Porada prawna u prawnika od rozwodów to kluczowy etap przygotowania do rozwodu. Dlaczego? Często piszę o błędach popełnianych podczas sprawy o rozwód. Sama jestem rozwódką i wielokrotnie zdarzyło mi się rozmawiać z ludźmi, którzy przez swoje błędy przy rozwodzie zniszczyli sobie życie. Doświadczyli uprowadzenia dzieci, wysokich alimentów, niezakończonych i nieuregulowanych spraw majątkowych. Przecież rozwód to konsekwencje na przyszłość.

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Porada prawna u prawnika od rozwodów

Porada prawna u dobrego prawnika to zasada numer jeden. Jaki prawnik do sprawy rozwodowej będzie najlepszy? Wskazane jest, aby Twój pełnomocnik był adwokatem albo radcą prawnym. To są profesjonaliści, którzy mogą reprezentować Cię przed sądem.

Specjalizacja prawnika

Gdy boli nas serce, idziemy do kardiologa; kiedy mamy problem z pęcherzem moczowym, kierujemy się do urologa. My, prawnicy, nie mamy formalnego podziału na specjalizacje, ale rynek niejako wymusił na nas, aby wyspecjalizować się w danej dziedzinie. Ja jako adwokat wyspecjalizowałam się w sprawach rodzinnych i mogę z całą pewnością powiedzieć, że jestem dobra w tym, co robię. Na temat obszarów prawa, które nie są moim „konikiem”, nie wypowiadam się. Dlatego też wybierając prawnika do rozwodu musisz przeanalizować, w czym się specjalizuje i na tym opierać decyzję o podjęciu współpracy.

Zatem wyszukując w internecie takie frazy jak „dobry prawnik do rozwodu”, „prawnik do spraw rodzinnych”, „adwokat do rozwodu”, „radca prawny do spraw rodzinnych”, z pewnością znajdziesz osobę, która się w tym specjalizuje. Jeżeli dana osoba jest zapraszana do telewizji, wypowiada się w gazetach albo pisze artykuły w tym obszarze, świadczy to o tym, że lubi to, co robi.

Więcej: Najlepszy adwokat do rozwodu

Ile kosztuje rozwód?

Konsultacja prawna nie oznacza od razu reprezentacji w sprawie. Możesz skonsultować się z jedną osobą, a możesz skonsultować się z kilkoma kancelariami i porównać oferty cenowe. W tym zakresie jest bardzo dużo rozbieżności. Najprostszy rozwód to cena około 2000 – 3000 zł. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania danej sprawy.

Kieruj się intuicją

Uważam, że w życiu należy kierować się intuicją. Jeżeli intuicja podpowiada Ci, że „ten prawnik będzie dobry!”, idź za głosem serca. Pamiętaj również, że prawnika zawsze można zmienić.

„Pani mecenas, czy w sądzie może walczyć kobieta przeciwko kobiecie? Chcę pozwać żonę, ale czy mam wziąć prawnika-kobietę?”. Uważam, że płeć nie ma tu najmniejszego znaczenia. Adwokaci i radcowie prawni to profesjonaliści, którzy podchodzą do tego zadaniowo. Dla mnie najważniejszy jest cel. To, czy na sali walczę z kobietą czy z mężczyzną, ma dla mnie drugorzędne znaczenie. 

Więcej: Czy dobry adwokat zawsze Cię uratuje?

Jaki jest Twój cel? Porada prawna u prawnika od rozwodów

Określenie celu jest kluczowe. Musisz wiedzieć, czego oczekujesz od sprawy.

Dobry prawnik powie Ci, co jest możliwe do osiągnięcia, a co nie. Nie polecam wynajmować prawnika, który będzie mówił to, co chcesz usłyszeć. Kiedy trzeba, mówię swoim klientom, że danej kwestii po prostu nie da się załatwić. Zbyt długo jestem na rynku i mam za duże doświadczenie, żeby wprowadzać klienta w błąd. Uwierzcie mi, że po 14 latach pracy w sprawach rozwodowych dobry prawnik jest w stanie przewidzieć rozstrzygnięcie sądu.

Strategia procesowa

Wszystko zaczyna się od celu, a kończy na strategii. Jako osoba, którą czeka rozwód, musisz wiedzieć krok po kroku, co będzie się działo w Twojej sprawie. Nie możesz martwić się o kwestie procesowe i formalne. Jeżeli masz pytania, nie wahaj się ich zadawać swojemu pełnomocnikowi. Po to płacisz prawnikowi, aby zadbał o Twoje interesy prawne.

 

Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5. 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata