Pozew o rozwód

Pozew o rozwód

Pozew o rozwód. Pewnie zastanawiasz się czy potrzebny jest ci adwokat do rozwodu czy też sam poradzisz sobie w sprawie o rozwód. Z pewnością w Internecie znajdziesz mnóstwo wzorów i jak wpiszesz w Internecie – wzór pozwu o rozwód, jak napisać pozew o rozwód, projekt pozwu o rozwód –  to wyskoczy ci mnóstwo różnych wzorów. I pytanie czy to dobry pomysł? W mojej ocenie nie. Dlaczego?

Pozew o rozwód

Zacznijmy od najprostszej sytuacji  – kiedy nie ma dzieci, nie ma żadnych alimentów, nie ma spraw związanych z kontaktami ani z podziałem majątku tylko dwoje małżonków chce rozwiązać małżeństwo. Wyobraźmy sobie sytuację – przytoczę Wam historię z Warszawy – małżeństwo ze stażem rocznym gdzie oboje podjęli decyzję że nie chcą ze sobą dłużej żyć.

Pan złożył pozew o rozwód – zwykły wzór z Internetu bo przecież będzie szybko  i taniej . Co się okazało sąd zwrócił mu pozew o rozwód z uwagi na braki formalne.

Udało się !!!

W końcu kiedy udało mu się prawidłowo wypełnić pozew i załączyć wszelkie niezbędne dokumenty sąd przyjął pozew. Wówczas zgodnie z procedurą sąd przesłał na adres pozwanej pozew jednakże ona nie odebrała.

Żona nie odebrała pozwu

Sąd ponownie wysłał do powoda odpis pozwu aby ten za pomocą komornika dostarczył pozwanej pozew. Jednakże Pan Andrzej nie zrozumiał pouczenia sądu i nie przesłał do komornika. Czekał i czekał na termin. Aż w końcu zadzwonił do Sądu zaś sąd go poinformował iż nic nie dzieje się w sprawie bo przecież nie dostarczył informacji od komornika a zatem sąd zawiesił postępowanie.

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE  – ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA ???  – FILMIK 

Zaskoczenie

Pan Andrzej zdenerwowany w końcu wykonał zobowiązanie sądu i za pomocą komornika dostarczył pozwanej pozew.

Minęło kilka miesiące wówczas kiedy był w pracy poinformował go pracodawca iż jego wynagrodzenie jest zajęte przez komornika. Jak się okazało żona złożyła odpowiedź na pozew o rozwód i wniosła w trybie zabezpieczenia o Alimenty.

Alimenty z uwagi na wyłączną winę

Oczywiście rzecz jasna na swoją rzecz – Alimenty z uwagi na wyłączną winę pana Andrzeja. Pan Andrzej wówczas był na wakacjach i nie odebrał w ogóle żadnej korespondencji jednakże trzeba być w tych sprawach bardzo ostrożnym gdyż okazuje się że jeżeli zostało wydane postanowienie to z tym dniem jest wykonalne. To znaczy że powinien płacić Alimenty i oczywiście ma prawo odwoływać się od tego. W takich sytuacjach należy składać zażalenie na postanowienie w zakresie zabezpieczenia alimentów.

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

Zażalenie na zabezpieczenie alimentów

Sytuacja Pana Andrzeja – pokazuje jak można wplątać się w problemy. Na szczęście pan Andrzej po wydaniu już postanowienia w zakresie zabezpieczenia trafił do mnie na konsultacje oraz podjął  się ze mną współpracy.

Na podstawie sytuacji pana Andrzeja chciałabym państwu wytłumaczyć że nie zawsze tanio to dobrze. A w szczególności pamiętajmy iż sprawy z zakresu prawa rodzinnego nie są wcale tak drogie jak nam się wydaje. Niejednokrotnie słyszałam od swoich klientów że „myślałam że te sprawy są droższe”. Dlatego być może wydaje ci się że Prowadzenie sprawy rozwodowej wiąże się z dużymi kwotami jednakże tak w praktyce nie jest a zatem polecam państwu w pierwszej kolejności zorientować się u profesjonalnego pełnomocnika – prawnika zajmującego go się sprawami rodzinnymi jaki jest koszt prowadzenia sprawy o rozwód.

Pozew o rozwód

Co w takiej sytuacji pomógł pomóc adwokat. A zatem biorąc Pana Andrzeja jako przykład mogłabym w tym miejscu powiedzieć iż zaczynam najczęściej w swoich sprawach od konsultacji również z drugą stroną. Kiedy jestem ustanowiona w sprawie dążę do kompromisu i najczęściej wykonuje telefon bądź pisze oficjalny list iż zostałam ustanowiona w sprawie i chciałabym się spotkać i porozmawiac. Często dzięki takiej rozmowie możemy dużo osiągnąć. Szukamy kompromisu, rozmawiamy, poznajemy zdanie drugiej strony a wówczas albo dojdziemy do kompromisu albo jesteśmy w stanie przewidzieć ruchy drugiej strony. Dlatego też w takiej sytuacji proponuję aby w pierwszej kolejności zacząć rozmowę z drugą stroną.

Pozew o rozwód

Jak zakończyła się historia z panem Andrzejem ? Dzięki rozmowom negocjacyjnym udało się dojść do porozumienia i żona odstąpiła od orzekania o winie w zamian za szybsze uregulowanie kwestii związanej z ich wspólnym mieszkaniem.

Rozwód Majątek

Pan Andrzej był usatysfakcjonowany decyzją ostateczną żony gdyż nie chciała aby ich małżeństwo zostało rozwiązane z jego wyłącznej winy zaś również zależało mu na tym aby nie mieć żadnych alimentów a w szczególności chciał uregulować kwestie związane z majątkiem.

Dlatego też w tej sytuacji z uwagi na fakt iż wcześniej nikt nie rozmawiał z małżonką – została ona zaskoczona pozwem. Chciała Alimenty z uwagi na fakt iż ich Wspólna nieruchomość była obciążona kredytem zaś ona nie miała gwarancji czy po rozwodzie Małżonek będzie uiszczał połowę rad kredytowych. Stąd też jej decyzja w zakresie alimentów.

 

Wygrana Rozwód

Na szczęście w tej sprawie udało się uregulować wszystkie kwestie. Obie strony były zadowolone. Dlatego też zaczniesz szukać w Internecie wzór pozwu o rozwód  – to usiądź i zastanów się nad tym czego tak naprawdę chcesz i jaki chcesz osiągnąć cel.

Jak wygrać rozwód ?

Jeżeli natomiast zdecydujesz się sam sporządzić pozew o rozwód to podpowiem ci istotne rzeczy które muszą się znaleźć. Wraz z odpowiednim wyjaśnieniem – co to jest oraz jakie konsekwencje niesie to na przyszłość.

Pozew o rozwód

A zatem zacznijmy od początku w pierwszej kolejności musisz określić datę oraz miejscowość sporządzenia pozwu. Te dane powinny się znaleźć w Górnym rogu twojego pisma.

Pozew o rozwód

Następnie bardzo ważne jest odpowiednie określenie danych personalnych. Dlaczego? Dlatego że w przypadku błędów w danych personalnych mogą zaistnieć poważne problemy. Dla przykładu korespondencja może dotrzeć na niewłaściwy adres i nie zostanie odebrana.

Mediacja przy rozwodzie 

Inna sytuacja to dla przykładu kiedy strony zostaną skierowane do mediacji w trakcie sprawy rozwodowej i Mediator będzie chciał od państwa dane aby móc się z państwem umówić. A zatem proponuję Bardzo szczegółowo opisać dane stron. 

Oprócz imienia i nazwiska proszę wskazać dokładny adres. Nadto proszę określić pesel. To co ważne proszę wstawić również dane kontaktowe do szybkiego kontaktu dla przykładu podać swojego maila albo numer telefonu. A najlepiej gdyby znalazł się i numer telefonu i mail.

Żona chce mediację ?

Dlaczego? I pewnie zastanawiasz się dlaczego gdyż we wzorach nie widziałeś tego. Wyobraź my sobie sytuację iż zdarzenie losowe spowodowałoby że rozprawa zostanie odwołana wówczas osoba z sekretariatu bądź asystent sędziego Ma do ciebie telefon i dzięki temu jest szansa że zadzwoni do ciebie.

Mediator również szybko się z tobą skontaktuje kiedy to żona złoży wniosek o mediację.

Kto jest powodem a kto pozwanym?

Osoba która składa pozew o rozwód określana jest jako powód. Jeżeli jesteś mężczyzną to jesteś powodem zaś jeżeli jesteś kobietą odmienia się i określa się powódka.

Osobę którą pozywa my określamy pozwany albo po zwana.

Ja w swoich pozwa o rozwód już przy danych personalnych określam kilka faktów istotnych dla sądu. Robię to dlatego żeby Wysokiemu sądowi było wygodniej znaleźć najistotniejsze informacje. Jeżeli w Waszym małżeństwie są dzieci to warto już pod danymi stron określić że posiadacie państwo dla przykładu dwoje małoletnich dzieci które urodziły się określonego dnia oraz dane związane z dziećmi. Poniżej informuję również sąd jakie jest ostatnie wspólne miejsce zamieszkania.

Dodatkowo również wskazuje date zawarcia związku małżeńskiego.

A teraz przechodzimy do tytułu pisma. Jeżeli składamy pozew o rozwód to tytuł naszego pisma określamy jako pozew o rozwód. W praktyce często jest iż strony określają pozew jako wniosek o rozwód. Albo wniosek rozwodowy Kropek albo pozew rozwodowy. To jest błąd. Pismo musi określać tytuł pozew o rozwód. Jeżeli natomiast jesteśmy stroną po zwana określamy pismo odpowiedź na pozew oraz.Jak wygląda sprawa o rozwód. Żona złożyła pozew 

Pozew o rozwód

Teraz zaczynamy przechodzisz do konkretów i piszemy konkretnie jasno i precyzyjnie.

Jeżeli piszesz pozew o rozwód w swoim imieniu to zaczynasz działając w imieniu własnym wnoszę o:

Rozwód  czego się bać ?

No i właśnie pytanie do ciebie o co wnosisz jaki jest twój cel?

Co chcesz osiągnąć? I tutaj moja odpowiedź –  nie ma idealnego wzoru ponieważ wszystko należy jaki jest twój cel. Zacznijmy od początku w pierwszej kolejności jako punkt nr 1 pozwu rozwodowego jest żądanie w zakresie rozwiązania małżeństwa. Tutaj też określamy czy chcemy wnieść pozew o rozwód za porozumieniem stron bez orzekania o winie czy też chcemy dochodzić winę w procesie rozwodowym.

Jeżeli nie chcemy dochodzić winy i chcemy jak najszybciej rozwiązać nasz związek małżeński to wówczas określa we iż wnosimy o rozwiązanie małżeństwa stron poprzez rozwiązanie małżeństwa poprzez roz za porozumieniem stron.

 

Wygrana Rozwód

Jeżeli macie dzieci to należy określić sytuację związaną z dzieci. To co najczęściej dzieli ludzi to pieniądze. O pieniądze ludzie potrafią walczyć latami a nawet pozbawić kogoś życia dlatego też dopilnuj aby w swoim pozwie o rozwód znalazły się w szczegóły i żebyś osiągnął swój cel. Tutaj wszystko zależy od tego gdzie są dzieci.

Opieka naprzemienna

Czy dzieci zostają z mamą czy z tatą? A może opieka naprzemienna?

Tak jak najbardziej ja osobiście jestem ogromną zwolenniczką opieki naprzemiennej. Sama wychowuje swojego syna w tym systemie i uważam że jest to jeden z lepszych systemów jakie można wychowywać dziecko po rozwodzie. Wszystko oczywiście zależy – ile dziecko ma lat.

Opieka naprzemienna w praktyce

Jeżeli dziecko jest starsze i przyzwyczai się do jednego domu to być może ciężko mu będzie nagle zmienić swoje nawyki i zmieniać dom co kilka dni. Jednakże jeżeli dziecko jest małe i są warunki ku temu by mieszkało w dwóch domach to myślę że jest to najlepszy pomysł. Często się zastanawiamy jak rozliczyć koszty związane z dziećmi przy systemie opieki naprzemiennej.Opieka naprzemienna a prawo do opieki na dzieckiem

 

Czy przy opiece naprzemiennej są alimenty ?

Tak.

Często mylne jest to iż wydaje nam się że przy opiece naprzemiennej nie ma kosztów. Nawet jak żyliście razem w związku małżeńskim to ponosiliście koszty związane z dzieckiem a zatem te koszty są. Wszystko zależy od tego czy dziecko chodzi do prywatnej placówki oświatowej czy do państwowej, czy są zajęcia dodatkowe i jakie są koszty.Dlatego należy rozpatrzyć co każdą sytuację indywidualnie. Dla przykładu jeżeli dziecko chodzi do prywatnej placówki oraz ma zajęcia dodatkowe i koszty związane z edukacja – wówczas możecie w porozumieniu ustalić system w jakim dzielicie koszty związane z dzieckiem.

Opieka naprzemienna i rozwód

A zatem opieka naprzemienna wcale nie wyklucza możliwości dochodzenia roszczeń Alimentacyjnego.

Niestety w praktyce często zdarza się tak że W praktyce często się zdarza że kobiety nie godzą się na opiekę naprzemienną z uwagi na fakt iż chcą być zapewnione ochotę i będą miały Alimenty. W szczególności taka sytuacja ma miejsce kiedy sytuacja materialna matki jest gorsza zaś ojca bardzo dobra.

Wysokie zarobki ojca

Wyobraź my sobie sytuację kiedy to mężczyzna zarabia 70 000 miesięcznie zaś kobieta 4000. Wtedy najczęściej Kobieta dąży do tego aby przejąć całkowicie pieczę nad dzieckiem bądź dziećmi i pozwać męża o Alimenty. W praktyce jest to dość Częste. Wtedy wówczas kobiety nie wyobrażają sobie jak z taką pensja mają wychowywać dzieci i dlaczego mają dzielić się z mężem dziećmi. Niestety jeżeli jest duża różnica w zarobkach to może się tak zdarzyć iż walka będzie zacięta. Dlatego oczywiście to wszystko zależy od warunków materialnych i celu stron.Jak wygrać sprawę o Alimenty Adwokat radzi

Pozew o rozwód

A zatem przechodząc dalej do pozwu o rozwód. W tym miejscu należy skupić się na sprawach związanych z dziećmi. Jeżeli jesteś ojcem i chcesz złożyć pozew o rozwód to możesz zaproponować wysokość alimentów. W sytuacji kiedy dzieci zostały z matką to kwestia związana z Alimentami –  jest nie do uniknięcia jeżeli już takowe uzgodnienia były. A zatem zaproponuj swoją wysokość alimentów.

Jak wyliczyć koszty dziecka do rozwodu ?

To co ważne przedstaw w tabeli wyliczenia ile dziecko kosztuje.

Tak to bardzo ważne. Z pewnością zastanawiasz się dlaczego? Ponieważ sąd wydając wyrok i rozwiązując małżeństwo zobowiązany jest również określić wysokość alimentów, aby sąd mógł to zrobić musi ustalić ile dzieci bądź dziecko kosztuje. Proponuję sporządzić bardzo dokładnie wyliczenie dziecka z uwagi na fakt iż żona może przedstawić zupełnie inną rzeczywistość.

 

Alimenty to bardzo ważne.

Tak wyobraź my sobie sytuację że żona składa wyliczenie kosztu utrzymania dziecka. Powołuje się że wy żywienie wynosi około Wynosi 800 zł zaś wy żywienie w szkole wynosi 500 zł, leczenie Stomatologiczne 200, rozrywka 700, edukacja 1500, zajęcia dodatkowe 1500 i okazuje się że według wyliczenia  Matki koszt utrzymania dziecka oscyluje w granicach 5000 zł w związku z tym wynosi ona aby ojciec poniósł 70% kosztów utrzymania dziecka.

Pozew o rozwód

A zatem wracając do pozwu o rozwód. Jeszcze raz państwa Przestrzegam przed nieprecyzyjnym i ogólnym pozwem. I wcale nie chodzi o to żeby pozew miał 15 stron ale ma zawierać konkrety. Niech pozew będzie sporządzony na dwie strony jednakże prosto i konkretnie. Dlatego też jako doświadczony Prawnik który zajmuje się od kilku lat sprawami rozwodowymi wiem że to ważne.Jakie prawa ma ojciec ? Jak walczyć o dziecko ?

Jeżeli chodzi o pozew o rozwód to pamiętaj iż oprócz alimentów jeżeli są dzieci to musisz również określić miejsce pobytu małoletnich dzieci oraz sposób uregulowania władzy rodzicielskiej. Elementem który może się znaleźć – sąd na zgodny wniosek może odstąpić to sposób określenia kontaktów.A zatem polecam składać pozew wraz z określeniem kontaktów.

Zadzwoń do Adwokata