Brak kontaktu z dzieckiem

Kontakt z dzieckiem. Drugi rodzic nie wywiązuje się z obowiązków wynikających z orzeczenia Sądu? W rezultacie nie widujesz się z dzieckiem, a matka ponadto twierdzi, że dziecko tego kontaktu po prostu nie chce?

Czy można coś zrobić? Oczywiście możesz walczyć! Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Kontakt z dzieckiem jest najważniejszy 

art. 598 [15]1 KPC 

Jeżeli osoba, pod której pieczą dziecko pozostaje, nie wykonuje albo niewłaściwie wykonuje obowiązki wynikające z orzeczenia albo z ugody zawartej przed sądem lub przed mediatorem w przedmiocie kontaktów z dzieckiem, sąd opiekuńczy, uwzględniając sytuację majątkową tej osoby, zagrozi jej nakazaniem zapłaty na rzecz osoby uprawnionej do kontaktu z dzieckiem oznaczonej sumy pieniężnej za każde naruszenie obowiązku.

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej- „

Kontakty z dzieckiem – Co na to przepisy?

art. 598 [15]1 KPC 

Jeżeli osoba uprawniona do kontaktu z dzieckiem albo osoba, której tego kontaktu zakazano, narusza obowiązki wynikające z orzeczenia albo z ugody zawartej przed sądem lub przed mediatorem w przedmiocie kontaktów z dzieckiem, sąd opiekuńczy zagrozi tej osobie nakazaniem zapłaty oznaczonej sumy pieniężnej na rzecz osoby, pod której pieczą dziecko pozostaje, stosując odpowiednio przepis. 

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Jak egzekwować kontakty?

Przede wszystkim egzekucja kontaktów z małoletnim dzieckiem sprowadza się do dwóch etapów. Etap pierwszy obejmuje groźbę nakazania oznaczonej sumy pieniężnej na rzecz osoby uprawnionej do kontaktów lub osoby, pod której pieczą dziecko pozostaje.

Etap drugi to spełnienie groźby i nakazanie zapłaty oznaczonej sumy pieniężnej.

Bardzo ważne jest postępowanie dowodowe. Dowiedz się, jak pomagam ->  Moja osobista historia – Kontakt ????

Kontakt z dzieckiem

To rodzicie małoletniego dziecka decydują o formie i częstotliwości kontaktów z dzieckiem. Dopiero w sytuacji, gdy nie mogą dojść do porozumienia w tej kwestii zachodzi konieczność i sądowego uregulowania.

Więcej:

Dziecko nie chce mnie widzieć – syndrom Gardnera

Kontakt ojca z dzieckiem – Co robić?

Według Sądów matka powinna dążyć do kontaktów dziecka z ojcem.

Zniechęcanie dziecka do kontaktów z drugim rodzicem jest oczywiście wysoce naganne. Niewątpliwie jest bardzo źle postrzegane zarówno przez Sąd, jak i psychologów.

Sąd może wydać postanowienie.

Dla przykładu:

Sąd uwzględnił wniosek i zagroził uczestniczce zapłatą kwoty 1500 złotych za każde naruszenie realizacji ustalonych kontaktów, mając na uwadze jawne i wręcz demonstracyjne z jej strony nie respektowanie nałożonych na nią obowiązków.

Dlatego pamiętaj, że w podobnej sytuacji możesz, a wręcz musisz walczyć o swoje prawa. Nie pozwól byłej żonie zniszczyć Twojej relacji z dzieckiem…                                                                                   Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

Więcej:  Dziecko nie chce mnie widzieć – syndrom Gardnera ”

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata