Mężczyźni – składajcie pierwsi pozew rozwodowy

Dlaczego mężczyźni powinni pierwsi składać pozew rozwodowy?

Najwieksze zagrożenie dla meżczyzn ! Przede wszystkim uważam, że ustawodawca powinien zmienić dwie rzeczy – sposób udzielenia zabezpieczenia oraz uregulować kwestie związane ze opieką naprzemienną. Uważam, że dla mężczyzn zabezpieczenie w zakresie świadczenia alimentacyjnego może być niekiedy krzywdzące. Sąd w tym zakresie ma 7 dni na ustosunkowanie się do twierdzeń i wydanie postanowienia w zakresie zabezpieczenia alimentów.[ tylko 7 dni ] Nie będzie czekał na odpowiedź mężczyzny !

Wyobraźmy sobie sytuację, że żona pisze wszystko, co chce, opowiada, jaki mąż jest zamożny i żąda 20 000 zł. Załącza w tym zakresie również dowody np. rozliczenie podatkowe.Ale nieaktualne… Twierdząć że możliwości zarobkowe sa.  Prawdą jest, że być może osiąga wysokie zarobki, jednakże nie tędy droga… 

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt 🏛

Pozew rozwodowy – Co może zrobić żona?

Numer 1.

W pierwszej kolejności istotne jest ustalenie, jakie są koszty utrzymania dziecka bądź rodziny. Strzeż się przed pozwem o zaspokojenie potrzeb rodziny. Niekiedy przed sprawą rozwodową może cię jeszcze spotkać sprawa w sądzie rejonowym z tytułu zaspokojenia potrzeb rodziny. Wtedy może być tak, że kobieta uzyska więcej, gdyż może rozszerzyć ten wniosek nawet na dzieci pełnoletnie oraz na siebie. Zdarzają się sytuacje, że ludzie żyją pod jednym dachem, a ona napisze, że mąż opuścił, nie łożył na rodzinę, a sam pływa pieniądzach….. Co wtedy zrobi Sąd ? Wtedy istnieje zagrożenie, że zostanie wydane postanowienie, które nie będzie dla ciebie korzystne.

Mój kanał na YOU TUBE – KLIKNIJ – ZAPRASZAM 

Dzieci u ojca?

Zagrożenie numer 2  – niestety, ale w przypadku regulacji spraw związanych z dzieckiem niezwykle trudne jest doprowadzenie do sytuacji, żeby to mężczyzna przejął opiekę nad dzieckiem. Jednak trudne – nie oznacza niemożliwe. Jak wygląda Twoja sytuacja ? Przede wszystkim musi być odpowiednia obsługa prawna z pełną wiedzą, jak to zrobić. Dodatkowo kluczowe jest również zaangażowanie w sprawę nie tylko twojego pełnomocnika, ale również twoje. To w twoim interesie – leży dopilnowanie sprawy !Adwokatem w swojej sprawie jest się najlepszym ! Jeżeli masz pytania to zapraszam Cię do mojej kancelarii na konsultację. 

Więcej: Ustalenie opieki nad dzieckiem

Przedłużanie spraw rozwodowych celem pozostania ze sobą we wspólności majątkowej

Zarabiasz ? To pomysl o tym. Musimy pamiętać, że jeżeli nie podpisaliśmy rozdzielności majątkowej, wówczas cały czas jesteśmy we wspólności majątkowej. Są plusy i minusy. Wyobraźmy sobie sytuację, że żona posiada 100 000 zł na koncie i w trakcie toczących się spraw „wyciąga” pieniądze tytułem zaspokojenia potrzeb rodziny. Przy podziale majątku będzie liczyło się saldo z dnia uprawomocnienia się wyroku rozwodowego. Jakie mamy na to sposoby?

Mamy różne możliwości uzyskania rozdzielności majątkowej.

1 – uzyskujemy rozdzielność majątkową z dniem uprawomocnienia się naszego wyroku rozwodowego, czyli w momencie, kiedy związek małżeński został rozwiązany.

2 – w przypadku gdy obie strony tego chcą, mogą skorzystać z usług notariusza i podpisać rozdzielność majątkową z dniem, w którym stawiły się u notariusza. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Postanowienie o alimenty

Czas to pieniądz. Musimy wiedzieć, że na pewno musisz działać od razu. Bardzo często przychodzą do mnie mężczyźni na konsultacje prawną mówiąc, że mają już adwokata, że rozmawiali od dwóch trzech miesięcy z żoną, a na koniec dowiedzieli  się, że mają jakieś postanowienie o alimenty. Jak i od kogo? Od komornika! Dopiero gdy weszli na konto, dowiedzieli się, że jest postanowienie w zakresie alimentów.

Nieodpowiedni pozew rozwodowy?

Nie popełniaj błędów już na samym początku! To właśnie na początku można popełnić najwięcej błędów, począwszy od kwestii związanej z czekaniem aż coś się wydarzy, skończywszy na tym, iż złożymy nieodpowiedni pozew o rozwód. Co to znaczy nieodpowiedni pozew o rozwód? To pozew, który być może ma braki formalne, ale także pozew, który źle wpłynie na drugą osobę. Jeżeli złożysz pozew o rozwód z brakami formalnymi, musisz się liczyć z tym, iż twoja sprawa rozwodowa może przedłużyć się nawet o kilka miesięcy. Dowiedz się, jak napisać pozew o rozwód!

Historia klienta z Pruszkowa

Sprawa toczyła się kilka lat temu. Na szczęście zakończyła się bo pracy miałam naprawde dużo. Pan X mimo konliktów w domu nic nie działał – aż pewnego dnia na konto wszedł komornik i ściągnał 45.000 zł. Pan X na poczatku  roku 2018 r. stracił pracę – wówczas żonie się to nie spodziewało – bo dotychczas był „krową do dojenia” wiec poszła do Sądu – stwierdziła że mąż nie łoży- Pokazała PIT z poprzednich lat i uzyskała 15.000 zł. na 1 miesiąc. Prawda była taka że ona zdradzała, zaś Pan X pracował i nie zauwazał co sie dzieje. Dodatkowo korespodencje odbierała żona – stąd też Pan X nie miał pełnej wiedzy. Na szczescie – sprawa skończyła się pozytywnie – Alimenty zostały zmiejszone do 1500 zł. na dziecko. Zaś rozwód zakończył się wyrokiem -ŻONA WYŁĄCZNIE WINNA.

Mój wniosek nie czekaj. Prostowanie póżniej jest cieżkie i niestety trzeba poczekać na sukces. 

Konsultacja prawna w zakresie rozwodu

Uważam, że konsultacja prawna w zakresie rozwodu jest niezbędna, albowiem tylko dzięki niej jesteśmy w stanie ułożyć sobie odpowiednią strategię rozwodową. Jeżeli traficie do dobrego prawnika, który od kilku lat zajmuje się sprawami rozwodowymi, to macie pewność, że będzie w stanie przewidzieć działania, które mogą się wydarzyć w sprawie. Nie polecam działać na własną rękę, a w szczególności bez rozmowy z dobrym prawnikiem do spraw rozwodowych. Jako że sprawa dotyczy ciebie, z pewnością podchodzisz do niej bardzo emocjonalnie. Dzięki profesjonalnemu pełnomocnikowi będziesz mógł się do tego zdystansować, gdyż to on wszystkim się zajmie.

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Pozew rozwodowy – O czym musisz pamiętać?

Przede wszystkim trzeba mieć plan na rozwód i dobrze się przygotować. Pamiętaj, że rozwód to nie tylko zakończenie związku małżeńskiego, lecz również kwestie majątkowe. Jeżeli masz jakieś dowody, to pamiętaj, aby je zabezpieczyć. Okres okołorozwodowy jest trudny, ludzie często zachowują się niewłaściwie i potrafią nawet zniszczyć dowody drugiej stronie – a w sądzie wygrywa się głównie dowodami. Zatem dobrze zabezpiecz się w tym obszarze.

Nie podejmuj pochopnie decyzji! Nastawienie jest bardzo ważne. Niekiedy mężczyźni przyznają się do zdrady, co jest błędem. Często jest tak, że zdrada jest tylko konsekwencją tego, co wydarzyło się u was wcześniej. Stąd też zanim cokolwiek powiesz, to wstrzymaj się i skonsultuj to z prawnikiem. Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5.

Jakie są konsekwencje rozwodu?

Wszelkie elementy zawarte w rozwodzie są kluczowe, gdyż kształtują twoją przyszłość i twoje przyszłe życie. Są to bardzo ważne sprawy, które musisz dopilnować. To właśnie od twojego wyroku zależy, jak będzie wyglądać twoje życie po rozwodzie. Czasem trzeba też uzyskać konsultację rozwodową, żeby wiedzieć, czy np. w twojej sytuacji masz szansę na nierówny podział majątku. Musisz też wiedzieć, co w chodzi w skład majątku wspólnego, a co nie. Ponadto musisz również przypilnować kwestii majątkowych i spraw związanych z alimentami – to bardzo ważne!

 

Więcej:

Gdzie rozwód? Jaki Sąd?

Rozwód z winy żony, bo ma borderline

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata