Ojciec i jego prawa do dziecka

Ojciec i jego prawa do dziecka. „Była żona po rozstaniu nie chce mi dać syna. Zaproponowała, żebyśmy poszli do psychologa – twierdzi, że syn się boi. Co mam robić?”.

Proszę pamiętać, że ojciec ma prawo do widzeń z dzieckiem i powinien uczestniczyć w życiu dziecka. Od początku powinny być ustalone zasady i dziecko powinno wiedzieć, w jakie dni spotyka się z ojcem. Nie jest dopuszczalna sytuacja, w której ojciec tylko od czasu do czasu może mieć kontakt z synem, podczas gdy ona jest w pobliżu. W ten sposób nie zbuduje Pan więzi z dzieckiem.

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Plan widzeń z dzieckiem

Podczas rozmowy z psychologiem proszę stanowczo rozmawiać o swoich potrzebach. Trzeba przedstawić plan widzeń i potwierdzić, że chce Pan czynnie uczestniczyć w życiu dziecka. Nie może być sytuacji, w których jest Pan traktowany jak wróg. Niestety, ale jeżeli utraci Pan więź z dzieckiem, to później nie będzie można jej odbudować.

Kilka lat w sądzie? Szukajcie porozumienia

Mając na uwadze dosyć długie terminy w sądzie, trzeba zrobić wszystko, aby spróbować porozumieć się w tym zakresie. Dlatego też podczas takiej rozmowy z psychologiem należy stanowczo trzymać się zaproponowanego planu widzeń.

Warto podkreślać u psychologa czy też przed sądem, że matka postępuje złośliwie, chce wyeliminować ojca z życia dziecka. Więcej na ten temat dowiesz się w tym artykule -> Matka utrudnia kontakt.

Ojciec i jego prawa do dziecka – Dobro małoletniego

Najistotniejsze w sprawie jest dobro dziecka.

Przepisy prawa nie definiują dobra małoletniego dziecka i zawsze należy to rozpatrzyć indywidualnie. Zatem powinien pan się zawsze opierać na tym, że dobro dziecka jest dla pana najważniejsze. Jeżeli tak jest, wówczas zrobił Pan wszystko, aby stworzyć dziecku bardzo dobre warunki. Kupił Pan mieszkanie, urządził pokój dla dziecka, innymi słowy wszystko, co Pan robi, jest z myślą o dziecku.

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Przedstaw przed Sądem swoje zaangażowanie

Najważniejsze jest to, czego dziecko tak naprawdę chce. Fakt, że chce się z Panem spotykać, spędzać razem czas, chce, aby Pan je odbierał z placówki oświatowej. Mając to na uwadze, trzeba przedstawić przed psychologiem i przed sądem, że realizuje Pan życzenia dziecka. Zatem jeżeli dziecko pragnie spotykać się z Panem i uczestniczyć czynnie w Pana życiu, to Pan realizuje jego potrzeby.

Należy również wskazać jakim jest się ojcem. Dlatego proponuję, aby wskazał Pan istotne okoliczności w sprawie – jeździ Pan z dzieckiem do lekarza, kupuje Pan leki, chce Pan cały czas uczestniczyć w życiu dziecka, zawsze się Pan angażował w proces wychowawczy dziecka i macie ze sobą bardzo silną więź.

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE  – ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA???  – FILMIK

Ojciec i jego prawa do dziecka – Jak walczyć?

Jednakże między wierszami można delikatnie wskazać, iż w Pana ocenie matka chce wyeliminować Pana z życia dziecka, nie uwzględniając przy tym właśnie potrzeb dziecka.

Takim standardem są widzenia w tygodniu oraz co drugi weekend. Dlatego nie warto zgadzać się na metody zastępcze. Jeżeli jest Pan dobrym ojcem i takim się czuje, to proszę przyjąć taką postawę i walczyć o swoje dziecko.

Osoby zaburzone – Co robić?

Jednakże są sytuacje, gdy po drugiej stronie mamy do czynienia z osobą zaburzoną, chorą, albo objawiającą nieprawidłowe zachowania względem budowania rodziny i wychowania dziecka. Taki człowiek ma swoją wizję świata i nikt nie przekona jej o tym, że jest inaczej.

Niestety czasem nawet wariograf nie zweryfikuje prawdziwości tego, co mówi osoba zaburzona. Dlatego Pana priorytetem jest utrzymanie postawy dobrego ojca, który uwzględnia potrzeby i życzenia małoletniego dziecka.

Szukasz adwokata? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

Przeczytaj więcej:

Jakie prawa ma ojciec?

Choroba dwubiegunowa a rozwód 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń do Adwokata