Pozew o alimenty. Jak odpisać na pozew o alimenty?

Pozew o alimenty. Przyszedł do Ciebie pozew i nie wiesz, co odpisać?

W tym wpisie przedstawię Ci kilka wskazówek, jak odpowiedzieć na pozew o podwyższenie alimentów. Jeżeli masz problem, możesz się ze mną skontaktować, umówić na poradę prawną, a ja wszystko Ci wyjaśnię.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Jak pomagam? -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Jeżeli przyszedł pozew o podwyższenie, a Ty się z nim nie zgadzasz, to koniecznie musisz na niego odpisać.

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

ODPOWIEDŹ NA POZEW O PODWYŻSZENIE ALIMENTÓW

Wnoszę o oddalenie powództwa o podwyższenie alimentów w całości.

Pamiętaj również o kosztach. Wpisz, iż wnosisz o zasądzenie od powódki na rzez pozwanego kosztów postępowania, w tym kosztów zastępstwa procesowego według norm przepisanych.

Dodatkowo możesz zwrócić się do sądu i wpisać wnoszę o zobowiązanie [wpisujemy kogo] do przedstawienia zeznań rocznych PIT za lata np. 2017, 2018 oraz wszystkich pełnoletnich osób tworzących wraz z nią gospodarstwo domowe, a w szczególności [dla przykładu wpisujemy nowego partnera], obejmujących wszystkie potencjalne dochody (między innymi dochody z zatrudnienia, z prowadzenia własnej działalności gospodarczej, z giełdy itp.).

Pozew o alimenty – Jak wygrać?

Są różne metody, aby poznać majątek matki dziecka. Możesz zwrócić się do Sądu z prośbą, by powódka przedstawiła księgi przychodów i rozchodów oraz raport z kasy fiskalnej za okres 1 roku przed wniesieniem powództwa. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Sąd również może ją zobowiązać do złożenia oświadczenia o posiadanym majątku, w tym w szczególności ruchomościach, nieruchomościach, papierach wartościowych, oszczędnościach, itp.

Ja często chcę, niezależnie czy sprawa dotyczy alimentów czy rozwodu, aby przeciwna strona dostarczyła mi wyciągi z konta. Zwracam się wtedy do Sądu, aby ten stronę przeciwną zobowiązał do dostarczenia historii wszelkich posiadanych rachunków bankowych za okres 12 miesięcy wstecz.

Jeżeli w odpowiedzi na pozew wnosimy, aby Sąd powódkę do czegoś zobowiązał, musimy wskazać, na jaką okoliczność. Należy zatem wpisać: na okoliczność ustalenia możliwości majątkowych i zarobkowych matki dziecka.

Więcej: Jak ma wyglądać pozew o rozwód?

Pozew – Co zrobić, żeby nie płacić wysokich alimentów?

W uzasadnieniu musisz opisać swoją sytuację materialną. Dla przykładu, w ocenie strony pozwanej koszty utrzymania dziecka nie zwiększyły się. A na pewno nie doszło no istotnej zmiany tych okoliczności. Mając na uwadze przepisy, przedstawicielka ustawowa małoletniej powódki powinna załączyć faktyczne koszty, jakie wiążą się z małoletnią.

Pozew o podwyższenie alimentów – Co zrobić?

Zgodnie z dyspozycją art. 138 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego w razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego. Przez zmianę stosunków rozumieć należy wszelkie zmiany w statusie ekonomicznym stron powodujące zmianę zakresu usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego lub też zmianę zakresu możliwości zarobkowych i majątkowych zobowiązanego.

Z zasady alimenty przeznaczone są na usprawiedliwione potrzeby uprawnionego, a nie na wszelkie wydatki na dziecko, jakie matce dziecka przyjdą do głowy. Potrzeby małoletniej nie zwiększyły się, podobnie możliwości zarobkowe jej ojca, który ma teraz na utrzymaniu także drugie dziecko.

W ocenie strony pozwanej koszty utrzymania córki nie zwiększyły się. Przedstawione zaś dowody nie są kosztami rzeczywistymi i nie odzwierciedlają kosztów małoletniej córki. 

W przypadku, gdy nie wiemy, co zrobić, nie wahaj się sięgnąć po profesjonalną pomoc prawną. Chodzi w końcu o Twój spokój i Twoje pieniądze! Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

Więcej informacji:

Pozew o podwyższenie alimentów – Czy potrzebny Adwokat ?

Rozwód Alimenty  To nie są żarty ! Można nawet iść do więzienia

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata