Odpowiedź na pozew o rozwód

Odpowiedź na pozew o rozwód. W pierwszej kolejności musisz wskazać, czego tak naprawdę chcesz.

Żona złożyła pozew o rozwód? Zastanawiasz się czy odpisać? Zdecydowanie tak! Masz na to 14 dni.

Uwaga! Czy żona złożyła wniosek o udzielenie zabezpieczenia?

Wówczas masz 7 dni! To bardzo ważne, gdyż sąd ma termin 7 dni od wpłynięcia wniosku o udzielenie zabezpieczenia na wydanie postanowienia w tym zakresie!

Chcesz rozwód bez orzekania o winie? Czy chcesz orzekać o winie? Wina przy rozwodzie – Adwokat od rozwodów radzi

Przykładowa odpowiedź.

Jeżeli chcesz rozwód bez orzekania o winie i masz 1 dziecko:

 1. rozwiązanie małżeństwa zawartego przez Strony przez rozwód bez orzekania o winie;
 1. zasądzenie od Pozwanego na rzecz ___ alimentów, płatnych do dziesiątego dnia każdego miesiąca z góry do rąk matki w kwocie ____np. 500-1700 – 3000 – 5000 złotych miesięcznie;
 1. ustalenie miejsca pobytu małoletniej ___ córki Stron przy Powódce z jednoczesnym pozostawieniem władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom i orzeczeniem o władzy rodzicielskiej wykonywanej zgodnie z przedłożonym, podpisanym przez obie Strony planem wychowawczym; 

Czy warto orzekać winę w sprawie rozwodowe? Sprawa o rozwód . Kto jest winny ?

Ważne aby znać znaczenie każdego zapisu!  W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam Cię do siebie – Jak pomagam –  Moja osobista historia –  Kontakt

  Uzasadnienie? Najważniejsze!

  Dla przykładu: początkowo małżeństwo stron niniejszego postępowania układało się poprawnie, a strony tworzyły zgodny i szczęśliwy związek. Strony darzyły się wzajemnym szacunkiem i troską. Po pewnym czasie małżonkowie zaczęli się od siebie oddalać. Relacje między stronami ulegały stopniowemu ochłodzeniu, aż w konsekwencji doprowadziły do rozkładu pożycia małżeńskiego.

  [opisz swoją sytuację]

  Z uwagi na wniosek o nieorzekaniu o winie, Pozwany nie chcąc eskalować konfliktów pomiędzy Stronami nie będzie przywoływać okoliczności, które potwierdzałyby zasadność powództwa. 

  ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

  ✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

  Odpowiedź na pozew o rozwód – Dalsza część uzasadnienia

  Natomiast Strony zgodnie przyznają, że nadal się szanują, jednakże brak już między Stronami uczucia miłości, które powinno być między mężem a żoną.

  [opisz sytuację związaną z dzieckiem]

  Z uwagi, iż Strony nie mają żadnych wspólnych planów na przyszłość wobec siebie i wobec faktu trwałego ustania wszelkich więzi małżeńskich między Stronami oraz braku przeszkód dla orzeczenia rozwodu, dalsze utrzymywanie fikcji matrymonialnej jest niezasadne. Stąd też konieczne jest rozwiązanie małżeństwa Stron przez rozwód.

  Podsumowując, stwierdzić należy, że w wyniku przedstawionej sytuacji strony nie potrafią już normalnie funkcjonować jak mąż i żona. Niewątpliwym jest, że obecny stan więzi pomiędzy stronami jednoznacznie prowadzi do wniosku, że nastąpił zupełny rozkład pożycia małżeńskiego o charakterze trwałym, uzasadniający rozwiązanie małżeństwa przez rozwód.

  W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

  Odpowiedź na pozew – Więzi małżeńskie 

  Stron nie łączą już więzy fizyczne i emocjonalne, jak również więzy gospodarcze. Strony nie zamieszkują ze sobą i prowadzą oddzielne życie. Więcej: Alimenty na ex żonę. Jak uchylić alimenty na byłą żonę?

  Zgadzasz się z kwotą alimentacyjną czy nie?

  [opisz sytuację związaną z alimentami]. Dla przykładu – Kwota alimentacyjna w wysokości ___ 1700 zł jest w pełni uzasadniona, biorąc pod uwagę koszty utrzymania małoletniego dziecka, chęć utrzymania tożsamego standardu życia dziecka po rozwodzie. 

  Nie zapomnij, że rozwód to rozwód. A co z podziałem majątku? – Tym również warto się zainteresować – Jak pomagam –  Moja osobista historia – Kontakt

  Dobro dziecka przy rozwodzie – Element obligatoryjny 

  Wskazuję również, że okoliczności rozłąki rodziców nie powinny i nie mogą wpływać na sytuację i stopę życiową małoletniego dziecka. Strony zgodnie podejmują decyzje dotyczące syna i jego wychowania, w tym w szczególności kwestie związane z wzajemnymi kontaktami Stron.

  Co z miejscem zamieszkania dziecka?

  Ponadto pozwany wnosi o ustalenie miejsca zamieszkania małoletniego dziecka przy matce. Powódka i Pozwany oczywiście są świadomi, jak ważne są kontakty rodziców z dzieckiem. Dlatego wierzą, że nie będzie sprzeczności, a wszelkie dodatkowe uzgodnienia będą ustalane indywidualnie w zależności od potrzeb dziecka. 

  Odpowiedź na pozew o rozwód – W jaki sposób chcesz zakończyć związek?

  Pragnę podkreślić, że pomimo zaistniałej niezgodności charakterów Pozwany chce, aby ich rozwód przebiegł spokojnie i kulturalnie, toteż nie chce on wchodzić w genezę konfliktu. 

  Kontakty z dzieckiem 

  Dodatkowo jako rodzic, który na stałe nie będzie z dzieckiem, musisz rozważyć, czy określić kontakty czy nie. W mojej ocenie warto uniknąć w tym zakresie konfliktów. Dużo mówi się o alienacji – zapraszam Cię na mój kanał YouTube, gdzie wypowiadam się na temat alienacji – filmik. 

  W odpowiedzi na pozew o rozwód koniecznie należy zamieścić również poniższe oświadczenie: 

  Zgodnie z treścią art. 187 § 1 pkt 3 KPC Pozwany informuje, że Strony podejmowały próby ratowania związku i odbudowania więzi małżeńskich w czasie, kiedy możliwe było wznowienia pożycia małżeńskiego.

  Potrzebujesz pomocy? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

   

  Z poważaniem,

  Adwokat Marta Wnuk KONTAKT

  Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

  tel.: +48691512933

  e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

   

  Zadzwoń do Adwokata