Procedura Niebieskiej Karty

Niebieska Karta. Procedura Niebieskiej Karty.

Czasem nie podejrzewasz, że dana sytuacja może Cię spotkać. Na przykład, gdy okazuje się, że dzielnicowy oraz właściwe organy chcą z Tobą porozmawiać. Nie jesteś sam! Dodatkowo okazuje się, że masz wszczętą procedurę Niebieskiej Karty. A co gorsze sprawa może już zostać skierowana do prokuratury, gdzie jest przygotowywany akt oskarżenia.

Czy to jest rzadkość? Czy w jakiejś sytuacji może grozić Ci więzienie? Wszystko zależy od skali problemu.

Żona założyła Niebieską Kartę? Czy faktycznie miała ku temu podstawy, czy chce po prostu wygrać sprawę rozwodową? Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt  

Żona założyła Niebieską Kartę – co robić?

Czemu konflikty okołorozwodowe są tak trudne?

Konflikty okołorozwodowe powodują bardzo dużo niepotrzebnych emocji. Niekiedy wręcz niszczą ludziom życie. 

Ludzie w tym okresie zachowują się jak zwierzęta – wygra silniejszy. Niestety czasem w tym konflikcie zapominamy, czym jest moralność.

Może skończyć się odbyciem kary, kosztami, utratą zdrowia, dzieci… Są to niewątpliwie bardzo bolesne przeżycia, które dotykają ludzi przy konflikcie okołorozwodowym.

Dlatego warto omówić strategię rozwodową z prawnikiem.

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Jak bronić się przed żoną? Procedura Niebieskiej Karty

Ważne jest, aby podczas tego okresu ustalić strategię. Musimy wiedzieć, co dalej robić i zdać sobie sprawę z konsekwencji prawnych. Istotne również, aby w tym okresie mieć plan na rozwód. Okazuje się, że to często mężczyźni nie mają takiego planu na rozwód, bo wierzą w uczciwość kobiet. Jednakże kiedy kobieta dowie się na przykład o zdradzie męża, jest w stanie posunąć się do rzeczy niemożliwych. Dlatego też należy uważać i mieć plan na rozwód. 

procedura niebieskiej karty

Co robić, gdy żona jest niestabilna emocjonalnie?

Do rozwodu trzeba się przygotować. Nie bez powodu słyszy się czasem, że rozwód wykańcza ludzi. Oczywiście są rozwody, które są ugodowe, spokojne i szybkie – jednakże nigdy nie wiesz, jak przebiegnie Twój rozwód.

Jeżeli Twoja żona ma zaburzenia emocjonalne, to koniecznie musisz się przygotować. Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Osoby z zaburzeniami są niestabilne emocjonalnie i przy rozwodach walczą. 

Dla mnie zadziwiające jest to, że ludzie siebie kochają, budują rodzinę, posiadają dzieci, wychowują dzieci tworzą biznesy, aż pewnego dnia coś się dzieje, tracą do siebie szacunek i stają się wrogami. Straszne, prawda? Ale prawdziwe!

To właśnie w trakcie rozwodu wychodzi, jakie nastawienie ma do Ciebie druga osoba.

Dlatego nie oczekuj wtedy, że będzie tak jak dawniej. Przy dobrym prawniku żona może Cię zniszczyć.

Emocje podczas rozwodu są niesłychanie silne. Ludzie szukają doradców i niestety bardzo często dochodzi do walki…

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

 

Na czym polega Niebieska Karta?

Procedura „Niebieskiej Karty” to skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej. A może czasem broń, żeby walczyć z mężem? Po co? Dla pieniędzy. Dlatego uważaj.

Karta A zostanie wypełniona, gdy w trakcie wykonywania swoich czynności zawodowych jedna z ww. osób poweźmie podejrzenie, że ma do czynienia z przypadkiem przemocy domowej (będzie świadkiem przemocy lub usłyszy wiarygodne informacje na ten temat od kogoś innego).

Każdy, kto wypełni Kartę A, przekazuje ją w ciągu 7 dni do przewodniczącego/przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego. Taki zespół funkcjonuje w każdej gminie. Najczęściej ma swoją siedzibę w lokalnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Kto sprawdza sytuację rodziny?

Przewodnicząca/y Zespołu Interdyscyplinarnego po otrzymaniu Karty A w ciągu 3 dni przekazuje ją członkom Zespołu, który po­wołuje Grupę Roboczą. W jej skład wchodzą przedstawiciele różnych instytucji, które powinny zainteresować się sytuacją rodziny.

Najczęściej są to (w zależności od Twoich potrzeb): pracownik so­cjalny, dzielnicowy, przedstawiciel szkoły do której chodzi dzie­cko, przedstawiciel gminnej komisji alkoholowej, przedstawiciel ochrony zdrowia czy wreszcie psycholog z poradni lub organizacji zajmującej się pomocą ludziom w sytuacjach kryzysów życiowych.

Podstawy prawne Procedura Niebieskiej Karty

Ustawa z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu przemocy – w rodzinie z późniejszymi zmianami (Dz.U. 2015 r., poz. 1390)

Rozporządzenie Rady Ministrów z 13 września 2011 roku
w sprawie procedury „Niebieskiej Karty” oraz wzorów formu­larzy ,,Niebieska Karta” (Dz.U. nr 209, poz. 1245).

Pamiętaj, aby w razie wątpliwości skonsultować się z dobrym adwokatem!

Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata