktowani mężczyźni przy rozpadzie? Czy jest szansa żeby dzieci zostały z ojcem? Co zrobicie kiedy matka manipuluje dziećmi? Jakie prawa ma ojciec w stosunku do dzieci? Ile Będę płacił alimentów jeżeli dużo zarabiam? Czy wysokość zarobków ma znaczenie przy Alimentach?

Jakie prawa ma ojciec

Gdybym chciała odpowiedzieć krótko powiedziałabym oczywiście ojciec ma takie same prawa jak matka. ⛪️Jednakże w sądach sprawa o dzieci jest bardziej skomplikowana. 🏛Zależy wszystko czy macie sprawę w zakresie rozwodu czy toczy się sprawa w sądzie Okręgowym przy rozwodzie czy w sądzie Rejonowym o dziecko? Generalnie musicie pamiętać jedno ojciec ma takie same prawo do dziecka jak matka. Dziecko nie jest przede wszystkim przedmiotem który można sobie wziąć zawieźć gdzieś, wywieźć, manipulować. Często rodzice zapominają czym jest dobro dziecka i niestety bardzo często zdarza się że Kobiety utrudniają kontakt ojcem. 🏛

Często wynika to z tego że czuję się oszukany przez swojego męża najczęściej są to sytuacje kiedy mąż jest zdradził i niestety odgrywają się tym iż chcą pokazać mężowi że stracił rodzinę.

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

Jakie prawa ma ojciec

Często nie uświadamiamy sobie jakie wtedy konsekwencje będą na przyszłość zakresie Wychowania dzieci. Rozwój dzieci jest podstawą do tego aby prawidłowo funkcjonowały w przyszłości. 🏘Sądy rozstrzygają z kim zostają dzieci opierają się na badaniach Sądowych specjalistów którzy oceniają wasze kompetencje wychowawcze oraz analizują waszą sytuację rodzinną. W pierwszej kolejności przychodzi do was kurator który sprawdza waszą sytuację rodzinną. Kurator wydaje na tej podstawie opinnię.

Więcej:

👨‍👧‍👧

Jakie prawa ma ojciec

W dalszej kolejności w przypadku sporu z kim zostaną dzieci sąd powołuje biegłych specjalistów aby ocenili waszą sytuację. W takich sytuacjach sąd przede wszystkim opiera się na tym co z twierdzą psychologowie. Jednakże bardzo często jest tak że ludzie nie są przygotowani do tych badań i wypadają dosyć słabo. Dlatego jeżeli czekacie na badanie przez specjalistów musisz przygotować się. Twój adwokat do rozwodu powinien ci pomóc w tym i wytłumaczyć na czym polegają takie badania.

👨‍👦‍👦❤️

Prawa ojca

Niezależnie z kim zostaną dzieci pamiętaj o tym że zawsze masz prawo do kontaktów. ZAWSZE. Nie można drugiemu rodzicowi ograniczyć takich kontaktów. Kontakty z dziećmi są bardzo ważne i są konieczne. Dlatego też musisz dążyć zawsze za wszelką cenę żeby te kontakty realizować. Jeżeli sąd określił kontakty-  a są nie realizowane to masz inne procedury aby egzekwować to. Walcz o dziecko !

❤️

Wysokie Alimenty 

Często pytacie mnie czy wysokie zarobki mają wpływ na to ile będzie wynosiła kwota Alimentacyjny. Co do zasady wygląda tak że najpierw trzeba liczyć jakie są koszty utrzymania dzieci. Następną okoliczność którą sąd analizuje to – możliwości zarobkowe rodziców. I wtedy może podzielić pół na pół koszty albo w procentach uznać że jeden rodzic powinien w większej kwocie partycypować w kosztach utrzymania dziecka❤️ Wyobraźmy sobie sytuację że ojciec zarabia 70 000 co miesiąc a matka 3000 zł. Dziecko zaś kosztuje około 4000 zł a matka sprawuje bezpośrednią piecze nad dzieckiem. 

Wtedy sąd ustali proporcję. 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata