Porada prawna przy rozwodzie

Porada prawna rozwód. „Żona chce rozwodu i wysokich alimentów. Podejrzewam, że ma romans. Nagle jej coś odbiło… Mamy dom wybudowany na jej działce. Co mam robić?”

Dosyć często zdarza się, że jedna ze stron nagle wycofuje się z relacji i żąda, aby druga strona wyprowadziła się ze wspólnego miejsca zamieszkania. Okazuje się, że kwestie majątkowe nie są właściwie uregulowane. I pojawia się problem, bo rozwód może wywołać poważne skutki zwłaszcza dla jednej ze stron.

Dlatego też każdą sytuację trzeba dokładnie przeanalizować. Niekiedy niezbędna jest porada prawna u dobrego adwokata do spraw rodzinnych, który oceni sytuację pod kątem prawnym.

Musisz zrobić wszystko, aby zabezpieczyć swoje interesy!

Obszary, które należy zabezpieczyć:

  1. Wina
  2. Kwestia podziału majątku
  3. Alimenty na dzieci i na drugiego małżonka
  4. Eksmisja
  5. Zbieranie dowodów
  6. Założenie Niebieskiej Karty – w celu uzyskania korzyści.

Kwestie majątkowe przy rozwodzie

W przypadku rozwodu żona może zażądać Pana eksmisji. Dlatego zabezpieczając Pana interesy warto uregulować kwestie majątkowe przed złożeniem pozwu bądź w toku sprawy. Wyrażenie zgody na rozwód bez uregulowania spraw majątkowych z pewnością będzie dla Pana bardzo niekorzystne. Jeżeli podejrzewa Pan żonę o romans, musi Pan zdobyć odpowiednie dowody w tym obszarze. Rozwód a dom na działce żony. Bądź spokojny! Wygrasz to! – tutaj szczegółowy wpis o tym, jak żądać pieniędzy, gdy dom został pobudowany na działce żony.

Jak pomagamy? – W przypadku wątpliwości możesz umówić się na poradę prawną.

A co do pieniędzy…. Porada prawna – Kwestia alimentacyjna

Istnieją dwa rodzaje alimentów – na rzecz dziecka i na rzecz małżonka.

W przypadku świadczenia alimentacyjnego dotyczącego dziecka kluczowe jest ustalenie kosztów związanych z utrzymaniem małoletniego. Dopiero w drugiej kolejności należy przeanalizować możliwości zarobkowe rodziców. Jeżeli chodzi o alimenty na rzecz drugiego małżonka, polecam wpis: Alimenty dla żony za zdradę.

Mój kanał YouTube – KLIKNIJ – ZAPRASZAM 

Kwestia majątkowa – Dom na działce żony

Jeżeli wybudowaliście Państwo dom na działce należącej do żony, wówczas należą się Panu pieniądze za dokonane nakłady. W etapie przedsądowym proponuję Panu wystąpić do małżonki z propozycją spłaty, np. „Spłać mnie w wysokości […], wówczas opuszczę dom”. Jeżeli żona chce rozwodu, a Pan nie – proszę pamiętać, żeby w pozwie o rozwód określić sposób korzystania ze wspólnej nieruchomości.

Jak? Przykładowo – Pan będzie miał prawo do korzystania z pokoju nr 1 oraz z części wspólnych, np. korytarza, kuchni, łazienki.

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Porada prawna Strategia 

  • Zdobywamy dowody, które wskażą nam, dlaczego tak naprawdę żona chce rozwodu.
  • Nie zgadzamy się na rozwód do czasu uregulowania spraw majątkowych.
  • Nie wyrażamy zgody na wysokie alimenty i nie podpisujemy żadnych porozumień wychowawczych bez konsultacji z dobrym prawnikiem.
  • Jeżeli zdobędziemy dowody wskazujące na jej winę, należy przygotować się na złożenie pozwu o rozwód z wyłącznej winy żony, niskimi alimentami na rzecz dziecka oraz określonym sposobem korzystania ze wspólnej nieruchomości.

Co nam to daje? Przede wszystkim możliwość negocjacji. Negocjacje przy rozwodzie są bardzo ważne. 

Więcej: Jak zabezpieczyć majątek przed żoną i rozwodem?

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata