Sprawa o podwyższenie świadczenia alimentacyjnego

Pozew o podwyższenie alimentów Adwokat. W pierwszej kolejności, jeżeli podejmuję rozmowy w zakresie podwyższenia alimentów, na etapie przedsądowym proponuję sporządzić zestawienia kosztów, które Pan ponosi względem zarobków:

  • Mieszkanie – Najem – Media
  • Dotychczasowe alimenty
  • Kredyty / Raty / Inne koszty
  • Transport / Samochód
  • Wyżywienie
  • Lekarstwa / Opieka medyczna
  • Koszty ponoszone na rzecz dzieci poza zasądzonymi alimentami.

Proponuję zrobić zestawienie w formie tabelki i wyliczyć kwotę, jaką Pan co miesiąc wydaje.

W przypadku sprawy sądowej sąd szczegółowo pyta, jakie koszty ponosi zobowiązany.

Jeżeli jesteśmy na etapie przedsądowych rozmów w zakresie świadczenia alimentacyjnego, proponuję skupić się na przedstawieniu swoich kosztów i wykazaniu, czy jest miejsce na podwyższenie alimentów.

W drugiej kolejności skupiamy się na zakwestionowaniu kosztów utrzymania dziecka. Proponuję zrobić zestawienie. Jeżeli z pewnymi kosztami się nie zgadzamy, wówczas trzeba je zakwestionować.

Więcej: Była żona chce podwyższenia alimentów 

Etap sądowy Pozew o podwyższenie alimentów Adwokat

Jeżeli matka dziecka złoży pozew o podwyższenie alimentów, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę, czy w pozwie został zawarty wniosek o udzielenie zabezpieczenia.

Proponuję założyć profil w portalu informacyjnym sądów powszechnych. Dzięki temu w przypadku wpłynięcia nowej sprawy jest duża szansa, że od razu dostanie Pan powiadomienie.

Wówczas, nie czekając na korespondencję, można umówić się do sądu na przejrzenie akt w sprawie. Nie wywołuje to skutku doręczenia. Dzięki temu ma Pan możliwość przygotowania i złożenia odpowiedzi do sądu.

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt

Kiedy złożyć wniosek o uzasadnienie postanowienia?

Po otrzymaniu pozwu o podwyższenie alimentów musimy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy do pisma zostało załączone postanowienie dot. zabezpieczenia alimentów. Jeżeli tak, wówczas mamy 7 dni na złożenie wniosku o uzasadnienie niniejszego postanowienia.

Zagrożenie: Postanowienie jest wykonalne – tzn. trzeba płacić. Mając uzasadnienie, możemy wnieść odwołanie od niniejszego postanowienia, tj. napisać zażalenie.

Jeżeli chodzi o wniosek o udzielenie zabezpieczenia – odpowiedź powinna być sporządzona nie później niż w ciągu 7 dni – najlepiej niezwłocznie. Dlatego nie czekaj – działaj jak najszybciej.

 

Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5. 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata