Jakie prawa ma ojciec?

Często pytacie mnie, jakie prawa ma ojciec, jak są traktowani mężczyźni przy rozpadzie? Czy jest szansa, żeby dzieci zostały z ojcem? Co zrobić, kiedy matka manipuluje dziećmi? Jakie prawa ma ojciec w stosunku do dzieci? Ile będę płacił alimentów, jeżeli dużo zarabiam? Czy wysokość zarobków ma znaczenie przy alimentach?

ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ KANAŁ YOUTUBE ???? OBEJRZYJ WIDEO  YOUTUBE

Jakie prawa ma ojciec? Kobiety utrudniają kontakt?

Gdybym chciała odpowiedzieć krótko, powiedziałabym: oczywiście ojciec ma takie same prawa jak matka. Jednakże w sądach sprawa o dzieci jest bardziej skomplikowana. Wszystko zależy od tego, czy macie sprawę w zakresie rozwodu w Sądzie Okręgowym czy w Sądzie Rejonowym o dziecko? Generalnie musicie pamiętać jedno: ojciec ma takie same prawo do dziecka jak matka. Przede wszystkim dziecko nie jest przedmiotem, który można sobie wziąć, zawieźć gdzieś, wywieźć, manipulować. Często rodzice zapominają, czym jest dobro dziecka i niestety bardzo często zdarza się, że kobiety utrudniają kontakt z ojcem.

Często wynika to z faktu, że czują się oszukane przez swojego męża. Najczęściej są to sytuacje, kiedy mąż je zdradził i niestety odgrywają się tym, iż chcą pokazać mężowi, że stracił rodzinę. Ostatecznie okazuje się, że na całym konflikcie najmocniej cierpi dziecko…

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

Co robi sąd, gdy rodzice walczą o dziecko?

Często nie uświadamiamy sobie jakie będą konsekwencje na przyszłość w zakresie wychowania dzieci. Rozwój dzieci jest podstawą do tego, aby prawidłowo funkcjonowały w przyszłości. Sądy rozstrzygając z kim zostają dzieci, opierają się na badaniach sądowych specjalistów, którzy oceniają wasze kompetencje wychowawcze oraz analizują waszą sytuację rodzinną. W pierwszej kolejności przychodzi do was kurator, który sprawdza waszą sytuację rodzinną. Kurator wydaje na tej podstawie opinię.

W dalszej kolejności w przypadku sporu z kim zostaną dzieci, sąd powołuje biegłych specjalistów, aby ocenili waszą sytuację. W takich sytuacjach sąd przede wszystkim opiera się na tym, co stwierdzą psychologowie. Jednakże bardzo często jest tak, że ludzie nie są przygotowani do tych badań i wypadają dosyć słabo. Dlatego jeżeli czekacie na badanie przez specjalistów, musicie się dobrze przygotować. Twój adwokat do rozwodu powinien Ci wytłumaczyć, na czym polegają takie badania. Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

Więcej:

Co z kontaktami? Jakie prawa ma ojciec?

Niezależnie z kim zostaną dzieci pamiętaj, że zawsze masz prawo do kontaktów. ZAWSZE. Nie można drugiemu rodzicowi ograniczyć takich kontaktów. Kontakty z dziećmi są bardzo ważne i po prostu konieczne. Dlatego zawsze musisz dążyć za wszelką cenę, żeby te kontakty realizować. Jeżeli sąd określił kontakty, a te są nierealizowane, to istnieją inne procedury, aby je egzekwować. Walcz o dziecko! Nie pozwól, aby Twoje prawa były łamane! Szukasz adwokata? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Czy zarobki wpływają na alimenty?

Często pytacie mnie czy wysokie zarobki mają wpływ na to, ile będzie wynosiła kwota alimentacyjna. Co do zasady wygląda to tak, że najpierw trzeba obliczyć koszty utrzymania dzieci. Następną okoliczność, którą sąd analizuje to możliwości zarobkowe rodziców. I wtedy może podzielić pół na pół koszty albo w procentach uznać, że jeden rodzic powinien w większej kwocie partycypować w kosztach utrzymania dziecka. Wyobraźmy sobie sytuację, że ojciec zarabia 70 000 co miesiąc, a matka 3000 zł. Dziecko zaś kosztuje około 4000 zł, a matka sprawuje bezpośrednią pieczę nad dzieckiem. 

Wtedy sąd ustali odpowiednią proporcję. 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

  e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata