Rozdzielność majątkowa a podział majątku

Rozdzielność majątkowa. „Pani Mecenas, chcę jak najszybciej podzielić majątek. Żona nie pracuje, nie chce partycypować w kosztach, dzieci nie wychowuje, ja zarabiam dużo, jestem właścicielem firmy XXX i moje dochody to około 45 000 złotych. Poznałem inną kobietę, chcę zacząć z nią żyć, nie kocham żony, chcę uregulować sprawy majątkowe, mamy kilka nieruchomości i firmę. Proszę o termin, chcę się spotkać i porozmawiać” – Pan Zenon z Gdańska.

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Wszystko razem albo osobno. Kim są małżonkowie w świetle prawa?

Rozdzielność majątkowa małżeńska to jeden z możliwych ustrojów majątkowych. 

Kiedy nie rozdzieliliście swoich majątków panuje u Was wspólność i wtedy przy rozwodzie mamy zupełnie inną sytuację przy podziale majątku.

Zacznijmy od początku.

Rozdzielność majątkowa – małżonkowie nie posiadają majątku wspólnego na zasadach właściwych dla wspólnoty majątkowej małżeńskiej.

Kolokwialnie mówiąc, majątek każdy sobie tworzy na swoje własne konto… Czyli  po prostu macie rozdzielność.

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

 

Rozdzielność majątkowa

Oczywiście możecie coś kupić wspólnie. Jeśli małżonkowie wspólnie zakupią np. samochód lub dom, to stają się ich współwłaścicielami.

Rozdzielność majątkowa – Słyszeliście słowo „intercyza”?

Rozdzielność może powstać na podstawie umowy majątkowej małżeńskiej w formie aktu notarialnego sporządzanego u notariusza.

Często zdarza się, że po kilku latach decydujcie się na rozdzielność majątkową. Oczywiście można to zrobić w trakcie trwania małżeństwa.

Jakie jest moje zdanie? Zależy, w jakiej sytuacji jesteś. Muszę wiedzieć o Tobie więcej. Sprawdź, jak pomagam!  Moja osobista historia – Kontakt ???? 

Rozdzielność – jakie są konsekwencje?

Uwaga – w przypadku rozdzielności majątkowej małżonkowie nie odpowiadają za długi, jakie druga osoba wobec niej zaciągnęła.

Zobacz: Rozdzielność majątkowa – Adwokat radzi

Pamiętaj, iż w wypadku rozdzielności majątkowej zarówno mąż jak i żona mogą brać na siebie poważne zobowiązania. W przypadku wspólnoty nie mogą wziąć kredytu bez wiedzy i zgody współmałżonka.

Osobiście uważam, iż dobra strona rozdzielności objawia się w przypadku małżeństw, w których jedno z małżonków prowadzi działalność gospodarczą.

Rozdzielność chroni przed zobowiązaniami finansowymi współmałżonka. W dzisiejszych czasach wiemy, że z prowadzeniem biznesu wiąże się duże ryzyko i różne rzeczy mogą się zdarzyć. Dlatego zachęcam do szczegółowego przeanalizowania swojej sytuacji, aby jak najlepiej zadbać o swoje interesy!

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

 

Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

Więcej:

Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń do Adwokata