Sprawiedliwy podział majątku?

Najczęściej mężczyźni zgłaszają się do nas, gdyż czują się pokrzywdzeni. Całe życie ciężko pracowali, żona nie przyczyniła się do majątku, a teraz dochodzi do podziału na pół. Są inne możliwości: Nierówny podział majątku 30% żona 70 % mąż

Ty też masz takie obawy? A może jesteś w trakcie rozwodu i sąd podzielił Twój majątek niesprawiedliwie?W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Potrzebujesz pomocy?-> Kontakt

W związku z tym należy działać i mieć strategię. Bez względu, na jakim etapie jesteś, w każdej sytuacji jesteśmy w stanie Ci pomóc. Dlatego warto, abyś przeanalizował wszystkie dostępne opcje.

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Podział majątku – jakie możliwości działania?

Tutaj możesz przeczytać o zdesperowanej żonie, której mąż złożył apelację od wyroku o podział majątku.

Zazwyczaj wszyscy pytają nas o możliwości!

Niewątpliwie sprawy o podział są bardzo skomplikowane. 

Dlatego należy szukać rozwiązań – tak trzeba!

Oczywiście jest taka możliwość! Mamy możliwości, żeby sąd podzielił majątek nierówno! Jakie dowody przedstawić na rozprawie? Żeby żądać nierównego podziału majątku wspólnego, możliwość mamy tylko w przypadku niejednakowego przyczyniania się małżonków do powstania tego majątku oraz zaistnienia „ważnych powodów”.

Podział majątku – co oznacza?

To nie tylko dochód wpływający na konto. „Przyczynianie się małżonków do powstania wspólnego majątku” nie oznacza, że przy podziale majątku uwzględnia się jedynie wysokość osiąganych przez małżonków zarobków.

Zwrot ten obejmuje również całokształt starań o zaspokajanie potrzeb wspólnie założonej rodziny.

Co z dziećmi?

Ważne: Wychowanie Dzieci 

Uwzględnia się nakład osobistej opieki nad wychowaniem dzieci.

Tak, przy ocenie stopnia przyczyniania się każdego z małżonków do powstania majątku wspólnego uwzględnia się również nakład osobistej pracy przy wychowywaniu dzieci i we wspólnym gospodarstwie domowym.

Jak ustalić plan działania?

Twoja żona zrezygnowała z pracy, aby wychowywać dziecko?

Trzeba mieć technikę i plan działania, jak mądrze przeprowadzić rozwód.

Chcesz wiedzieć o mnie więcej? Jak pomagamy ???? 

Zrezygnowała z pracy na rzecz dzieci  Podział majątku podczas rozwodu. Jest to bardzo istotne w przypadku, gdy jeden z małżonków zrezygnował z pracy zarobkowej na rzecz opieki nad wspólnymi dziećmi małżonków i prowadzenia domu. Dokonując podziału majątku wspólnego, Sąd co do zasady bierze pod uwagę stan majątku z chwili zniesienia wspólności, ale jego wartość oblicza już z chwili orzekania w sprawie.

Co uwzględnia sąd przy podziale majątku?

Przy podziale majątku wspólnego byłych małżonków Sąd uwzględnia przede wszystkim propozycje oraz ustalenia poczynione między stronami. W przypadku braku zgody Sąd podejmuje autorytatywną decyzję w przedmiocie orzeczenia o podziale. Dlatego warto mieć profesjonalnego pomocnika, aby nie stracić pieniędzy. Sprawdź, dlaczego warto postawić na nas! ->Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5 Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

 

Więcej:

Sposoby podziału. W jaki sposób sąd podzieli majątek?

Możliwości prawnych jest kilka…

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

 tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

 

Zadzwoń do Adwokata