Rozwody Adwokat radzi – Na co musisz uważać ?

Opublikowane przez ADWOKAT w dniu

Rozwody Adwokat

Rozwody Adwokat. Jakie błędy popełnia się podczas rozwodu ?  Bardzo często pytacie mnie o to czego nie robić przy rozwodzie?  Są też sytuacje że zgłaszają się do mnie osoby które mają problem w trakcie sprawy rozwodowej. I pytają co robić Pani mecenas. Proszę o pomoc.  „potrzebuje najlepszego prawnika – sprawa rozwodowa w toku. Przegrywam ją. Proszę o pomoc.” Co robić gdy Małżonek nie chce zgodzić się na rozwód bez orzekania o winie? 

Rozwody Adwokat

Czy mogę zmienić pełnomocnika w trakcie sprawy rozwodowej?Jakiego pełnomocnika wybrać do rozwodu? Z kim zostaną dzieci po rozwodzie?Czy mogę wysłać żonę na badania psychiatryczne?  Czy mogę wysłać męża na badania psychiatryczne? Co zrobić kiedy dziecko jest zmanipulowane?

Sprawy rodzinne są niesamowicie trudnymi sprawami gdyż trzeba wykazać się ogromną znajomością prawa i przepisów które regulują kwestie związane z dziećmi jednakże dodatkowo do tych spraw dochodzi czynnik emocjonalny i bardzo dużo emocji związanych z sprawami sądowymi. Niekiedy osoby są nie przygotowane  do sprawy i popełniają błędy. 

Rozwody Nie działaj sam

Dlatego nie polecam na własną rękę działać. Kwestie związane z rozwodem mają bardzo istotne znaczenie w późniejszym etapie waszego życia. A zatem chciałabym państwu wyjaśnić od początku jak wyglądają sprawy rozwodowe. 

Kiedy przychodzą do mnie małżonkowie kierują się ogromnymi emocjami, często chcą walczyć i zabierać sobie nawzajem dzieci. I w tym miejscu chciałabym się zatrzymać i powiedzieć państwu że musicie kierować się swoją intuicją i zastanowić się nad tym.

Rozwody Adwokat

Jaki jest cel waszego postępowania rozwodowego. 

Przede wszystkim trzeba się zastanowić co wam da rozwód z orzeczeniem o winie, czy chcecie zrobić to dla zasady, czy chcecie uzyskać wysokie Alimenty, czy chcecie eskalacji konfliktów czy chcecie sprawiedliwości. Wszystko ma znaczenie jeżeli faktycznie nie czujesz się Winny za rozpad pożycia małżeńskiego to walcz. Jednakże jeżeli wasze małżeństwo wyglądało tak że oboje jesteście winni, i dla przykładu ty miałeś kogoś oraz żona też miała kogoś i oboje zdradziliście w tym związku to ….. Trzeba wiedzieć że naprawdę najprawdopodobniej skończy się że jesteście oboje winni za rozpad pożycia małżeńskiego. 

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

 

Dobry Adwokat ? Jaki ?

Dlatego też warto zgłosić się do  który wskaże państwu co można zrobić dalej, wskaże państwu również strategię rozwodową, oszacuje sytuację i powiem wam jakie macie szanse na to aby uzyskać wyłączną winę w rozwodzie. Doświadczony adwokat do rozwodów z pewnością pomoże wam ocenić realnie tą sytuację i być może z dużym prawdopodobieństwem przewidzi co może dziać się w tej sprawie. A zatem chciałabym państwu powiedzieć że warto korzystać z konsultacji kiedy planujecie rozwód. Ponieważ na takiej konsultacji u dobrego adwokata rodzinnego dowiecie się jakie macie szansę i co się wydarzy w procesie rozwodowym. 

Rozwody Adwokat

Najważniejsze żebyście wiedzieli co robić przy rozwodzie. Nie możecie na własną rękę działać i zbyt chaotycznie podejmować decyzje. 🖤Sprawa rozwodowa jest najczęściej bardzo trudną sprawą i może trwać latami dlatego Szanowni państwo proponuję abyście dobrze się do tego przygotować 👩🏻‍💻🧑🏽‍💻

I proponuję wam wybrać najlepszego adwokata do sprawy rozwodowej. I tutaj trzeba się zastanowić kim jest najlepszy adwokat do sprawy rozwodowej? 👩🏼‍⚖️Przede wszystkim należy kierować się intuicją. Uważam że intuicja w tych sprawach jest podstawą. Dlatego też należy w mojej ocenie skorzystać z konsultacji a po konsultacji dopiero podjąć decyzję w zakresie wyboru pełnomocnika.

Uważam że wybór dobrego adwokata do sprawy rozwodowej jest kluczowe gdyż może pomóc wam to w realizacji swoich celów. Chciałabym państwu powiedzieć, iż Adwokaci nie mają określonej specjalizacji jednakże często jest tak że są Adwokaci którzy biorą różne sprawy a są Adwokaci którzy specjalizują się tylko w sprawach rodzinnych. Proponuję w takiej sytuacji szukać adwokata który specjalizuje się w sprawach rodzinnych.

🌏🌏🌏🌏

Rozwody

Najczęściej najwięcej problemów jest przy rozwodach kiedy są dzieci i trzeba uregulować kwestię związaną z kontaktami oraz z alimentami. 👨‍👩‍👧‍👧 Wysokość alimentów niekiedy jest tak emocjonalna dla stron, iż kłócą się o każde 4 zł za loda. Pamiętam sprawę z Warszawy gdzie mój klient dostarczył mi 1200 paragonów . 

🏡

Alimenty Adwokat

I tutaj nie chodzi o to żeby spisywać wszystkie paragony jakie macie, gdyż doświadczenie życiowe uczy nas że pewne koszty związane z wyżywieniem są standardowe i przyjmuje się dla przykładu że dziecko kosztuje około 500 zł miesięcznie zakresie wyżywienie.

Dlatego też nie ma sensu dostarczyć 1000 paragonów na okoliczność wyżywienia. 🏦

Sądy które zajmują się sprawami Alimentacyjnymi są bardzo doświadczone  w tym obszarze. To co najważniejsze w sprawach Alimentacyjnych jest to żeby opisać właściwie koszty związane z dzieckiem. 👩‍👧👨‍👧Sprawa o Alimenty przy rozwodzie ma istotne znaczenie w przyszłości. Dlatego też należy bardzo precyzyjnie opisać ile dziecko kosztuje. Jeżeli dziecko uczęszcza na zajęcia dodatkowe, do prywatnej szkoły to warto aby dowody na tą okoliczność znalazły się w materiale dowodowym.

Rozwód w Warszawie

Dla przykładu w ostatnim czasie rozwodziłam małżeństwo Która ma troje dzieci🧍🏻‍♂️🧍🏻🧍🏻‍♀️, dzieci uczęszczają do szkoły w Warszawie jednak że jest to szkoła prywatna. Dodatkowo oprócz kosztu związanego z szkołą rodzice dotychczas ponosili około 4000 zł miesięcznie kosztów związanych z zajęciami dodatkowymi to jest np. prywatne lekcje jeździectwa konnego, język francuski prywatne korepetycje, język Chiński prywatne korepetycje. Koszt w zakresie edukacji oscylował w granicach 12000 zł  Związku z tym koszty związane z dziećmi były zdecydowanie wysokie. Oboje są lekarzami i mają prywatne kliniki. Żona chciała na początku 32 000 z tytułu utrzymania małoletnich dzieci finalnie wysokość alimentów oscylowała w granicach 8000 zł. 

Więcej:

Jakie prawa ma ojciec ?

Takie same jak matka ! To od ciebie zależy, jak chcesz poukładać życie po rozwodzie.  Kolejną kwestią którą trzeba było w tej sprawie rozstrzygnięć tą kwestię związane z kontaktami i z podziałem opieki gdyż oboje pracują nieregularnie co wiązało się z zatrudnieniem opiekunki która zamieszkała z nimi na stałe.

Dlatego też każda sytuacja jest inna i można uzyskać Alimenty w wysokości 500 zł a można uzyskać Alimenty wysokości 50 000 zł. 🏦Każdą sprawę należy rozpatrywać indywidualnie i brać pod uwagę okoliczności w niniejszej sprawie. Dlatego też uważam że jest sprawiedliwość w sądzie pod warunkiem że dobrze przygotujemy się do rozprawy.

Rozwody Zaburzenia emocjonalne 

Najwięcej problemów jest przy rozwodach gdzie mamy do czynienia z osobą zaburzoną emocjonalnie. Są to różne sytuacje, dla przykładu zaburzenie typu borderline, typu Narcystyczne zaburzenie osobowości, psychopata, Socjopata, i wiele różnych zaburzeń. I tutaj jest problem gdyż pewne zaburzenia emocjonalne powodują to że druga strona nie widzi nigdy w sobie Winny tylko obwinia o wszystko drugą stronę. Dlatego też rozwody z osobami cierpiącymi na zaburzenia osobowości to jest prawdziwy Roller Coster🎢. Często też zgłaszajcie się do mnie i chcecie w trybie pilnym aby ktoś przebadał małżonkę albo małżonka psychiatrycznie? I tutaj chciałabym wyjaśnić państwu jak wygląda skierowanie osoby na badania psychiatryczne.

Jeżeli chcemy skierować małżonka na badania psychiatryczne to musimy mieć co do tego podstawy. 👮🏻

 

Rozwody Adwokat

Aby sąd skierował osobę na badania psychiatryczne to musimy wskazać sądowi podstawy do tego aby uznał to za stosowne. Często jest tak że sądy nie powołują biegłego psychiatrę jednakże są badania OZSS  to jest są badania które prowadzone są przez opiniodawczy zespół sądowych specjalistów dzięki którym strony postępowania są przebadane. Wtedy też dzięki tym badaniom można powołać się na pewne okoliczności aby Psychiatra psycholog zbadali małżonka bądź małżonkę pod tym kątem. Dlatego też jeżeli dojdzie do badań to warto doprecyzować odpowiednio wniosek do OZSS w którym wskażemy konkretnie na czym nam zależy. Proponuję aby taki wniosek nie był ogólny – gdyż to spowoduje że badania będą ogólne. 

Dlatego polecam państwu doprecyzowanie tych wniosków. Wasz adwokat który prowadzi wasz rozwód – Powinien doprecyzować wniosek i wskazać pod jakim kątem chciałby aby te badania zostały przeprowadzone.

Najczęściej te badania przeprowadza się w sytuacji kiedy walczymy o dziecko, i trzeba się tutaj zastanowić nad tym co to znaczy walka o dziecko. 🏦Często pytacie mnie jakiego adwokata wybrać do sprawy o dziecko? Jaki jest najlepszy adwokat do sprawy o dziecko? Czy jest coś takiego jak dobry adwokat do sprawy gdzie walczy się o dziecko?

Więcej:

Rozwody Adwokat

I myślę że każdy adwokat który zajmuje się sprawami rodzinnymi miał sprawy gdzie rodzice walczyli o dziecko. Każdy dobry adwokat wie że jest to trudna sprawa gdyż dodatkowo oprócz przepisów prawnych trzeba być cierpliwym i mieć dobrą strategię aby wygrać sprawę gdzie walka toczy się o dziecko. Bardzo często rodzice walczą o dziecko, oczywiście ja to rozumiem gdyż kochają dziecko. Niestety bardzo często jeden z rodziców manipuluje dzieckiem co powoduje konflikt między rodzicami. W takich sytuacjach rodzice walczą jak dwa tygrysy o dziecko.

Prawa ojca

W tych sprawach o dzieci zapominają zupełnie czym jest dobro dziecka. Niestety moje doświadczenie w sprawach związanych z dziećmi powoduje iż uważa i to wiem że jest przykra informacja dla państwa że kto bardziej manipuluje dziećmi ten wygrywa. Jednakże musimy pamiętać że dziecko to nie rzecz. To żywy towar który czuję i ma bardzo dużo w sobie emocji. Dlatego też musimy wiedzieć Że nie możemy manipulować dzieckiem. W momencie kiedy wiemy że drugi z rodziców manipuluje musimy zrobić wszystko aby uzyskać kontrolę nad tym co się dzieje.

Rozwody Adwokat

Rozwody Adwokat

Pamiętajmy o istotnej rzeczy dziecko to nie jest rzecz i nie należy do nikogo. 

Dlatego też dobry adwokat to taki który chciałby znaleźć najlepsze rozwiązanie z uwzględnieniem tego czym jest dobro dziecka.

Często zastanawiamy się co zrobić kiedy jeden z rodziców manipuluje dzieckiem. Musimy wiedzieć że dziecko ma bardzo często konflikt lojalnościowy. Kiedy dziecko zobaczy że rodzice mają Spór, Wybiera jednego rodzica i go faworyzuje zaś niestety drugiego odrzucę. I musimy o tym pamiętać i dbać o to że jeżeli jest taka możliwość to zrobić wszystko aby nie dochodziło do poważnych sporów między rodzicami. Jednakże jeżeli Spór między rodzicami jest nie do uniknięcia to kto silniejszy ten lepszy. Dlatego wtedy trzeba bardzo walczyć. Przede wszystkim zawsze należy uwzględniać dobro dziecka. Dlatego też w takich sprawach ważne są badania psychologiczne która określonam co jest najlepsze dla dziecka.

 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń do Adwokata