Dlaczego mężczyźni powinni pierwsi składać pozew rozwodowy?

Przede wszystkim uważam, że ustawodawca powinien zmienić dwie rzeczy – sposób udzielenia zabezpieczenia oraz uregulować kwestie związane ze opieką naprzemienną. Uważam, że dla mężczyzn zabezpieczenie w zakresie świadczenia alimentacyjnego może być niekiedy krzywdzące. Sąd w tym zakresie ma 7 dni na ustosunkowanie się do twierdzeń i wydanie postanowienia w zakresie zabezpieczenia alimentów [tylko 7 dni]. Nie będzie czekał na odpowiedź mężczyzny!

Wyobraźmy sobie sytuację, że żona pisze wszystko, co chce, opowiada, jaki mąż jest zamożny i żąda 20 000 zł. Załącza w tym zakresie również dowody np. rozliczenie podatkowe, twierdząc, że mąż ma możliwości zarobkowe. Być może faktycznie osiąga wysokie zarobki, jednakże nie tędy droga… 

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt

Pozew rozwodowy – Co może zrobić żona?

Numer 1.

W pierwszej kolejności istotne jest ustalenie, jakie są koszty utrzymania dziecka bądź rodziny. Strzeż się przed pozwem o zaspokojenie potrzeb rodziny. Niekiedy przed sprawą rozwodową może Cię jeszcze spotkać sprawa w sądzie rejonowym z tytułu zaspokojenia potrzeb rodziny. Wtedy może być tak, że kobieta uzyska więcej, gdyż rozszerzy ten wniosek nawet na dzieci pełnoletnie oraz na siebie. Mimo że żyjecie pod jednym dachem, ona napisze, że mąż odszedł, nie łożył na rodzinę, a sam opływa w pieniądzach… W takiej sytuacji Sąd może wydać niekorzystne dla mężczyzny postanowienie.

Mój kanał na YOU TUBE – KLIKNIJ – ZAPRASZAM 

Dzieci u ojca?

Zagrożenie numer 2  – niestety, ale w przypadku regulacji spraw związanych z dzieckiem niezwykle trudne jest doprowadzenie do sytuacji, żeby to mężczyzna przejął opiekę nad dzieckiem. Jednak trudne nie oznacza niemożliwe.

Jak temu zapobiec? Przede wszystkim musi być odpowiednia obsługa prawna z pełną wiedzą jak to zrobić. Dodatkowo kluczowe jest Twoje zaangażowanie w sprawę. To w Twoim interesie leży dopilnowanie sprawy! Każdy jest najlepszym adwokatem w swojej sprawie. Jeżeli masz pytania, zapraszam Cię do mojej kancelarii na konsultację. 

Więcej: Ustalenie opieki nad dzieckiem

Przedłużanie spraw rozwodowych celem pozostania ze sobą we wspólności majątkowej

Musimy pamiętać, że jeżeli nie podpisaliśmy rozdzielności majątkowej, wówczas cały czas jesteśmy we wspólności majątkowej. Ma to swoje plusy i minusy. Wyobraźmy sobie sytuację, że żona posiada 100 000 zł na koncie i w trakcie toczących się spraw „wyciąga” pieniądze tytułem zaspokojenia potrzeb rodziny. Przy podziale majątku będzie liczyło się saldo z dnia uprawomocnienia się wyroku rozwodowego. Jakie mamy na to sposoby?

Mamy różne możliwości uzyskania rozdzielności majątkowej.

1 – uzyskujemy rozdzielność majątkową z dniem uprawomocnienia się naszego wyroku rozwodowego, czyli w momencie, kiedy związek małżeński został rozwiązany.

2 – w przypadku gdy obie strony tego chcą, mogą skorzystać z usług notariusza i podpisać rozdzielność majątkową z dniem, w którym stawiły się u notariusza. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Postanowienie o alimenty

Czas to pieniądz. Na pewno musisz działać od razu. Bardzo często mężczyźni mówią mi, że mimo regularnego kontaktu z żoną dowiedzieli się, że mają „jakieś postanowienie o alimenty”. Jak i od kogo? Od komornika! Dopiero gdy weszli na konto, dowiedzieli się, że jest postanowienie w zakresie alimentów.

Nieodpowiedni pozew rozwodowy?

To właśnie na początku można popełnić najwięcej błędów, począwszy od kwestii związanej z czekaniem aż coś się wydarzy, skończywszy na tym, iż złożymy nieodpowiedni pozew o rozwód. Co to znaczy nieodpowiedni pozew o rozwód? To pozew, który być może ma braki formalne, ale także pozew, który źle wpłynie na drugą osobę. Jeżeli złożysz pozew o rozwód z brakami formalnymi, musisz się liczyć z tym, że Twoja sprawa rozwodowa może przedłużyć się nawet o kilka miesięcy. Dowiedz się, jak napisać pozew o rozwód!W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Historia klienta z Pruszkowa

Sprawa toczyła się kilka lat temu. Pan Andrzej mimo konfliktów w domu nic nie robił – aż pewnego dnia na konto wszedł komornik i ściągnął 45.000 zł. Pan Andrzej na początku 2018 r. stracił pracę. Nie spodobało się to żonie, bo mąż dotychczas był „krową do dojenia”. Poszła do Sądu – stwierdziła, że mąż nie łoży na rodzinę. Pokazała PITy z poprzednich lat i uzyskała 15.000 zł. co miesiąc. Prawda była taka, że ona zdradzała, zaś pan Andrzej pracował i nie zauważał, co działo się w małżeństwie. Dodatkowo korespondencję odbierała żona – stąd też pan Andrzej nie miał pełnej wiedzy. Na szczęście sprawa skończyła się pozytywnie – alimenty zostały zmniejszone do 1500 zł na dziecko, zaś rozwód zakończył się orzeczeniem wyłącznej winy żony.

Mój wniosek – nie czekaj. Prostowanie później jest ciężkie i niestety trzeba poczekać na sukces. 

Konsultacja prawna w zakresie rozwodu

Uważam, że konsultacja prawna w zakresie rozwodu jest niezbędna, albowiem tylko dzięki niej jesteśmy w stanie ułożyć sobie odpowiednią strategię rozwodową. Jeżeli traficie do dobrego prawnika, który od kilku lat zajmuje się sprawami rozwodowymi, to macie pewność, że będzie w stanie przewidzieć działania, które mogą się wydarzyć w sprawie. Nie polecam działać na własną rękę, a w szczególności bez rozmowy z dobrym prawnikiem do spraw rozwodowych. Jako że sprawa dotyczy ciebie, z pewnością podchodzisz do niej bardzo emocjonalnie. Dzięki profesjonalnemu pełnomocnikowi będziesz mógł się do tego zdystansować, gdyż to on wszystkim się zajmie.

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Pozew rozwodowy – O czym musisz pamiętać?

Przede wszystkim trzeba mieć plan na rozwód i dobrze się przygotować. Pamiętaj, że rozwód to nie tylko zakończenie związku małżeńskiego, lecz również sprawy dotyczące kwestii majątkowych. Jeżeli masz jakieś dowody, to pamiętaj, aby je zabezpieczyć. Okres okołorozwodowy jest trudny, ludzie często zachowują się niewłaściwie i potrafią nawet zniszczyć dowody drugiej stronie – a w sądzie wygrywa się głównie dowodami. 

Nie podejmuj pochopnie decyzji! Nastawienie jest bardzo ważne. Niekiedy mężczyźni przyznają się do zdrady, co jest błędem. Często jest tak, że zdrada jest tylko konsekwencją tego, co wydarzyło się u was wcześniej. Stąd też zanim cokolwiek powiesz, to wstrzymaj się i skonsultuj to z prawnikiem. Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5.

Jakie są konsekwencje rozwodu?

Wszelkie elementy zawarte w rozwodzie są kluczowe, gdyż kształtują Twoje przyszłe życie. Są to bardzo ważne sprawy, których musisz dopilnować. To właśnie od Twojego wyroku zależy, jak będzie wyglądać Twoje życie po rozwodzie. Czasem trzeba też uzyskać konsultację rozwodową, żeby wiedzieć, czy np. w twojej sytuacji masz szansę na nierówny podział majątku. Musisz też wiedzieć, co w chodzi w skład majątku wspólnego, a co nie. Ponadto musisz również przypilnować kwestii majątkowych i spraw związanych z alimentami – to bardzo ważne!

 

Więcej:

Gdzie rozwód? Jaki Sąd?

Rozwód z winy żony, bo ma borderline

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata