Jak przedłużyć sprawę o rozwód?

W zakresie przedłużenia sprawy rozwodowej jest oczywiście kilka możliwości.

Jeśli otrzymamy pozew o rozwód, należy na niego odpowiedzieć. Oczywiście nie radzę pozwu nie odbierać. Może się skończyć tak, że nieodebranie pisma będzie miało takie same skutki jak jego odebranie. Wobec tego pozew o rozwód należy odebrać. Ewentualnie można się wstrzymać z odbiorem do ostatniego dnia.

Więcej: Jak odpowiedzieć na pozew?

Skuteczna metoda na oddalenie powództwa

Kiedy otrzymamy pozew o rozwód, będziemy mogli wnosić o oddalenie powództwa z kilku przyczyn. W praktyce najskuteczniejszą metodą na oddalenie powództwa jest fakt, że strony wciąż zamieszkują ze sobą i prowadzą wspólne gospodarstwo domowe. Jeżeli chcemy, aby sąd oddalił powództwo, czyli nie rozstrzygał pozwu i nie rozwiązywał związku małżeńskiego, warto zastosować tą metodę i wnosić o oddalenie powództwa.

Adwokat Marta Wnuk. Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt

Aby sąd mógł orzec rozwiązanie małżeństwa, między stronami ustać więzi małżeńskie – duchowa, fizyczna i gospodarcza. Wobec tego, kiedy strony łączą stosunki gospodarcze, tj. strony wspólnie spożywają posiłki albo wspólnie dbają o dom i wykonują w ramach tego wspólne czynności, wówczas w mojej ocenie więź gospodarcza nadal istnieje. To, czy strony mają rozdzielność majątkową czy nie, nie ma większego znaczenia. Chodzi generalnie o czynności w domu. Dlatego jeżeli Twoim celem jest przedłużyć rozwód, warto skorzystać z możliwości powołania się na oddalenie powództwa z uwagi na brak ustania więzi. Ustanie więzi musi mieć charakter trwały i zupełny.

Ważne : Pamiętaj że póki jesteśmy małżeństwem – Małżonkowie nawet w trakcie rozwodu dziedziczą po sobie – zgodnie z ustawą. A jak jest testament ? – Wówczas masz prawo do zachowku !

Mój kanał w serwisie YouTube – KLIKNIJ – ZAPRASZAM – tam kilka fajnych filmików. 

Orzeczenie rozwodu a dobro małoletniego dziecka

Jeżeli zatem naszym celem jest przedłużenie postępowania, oczywiście mamy możliwości. Przepisy również regulują inne sytuacje, takie jak zakaz orzeczenia rozwodu, kiedy małoletnie dziecko cierpi albo są naruszone zasady współżycia społecznego. W praktyce jednak wielokrotnie przekonałam się, że powoływanie się na te przepisy okazuje się nieskuteczne.

W mojej ocenie oczywiste jest to, że dobro dzieci cierpi, jednakże niekiedy dzieci cierpią jeszcze mocniej, kiedy widzą skonfliktowanych rodziców. Zatem najskuteczniejszą metodą jest powoływanie się na brak ustania więzi małżeńskich.

Postanowienie w zakresie zabezpieczenia alimentów Przedłużenie sprawy rozwodowej

Oczywiście strategię rozwodową zawsze trzeba ustalić na podstawie tego, co może się zdarzyć. Możliwe, że sąd nie czekając na zdanie drugiej strony wyda postanowienie w zakresie zabezpieczenia alimentów. Wówczas takie postanowienie jest wykonalne – to znaczy, że obowiązuje. Dlatego strategia pt. „nie chcę płacić alimentów, dlatego będę przedłużał proces rozwodowy” nie jest strategią skuteczną. I tutaj kluczowe znaczenie ma z kim są dzieci, kto jest rodzicem pierwszoplanowym, i kto może dostać alimenty.

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

W sprawach rozwodowych nie zawsze można wszystko zaplanować. Jeżeli sąd wyda postanowienie, wówczas trzeba się poważnie zastanowić, czy oddalenie powództwa ma sens. Jeżeli sąd nie wydał takiego postanowienia i będzie czekał na nasze stanowisko w sprawie, wówczas jest duża szansa, że później również tego nie zrobi. Dlatego też można spróbować przy pierwszej czynności wnieść o oddalenie powództwa z uwagi na brak ustania więzi.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Więcej:

Kto wygra sprawę rozwodową?

 

Z poważaniem, 

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń do Adwokata