Prawo do opieki nad dzieckiem dla ojca

Prawo do opieki nad dzieckiem dla ojca. Jakie prawa ma ojciec? Kiedy warto walczyć o dziecko?

Rozstanie to potężny wstrząs dla dziecka, które w wyniku rozwodu rodziców może sprawiać nowe problemy wychowawcze.

Wszystko zależy od dziecka. Może się tak zdarzyć, że zamknie się w sobie albo zacznie manipulować rodzicami. Zwłaszcza ojcowie muszą być świadomi, że po rozwodzie ich więź z dzieckiem może ulec osłabieniu jeżeli nie mieszkają razem.

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Walka o dziecko – Czy możliwe jest, żeby dziecko zamieszkało z tatą?

Warto walczyć o dzieci wtedy, kiedy czujesz, iż drugi rodzic ma negatywny wpływ na wychowanie dziecka. Nie możesz dopuścić do sytuacji, kiedy to dziecko jest pod naciskiem drugiego rodzica bądź jeszcze dodatkowo kogoś jeszcze. np. babci. Jeżeli dziecko zostaje osaczone przez osoby trzecie, które negatywnie wypowiadają się na temat rodzica, to ma to bardzo destrukcyjny i negatywny wpływ na wychowanie i rozwój dziecka.

Czy ojciec może przejąć pieczę nad dzieckiem?

Rozwój dziecka to bardzo ważny etap w życiu, stąd też jeżeli uważasz, że rodzic ma negatywny wpływ na dziecko, to należy wszcząć odpowiednie procedury walki o dziecko, aby przejąć nad nim bezpośrednią pieczę.

Zdarzają się sytuacje, kiedy to ojcowie przejmują bezpośrednią pieczę nad dzieckiem. Sąd jednak musi mieć podstawę do wydania takiego postanowienia.

Historia klienta – Prawo do opieki nad dzieckiem dla ojca

Opowiem wam historię z ostatnich dni mojej pracy, kiedy to zgłosił się do mnie klient, który chciał przejąć bezpośrednią pieczę nad dziećmi. Podstawy miał, gdyż okazało się, że matka, chociaż osoba bardzo wykształcona, nie radzi sobie z procesem wychowawczym. Podczas odrabiania lekcji bije dzieci, zamyka w toalecie za karę, przeklina przy nich, oraz nimi manipuluje. Dodatkowo były sytuacje, kiedy brała dzieci i wyjeżdżała na weekend, nie mówiąc ojcu gdzie i po co jedzie. Wyłączała wtedy telefony oraz ograniczała kontakt dzieci z ojcem.

Mój klient obserwował te wszystkie zdarzenia, które działy się w ich domu. Na początku poprosił żonę, aby hamowała się z przeklinaniem, żeby nie biła dzieci, jednakże każdą uwagę odbierała negatywnie. Demonstracyjnie odbijało się to na dzieciach, gdyż jeszcze bardziej krzyczała, biła, przeklinała. Czy używanie słów wulgarnych stosunku do dzieci jest właściwym podejściem? Zdecydowanie nie. I trzeba się tutaj zastanowić – jakie są znamiona przestępstwa?

Co zrobił ojciec? Prawo do opieki nad dzieckiem dla ojca

W pewnym momencie ojciec wynajął mieszkanie i zabrał dzieci – dwóch chłopców w wieku szkolnym. Wtedy okazało się, że chłopcy mówią ojcu, iż chcą mieszkać tylko i wyłącznie z nim, gdyż po prostu boją się matki. Matka bardzo często ich biła. Dopiero kiedy dzieci miały już możliwość mieszkania z ojcem, zaczęły mówić, co działo się w ich życiu.

W pierwszej kolejności ojciec skierował sprawę do psychologa, aby ten ocenił ich kondycję psychiczną i wydał odpowiednie zaświadczenie. Następnie udał się do sądu, gdzie wniósł o zabezpieczenie miejsca pobytu małoletnich przy nim. Sąd w trybie pilnym przesłuchał małoletnich oraz poznał ich stanowisko,. W ciągu dwóch tygodni sąd wydał postanowienie w tym zakresie.

Sukces klienta – Jak wygrać z matką?

Matkę dzieci skierował do szkoły rodziców, aby podnosiła swoje kompetencje wychowawcze. Oczywiście sprawa trwała dosyć długo i finalnie zakończyła się pozytywnie dla mojego klienta. Dlatego też każdą sytuację należy rozpatrywać indywidualnie z uwzględnieniem tego, czym jest dobro małoletnich dzieci.

Co do zasady uważam, że rodzic potrzebuje mamy i taty w takim samym stopniu, dlatego też jeżeli nie ma przesłanek, to rodzice powinni robić wszystko, by zgodnie wychowywać dzieci. Jednakże jeżeli masz wątpliwości co do kompetencji wychowawczych rodzica, to skonsultuj to z profesjonalistą. Przede wszystkim nie bój się działać! Od Twojej decyzji może zależeć przyszłość dzieci… W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Czym jest alienacja rodzicielska? Prawo do opieki nad dzieckiem dla ojca

Przypomnijmy w tym miejscu, czym jest alienacja rodzicielska:

Alienacja rodzicielska (ang. parental alienation, PA) – zespół świadomych lub nieświadomych zachowań prowadzących do powstawania zaburzeń w relacji pomiędzy dzieckiem, a co najmniej jednym z rodziców, w sytuacji rozpadu rodziny i nieprawidłowego funkcjonowania instytucji prawa rodzinnego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Alienacja_rodzicielska [LINK ]

Szukasz dobrego adwokata? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

 

Jakie prawa ma ojciec? Rzecznik Praw Dziecka 

Często pytacie mnie o rzecznika praw dziecka. Jeżeli chcecie poczytać o tym więcej, zapraszam na stronę rzecznika:

STRONA RZECZNIKA PRAW DZIECKA 

TUTAJ ZNAJDZIESZ PORADNIK – DZIECKO W ROZWODZIE – PORADNIK MOŻNA POBRAĆ W FORMIE PDF 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń do Adwokata