Kontakty z dzieckiem

Kontakty z dzieckiem. Pracujesz za granicą? Tęsknisz za swoim dzieckiem? Nie masz kontaktu ze swoim byłym partnerem? Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Zdarza się, że sytuacja rodzinna jest skomplikowana, a rodzice nie chcą lub nie potrafią ze sobą rozmawiać. W takim wypadku jedyną możliwością jest wejście na drogę sądową, która daje Ci formalne ramy kontaktów i zobowiązuje drugą stronę do ich przestrzegania.

Z doświadczenia z pracy wiem, że kontakty z dziećmi są bardzo ważne.

Nie możesz dopuścić do utraty więzi z dzieckiem. 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

Jak ustalić kontakty z dzieckiem?

Podam przykład.

Klient – pan Paweł – mieszka na co dzień w Holandii. Jest po rozwodzie, była żona została z 15-letnim synem w Polsce. Niestety, przez wiele lat utrudniała mu kontakt z dzieckiem. W rezultacie syn nigdy nie przyjechał odwiedzić ojca.

Mój klient wcześniej nie wiedział, co może zrobić, aby ten kontakt z synem mieć. Zaproponowałam mu pewne rozwiązanie – wspólny plan.

Sąd ustalił kontakty codziennie w godzinach wieczornych – od 20:00 do 21:00 ojciec ma prawo skontaktować się z synem przez telefon bądź komunikatory takie jak Messenger.

Co więcej, syn – bez matki – będzie przyjeżdżał do ojca do Holandii na 10 dni w trakcie ferii, podobnie jak w wakacje (25 dni) oraz w Wielkanoc i Boże Narodzenie. Dodatkowo można ustalić, że w latach parzystych będzie przyjeżdżał np. w Święta Wielkanocne, zaś w nieparzyste będzie odwiedzał ojca w Boże Narodzenie.

Jako że syn ma 15 lat, nie ma żadnego problemu, aby sam podróżował samolotem. Koszty transportu rodzice pokrywają po połowie.

Ważne jest, że Sąd również nie widział żadnych przeszkód.

Chcesz wiedzieć o mnie więcej? ->  Jak pomagam – Moja osobista historia – Kontakt ????

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Co robić? Przede wszystkim nie bój się działać!

Dlatego, drodzy tatusiowie, szukajcie rozwiązań. Tak, rozwiązania są dostępne, jednak trzeba wykazać inicjatywę i podjąć konkretne działania! 

Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Dziecko. Drugi rodzic utrudnia kontakt z dzieckiem?

Kto ma prawo do kontaktów?

Pamiętaj!

Prawo do kontaktów z dzieckiem przysługuje każdemu rodzicowi, niezależnie od posiadania władzy rodzicielskiej.  Tak więc nawet rodzic, który ma ograniczone prawa albo jest ich pozbawiony, ma możliwość kontaktu z dzieckiem, zarówno w kraju, jak i za granicą. Nie daj się pozbawić swoich praw!      W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Więcej przeczytasz na:

Dziecko nie chce mnie widzieć – syndrom Gardnera 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń do Adwokata