Kiedy rozwód bez orzekania o winie

Kiedy rozwód bez orzekania o winie – czy warto w ten sposób kończyć związek małżeński? Ile to kosztuje? Powiem krótko: tak, warto! To nie są duże koszty, a różne rzeczy na waszej drodze mogą się wydarzyć!

Dlaczego?

1. Małżonkowie zmieniają stanowisko i chcą orzekania o winie.

2. Podnoszą wysokość alimentów

3. Wnoszą o zasądzenie alimentów na rzecz swoją

4. Stwierdzają, że nie chcą już rozwodu

Ważne: zdarzają się sytuację, kiedy przy rozwodzie nie regulujecie kwestii majątkowych, a to niedobrze. Należy na tym etapie zastanowić się, co z majątkiem i uzgodnić z pełnomocnikiem plan podziałowy, aby dokonać podziału w trakcie rozwodu. O rozwodzie można poczytać tu: ROZWÓD, jednakże to tylko teoria. A praktyka to praktyka. Dowiedz się, jak pomagam ->  Moja osobista historia – Kontakt ????

Kiedy rozwód bez orzekania o winie – Dlaczego warto?

Przede wszystkim sprawa o rozwiązanie małżeństwa bez orzekania o winie trwa krócej niż postępowanie z orzekaniem o winie. Ale na to muszą się zgodzić dwie strony. 

Rozwód bez orzekania o winie

Często zastanawiamy się nad rozwodem i trwa to kilka lat. Są osoby, które podejmują decyzje i w ciągu 0,5 h dzwonią do kancelarii, żeby umówić się na pierwszą konsultację prawną. Ja zawsze powtarzam swoim klientom, iż w tych kwestiach trzeba kierować się intuicją.

Kiedy rozwód bez orzekania o winie – Na co zwrócić uwagę?

Zdecydowanie prostsze są rozwody, kiedy nie ma dzieci i kiedy nie łączą was kwestie majątkowe, jednakże rozwodów bez dzieci jest mało. Dlatego też jeżeli myślisz o rozwodzie, to musisz sam wewnętrznie podjąć taką decyzję, a później skonsultować to z prawnikiem.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Chciałabym zaznaczyć, iż jestem pełnomocnikiem, który często hamuje ludzi i nie zawsze namawia do rozwodu. Kiedy czuję, że ktoś jest nieprzygotowany psychicznie, nie daję od razu umowy do podpisania, tylko proszę, żeby zastanowił się kilka dni, a ja umowy prześlę na maila.

Rozwód – Jaka strategia?

Rozwód to naprawdę bardzo ważny krok i uważam, że niekiedy jest on konieczny. To jedyna droga do Twojego szczęścia. Nie wyobrażam sobie życia w związku, w którym ludzie się męczą, płaczą, czują się zastraszeni, nie czują szczęścia. Wtedy należy podjąć decyzję. Ta jednak musi być przemyślana i świadoma.

Dzięki dobremu nastawieniu do rozwodu będzie Ci łatwiej przejść cały proces rozwodowy. Przede wszystkim nigdy nie wiadomo jak druga osoba się zachowa, czy będzie walczyła o dzieci, majątek, czy będzie chciała dochodzić winę w procesie rozwodowym. Niekiedy przychodzimy i mówimy do prawnika, że na pewno będzie wojna. Okazuje się, że jednak nie jest tak źle, gdyż prawnik spotyka się z drugim małżonkiem, który zgadza się co do decyzji o rozwodzie. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Emocje przy rozwodzie? Przede wszystkim u kobiet

Emocje przy rozwodzie są bardzo silne, dlatego też uważam, że przede wszystkim przy podejmowaniu decyzji o rozwodzie należy kierować się własną intuicją. W tych sprawach bardzo często osoby zainteresowane rozwodem przychodzą z osobami trzecimi, które doradzają, co w danej sprawie robić. Jednakże z doświadczenia wiem, że ci doradcy są tylko na jakiś czas później mają swoje życie i zajmują się swoimi sprawami. Dlatego też ważne jest kierowanie się własną intuicją i zastanowienie się nad tym, jak ma wyglądać Twoje życie po rozwodzie.

Przede wszystkim jeżeli wasze małżeństwo jest nieudane, warto porozmawiać z małżonkiem na temat tego, jak widzi waszą przyszłość po rozwodzie.

Kiedy rozwód bez orzekania o winie – Dlaczego warto iść do psychologa?

Często konieczne jest skorzystanie z pomocy psychologa. Nawet jeśli nie uda wam się uratować związku, być może zdołacie znaleźć porozumienie w zakresie rozwodu. Możliwość wspólnej rozmowy z osobą trzecią jest wskazana dla relacji. Często jest tak, że jesteście już w takim miejscu, że nie umiecie ze sobą nawet porozmawiać, dlatego też wszystkie kwestie związane z dziećmi czy z majątkiem powodują jeszcze większe spory. Bardzo często w takich sytuacjach prosimy swojego pełnomocnika, aby to on bezpośrednio rozmawiał z małżonkiem. Tutaj wszystko zależy od tego, na jakim etapie rozwodu jesteście. 

Zemsta przy rozwodzie?

Dlatego też uważam, że trzeba robić wszystko, aby unikać zemsty. Oczywiście sytuacje są różne. Dla przykładu: kiedy to drugi małżonek zdradzi małżonka, to wtedy ta osoba czuje się bardzo pokrzywdzona i chce się w innych obszarach odegrać. Na przykład kiedy to kobieta zostaje zdradzona przez mężczyznę, wtedy czuje się bardzo pokrzywdzona i najchętniej nie chciałaby mieć z nim żadnego kontaktu. Jednakże są dzieci. I co w takiej sytuacji?

Ciężko znaleźć równowagę i zrozumieć dlaczego ojciec wybrał inną kobietę. Oczywiście te sytuacje nie dotyczą tylko mężczyzn. Myślę, że w tym samym stopniu zdradzają kobiety i mężczyźni. Jak pokazują statystyki, to kobiety częściej składają pozew o rozwód. Oczywiście zachowanie kobiet i mężczyzn w procesie rozwodowym różni się. Jednakże uważam, że istotne są czynniki wewnętrzne człowieka i to, jaką postawę reprezentuje, jaką ma osobowość.

Pierwszy rozwód? Szukaj dobrego prawnika 

Najczęściej rozwodzimy się pierwszy raz, a jeżeli robimy coś po raz pierwszy, to zdarza nam się popełniać błędy. Dlatego też warto wybrać dobrego profesjonalnego pełnomocnika do spraw rodzinnych, gdyż uświadomi nas o zagrożeniach w postępowaniu. Często przy rozwodzie i w sprawach rodzinnych kierujemy się emocjami, gdyż są to rzeczy dla nas trudne, rozwód, walka o dzieci, o alimenty, o pieniądze… Bez wątpienia kosztuje nas to dużo emocji. Jeżeli do gry wchodzą silne emocje, jesteśmy bardziej podatni na popełnianie błędów.

Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

Dlatego też należy zwrócić uwagę na fakt, iż ludzie popełniają błędy i chciałabym Państwu powiedzieć, jakie są najczęstsze błędy, które zauważam przy rozwodach. Przede wszystkim jeżeli jest podjęta decyzja o rozwodzie, to trzeba zrobić wszystko, żeby zahamować emocje. Niekiedy niezbędna jest pomoc psychologa, aby zrozumieć to, w jakim momencie życiowym jesteś. 

Rozwód? Zamknij drzwi i otwórz nowe

Czasem coś się kończy, coś się zaczyna, niekiedy trzeba zamknąć drzwi, żeby otworzyły się kolejne. Od psychologa usłyszałam kiedyś, że trzeba definitywnie pozamykać stare drzwi, żeby przejść dalej i zobaczyć nowe. Zatem jeżeli będziemy kierować się emocjami, to ten proces będzie się przedłużał. Dlatego też nie jestem za tym, żeby walczyć przy sprawach rozwodowych, w szczególności kiedy są dzieci. Jednakże każdą sytuację należy rozpatrywać indywidualnie. Jeżeli są podstawy do tego, aby walczyć, to trzeba walczyć.

Kiedy rozwód bez orzekania o winie – Co może się zdarzyć?

Pamiętajmy, iż rozwód to rollercoaster emocjonalny. Opowiem wam, co może się zdarzyć. Przestawiam Wam najbardziej nieuczciwe zagrania.

Mam nadzieję, że pomoże to osobom zainteresowanym lepiej przygotować się do rozwodu.

1. Kłamstwa 

Niestety, kiedy przyszedł czas rozwodu, to kłamstwa są częste. 

Często kłamstwa dotyczą pieniędzy. Zdarza się, że jeden z małżonków przygotowując się do rozwodu stopniowo wyciągał środki ze swojego konta i odkładał wszystko drugim koncie…

Wszystko jest do sprawdzenia. Proszę być ostrożnym i uważnym. Odejście z pracy, praca na czarno  – to też kolejne techniki…

2. Manipulacja dziećmi  

Niestety dzieci często stają się kartą przetargową. Kiedy rodzice walczą, dzieci mają konflikt lojalnościowy i wybierają jednego rodzica ponad drugiego! 

3. Gry   

Nagle małżonek kocha? Albo już mieszka z kimś innym?

Próby blokowania i opóźniania spraw sądowych to dość powszechny problem. Ja nazywam to „grą miłośną”.  Sprawa rozwodowa nie będzie trwała wiecznie, a są również sposoby, by ją przyspieszyć. Zawiadomienie policji, iż mąż się znęca? Założenie Niebieskiej Karty? Czy to coś nadzwyczajnego?

To zagrywka na potrzeby procesu.

Polega na prowokowaniu sytuacji, w których dana osoba będzie wyglądała w oczach innych na ofiary przemocy domowej. 

Jeżeli Twoja żona ma zaburzenia emocjonalne typu zaburzenia narcystyczne, borderline lub podobne, to z całą pewnością spodziewaj się burzliwego rozwodu.

Nie bez powodu powstało tyle filmów obrazujących życie wokół rozwodu.

Rozwód to trudny czas. Adwokat od rozwodów pomoże Ci przejść ten etap krok po kroku. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Rozwód bez orzekania o winie

4. Walka o majątek 

Zdarzają się sytuację, gdy udaje się szybko uzyskać rozwód, jednakże prawdziwa walka zacznie się w sądzie o podział majątku. Moje doświadczenie uczy mnie, że warto te sprawy regulować już przy rozwodzie. Tak! Sposoby podziału. W jaki sposób sąd podzieli majątek?

 

Dlatego rozważ swoją strategię. Rozwód to bez wątpienia trudna decyzja, dlatego musi być ona przemyślana. W razie wątpliwości pamiętaj, aby skorzystać z usług profesjonalnego adwokata, który krok po kroku poprowadzi Cię przez wszystkie etapy rozwodu.

 

Rozwód bez orzekania o winie

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń do Adwokata