Porada prawna przy rozwodzie

Porada prawna rozwód. „Żona chce rozwodu i wysokich alimentów. Podejrzewam, że ma romans. Nagle jej coś odbiło… Mamy dom wybudowany na jej działce. Co mam robić?”

Dosyć często zdarza się, że jedna ze stron nagle wycofuje się z relacji i żąda, aby druga strona wyprowadziła się ze wspólnego miejsca zamieszkania. Okazuje się, że kwestie majątkowe nie są właściwie uregulowane. I pojawia się problem, bo rozwód może wywołać poważne skutki zwłaszcza dla jednej ze stron.

Dlatego też każdą sytuację trzeba dokładnie przeanalizować. Niekiedy niezbędna jest porada prawna u dobrego adwokata do spraw rodzinnych, który oceni sytuację pod kątem prawnym.

Musisz zrobić wszystko, aby zabezpieczyć swoje interesy!

Obszary, które należy zabezpieczyć:

  1. Wina
  2. Kwestia podziału majątku
  3. Alimenty na dzieci i na drugiego małżonka
  4. Eksmisja
  5. Zbieranie dowodów
  6. Założenie Niebieskiej Karty – w celu uzyskania korzyści.

Kwestie majątkowe przy rozwodzie

W przypadku rozwodu żona może zażądać Pana eksmisji. Dlatego zabezpieczając Pana interesy warto uregulować kwestie majątkowe przed złożeniem pozwu bądź w toku sprawy. Wyrażenie zgody na rozwód bez uregulowania spraw majątkowych z pewnością będzie dla Pana bardzo niekorzystne. Jeżeli podejrzewa Pan żonę o romans, musi Pan zdobyć odpowiednie dowody w tym obszarze.

Rozwód a dom na działce żony. Bądź spokojny! Wygrasz to! – tutaj szczegółowy wpis o tym, jak żądać pieniędzy, gdy dom został pobudowany na działce żony.

Jak pomagamy? – W przypadku wątpliwości możesz umówić się na poradę prawną. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

A co do pieniędzy…. Porada prawna – Kwestia alimentacyjna

Istnieją dwa rodzaje alimentów – na rzecz dziecka i na rzecz małżonka.

W przypadku świadczenia alimentacyjnego dotyczącego dziecka kluczowe jest ustalenie kosztów związanych z utrzymaniem małoletniego. Dopiero w drugiej kolejności należy przeanalizować możliwości zarobkowe rodziców. Jeżeli chodzi o alimenty na rzecz drugiego małżonka, polecam wpis: Alimenty dla żony za zdradę.

Mój kanał YouTube – KLIKNIJ – ZAPRASZAM 

Kwestia majątkowa – Dom na działce żony

Jeżeli wybudowaliście Państwo dom na działce należącej do żony, wówczas należą się Panu pieniądze za dokonane nakłady. W etapie przedsądowym proponuję Panu wystąpić do małżonki z propozycją spłaty, np. „Spłać mnie w wysokości […], wówczas opuszczę dom”. Jeżeli żona chce rozwodu, a Pan nie – proszę pamiętać, żeby w pozwie o rozwód określić sposób korzystania ze wspólnej nieruchomości.

Jak? Przykładowo – Pan będzie miał prawo do korzystania z pokoju nr 1 oraz z części wspólnych, np. korytarza, kuchni, łazienki.

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Porada prawna Strategia 

  • Zdobywamy dowody, które wskażą nam, dlaczego tak naprawdę żona chce rozwodu.
  • Nie zgadzamy się na rozwód do czasu uregulowania spraw majątkowych.
  • Nie wyrażamy zgody na wysokie alimenty i nie podpisujemy żadnych porozumień wychowawczych bez konsultacji z dobrym prawnikiem.
  • Jeżeli zdobędziemy dowody wskazujące na jej winę, należy przygotować się na złożenie pozwu o rozwód z wyłącznej winy żony, niskimi alimentami na rzecz dziecka oraz określonym sposobem korzystania ze wspólnej nieruchomości.

Co nam to daje? Przede wszystkim możliwość negocjacji. Negocjacje przy rozwodzie są bardzo ważne. 

Chcesz umówić się na spotkanie – Zapraszam  – Kalendarz online 

Więcej: Jak zabezpieczyć majątek przed żoną i rozwodem?

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata