Kancelaria Adwokacka Rozwód  

Kancelaria Adwokacka Rozwód. Czego nie można robić przy rozwodzie?

Do tego wpisu zainspirował mnie klient, który zadzwonił do mnie i powiedział: „Pani Mecenas, mam bardzo duży problem. Przepisałem cały majątek na żonę. gdyż powiedziała, że dzięki temu da mi rozwód bez orzekania o winie. Okazało się, że tak nie jest, mimo że ja przepisałem cały majątek – czyli trzy mieszkania w Warszawie, dwa domy, jeden dom, w którym mieszkaliśmy pod Warszawą, oraz jeden dom letniskowy.

Ona wciąż chce mojej winy. Oboje dużo pracujemy, działamy w branży medycznej. Ona prowadzi klinikę i ma bardzo dużo pieniędzy. A mimo to wciąż chce dochodzić mojej winy. Prawdą jest, że wina jest moja, gdyż ją zdradziłem”.

Kancelaria Adwokacka Rozwód – Dlaczego warto zwrócić się do prawnika?

Szanowni Państwo, chciałabym w tym wpisie wskazać kilka rzeczy, których nie należy robić przy rozwodzie. W pierwszej kolejności zachęcam Państwa do konsultacji z adwokatem. Nieważne czy ze mną czy z kimś innym! Ważne jest, aby wszystkie kwestie omówić z profesjonalnym pełnomocnikiem.  Jednakże jedna konsultacja nie zawsze wystarczy.

Czasem warto iść nawet do dwóch adwokatów/ radców prawnych i mieć porównanie. Istotne, aby na takiej konsultacji mecenas poinformował was o możliwościach i zagrożeniach, które mogą być w Twojej sprawie. Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Kancelaria Adwokacka Rozwód  

Kredyt – Jak żona „załatwiła” męża

Szanowni Państwo, wyobraźcie sobie, że w tej sytuacji mężczyzna przepisał aktywa na żonę mając nadzieję na rozwód bez orzekania o winie. Ona roześmiała mu się w twarz. Gdyby skonsultował to wcześniej myślę, że nie byłoby problemu. Dodatkowo żona bardzo sprytnie wyciągała informacje o zdradzie i wszystko nagrywała. Zaś on naiwny i ufny wszystko opowiedział i cały swój majątek przepisał na nią. 

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Niestety w akcie notarialnym zabrakło również faktu, iż zwalnia go z kredytu. Nie było tam mowy o tym, że przepisze ten kredyt na siebie, zaś mężczyzna zostanie uwolniony od kredytu. Co w takich sytuacjach najlepiej zrobić? Określa się, że w terminie (np. rok) zostaje przepisany kredyt na kobietęCel: mężczyzna powinien zostać uwolniony od kredytu. Dlaczego? Gdyż nie jest właścicielem nieruchomości, a kredytobiorcą. Szanowni Państwo, proszę szczególnie zwrócić na to uwagę i nigdy nie dopuścić do takich sytuacji.

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Rozwód musisz przeanalizować

Etap rozwodowy musi być bardzo szczegółowo przeanalizowany pod względem majątku. Ważne jest przy rozwodzie, aby nie zapomnieć o innych kwestiach – przede wszystkim o tym, jak rozwód może się skończyć – z twojej winy czy bez. Co z alimentami na rzecz dziecka bądź dzieci? Jak będą uregulowane kontakty? Ugodowy rozwód – Czy jest możliwy? Jak skutecznie się rozwieść?

Czego nie robić podczas rozwodu?

Dlatego w pierwszej kolejności napiszę wam, czego nie robić przy rozwodzie.

✅Nie przepisuj całego majątku
✅A czy przyznać się do zdrady? Nie, nie przyznawaj się do zdrady
✅Nie przekazuj zbyt dużych pieniędzy na konto żonie
✅Przeanalizuj swoją sytuację jak najszybciej z adwokatem, nie rób niczego na własną rękę
✅Nie podpisuj aktu notarialnego o podział majątku wspólnego bez konsultacji z adwokatem / radcą prawnym 

✅W zakresie kontaktów z dziećmi dbaj o to, żeby te kontakty były regularne i ich nie odpuszczaj
✅Nie płać zbyt dużych alimentów bez uzgodnienia z pełnomocnikiem.

✅Nie działaj na własną rękę oraz nie podejmuje rozmów sam z drugim małżonkiem. Najlepiej rozmawiaj przez pełnomocnika.

Kancelaria Adwokacka Rozwód  

Kancelaria Adwokacka Rozwód – Kiedy podział w sądzie?

A co w przypadku, gdy nie ma porozumienia w zakresie podziału majątku? Wtedy czeka cię sprawa sądowa o podział majątku. Strony muszą się wówczas borykać z różnymi problemami procesowymi. Zgodnie z przepisami sąd dzieli jedynie aktywa i nie dokonuje podziału pasywów (czyli długów) stron, a do nich należy kredyt. Sąd przyznając nieruchomość jednemu z małżonków nie będzie rozstrzygał tego, który z byłych małżonków ma spłacać kredyt.

Reasumując, bądź świadom swoich praw. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, skonsultuj się z profesjonalnym pełnomocnikiem, który Ci wszystko wyjaśni. Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

Więcej:

Sposoby podziału. W jaki sposób sąd podzieli majątek?

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata