Rozwód 2021

Rozwód 2021

Jestem adwokatem i zajmuję się sprawami rozwodowymi. Dodatkowo od wielu lat interesuję się psychologią. Chciałabym poznać mechanizmy, które rządzą ludźmi. Do tego wpisu przekonała mnie konsultacja, podczas której to zrozumiałam, iż mężczyzna udaje niekiedy silnego twardziela i nie przyznaje się do wielu rzeczy, zaś po 2 godzinach na jaw wychodzi cała prawdaZapraszam na konsultację LINK KONSULTACJA – Kalendarz 

Panowie, co jest z Wami przy rozwodzie?

W pierwszej kolejności zaczyna, że nie chce rozwodu, bo kocha żonę, mimo iż od wielu lat nie współżyją ze sobą. Dodatkowo nie chce rozwodu, aby nie stracić ukochanego dziecka, a także po prostu żony. Poszedł na pierwszą rozprawę sam ponieważ uznał, że przecież sobie poradzi. Wcześniej był na konsultacji u kolegi prawnika, który mu powiedział: „A idź! Poradzisz sobie, powiesz, że nie chcesz rozwodu”. Okazało się, że była to jedna z najgorszych rozmów, które przeprowadził mój obecny klient. Dla przykładu nazwijmy go Mikołaj.

Mikołaj pracuje w branży IT, obsługuje kilka spółek zagranicznych, mieszka w domu Warszawie. A mimo to jest nieszczęśliwy. Dlaczego? Bo nie może tego zrozumieć, że żona od niego odchodzi. Nie może również zrozumieć tego co będzie, kiedy strony się rozstaną.

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Rozwód 2021 – Rozwód w dzisiejszych czasach

Ja na początku go pytałam, a on krótko odpowiadał, jakby tak głos mu się troszkę załamywał. Myślę sobie: reprezentuję klientów w sprawach o rozwód, separację, ustanowienie rozdzielności majątkowej, podział majątku, alimenty, kontakty, pozbawienie praw rodzicielskich, zaprzeczenie ojcostwa i innych sprawach związanych z prawem rodzinnym i czuję, że coś jest nie tak. Od kilku lat zajmuje się sprawami rodzinnymi i uwierzcie mi, że kiedy przychodzi do mnie klient i chce coś ukryć, ja to czuję. Przyznaję, że jestem wielką fanką intuicji. Uważam, że intuicja jest magią i nieraz należy jej się słuchać.

Dlaczego adwokat jest tak ważny?

Okazało się, że jego kolega prawnik polecił mu iść do sądu i powiedzieć, że nie chce rozwodu. Mikołaj poszedł pewny siebie i pomyślał, że tak powie przed sądem.Przecież będzie dobrze, wrócą szczęśliwie do domu i pozamiatane.” Nie wiem, jak ktoś mógł mu tak doradzić. Od kilkunastu lat reprezentuje przed sądami klientów i takich bredni nie słyszałam. Wielokrotnie doświadczam różnych sytuacji z klientami i wiem, że prawidłowa reprezentacja przed sądem jest bardzo ważna. Przede wszystkim każdy się denerwuje.

Większość moich klientów (75-80%) jest z polecenia. Słyszałam o sobie już różne rzeczy: jedni klienci uważają, że jestem bardzo ostra, drudzy twierdzą, że jestem bardzo miła. To wszystko zależy od charakteru sprawy. Na sprawę trzeba patrzeć profesjonalnie. A te są różne. Zdarzy się, że będziemy mogli coś ugrać pozytywnym nastawieniem i dobrocią. Jednakże są przypadki, w których trzeba być po prostu bezwzględnym.

Rozwód 2021 – Czy przemyślałeś decyzję?

Dlatego Ty w swojej sprawie, jako mężczyzna, musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: czy chcesz popełniać błędy przy tak ważnej decyzji? Nie rozumiem niektórych pełnomocników, którzy mówią, żeby klient sam poszedł do sądu, albo sytuacji, gdy w sprawie podziału majątku wysyłają klienta do sądu zamiast do notariusza, tłumacząc się niższymi kosztami. Dobry adwokat do rozwodu to taki, który przede wszystkim wchodzi w skórę klienta i patrzy jego oczami. Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Nie wiesz, co robić? Zaufaj intuicji

Ostatnio mojemu klientowi powiedziałam wprost, aby udał się do notariusza i dokonał tego podziału w formie aktu notarialnego. Odradziłam zrobienie tego w sądzie, chociaż sama mogłabym na tym zarobić. Oddanie sprawy w ręce notariusza leży w jego interesie i pozwoli szybko zakończyć tę sprawę na jednym spotkaniu.

Jeśli będziemy szczerzy z klientami, mamy szanse na to, że będą nas polecać. Ja uznałam taką strategię za właściwą 10 lat temu i od tego momentu zawsze mówię klientom prawdę. Dlatego pamiętaj, że ważna jest intuicja. Jeżeli nie chcesz iść sam do sądu i boisz się, bo po prostu będziesz się tam denerwował, to musisz mieć poczucie bezpieczeństwa, że ktoś czuwa nad Twoimi interesami.

Rozwód z żoną i wielkie zaskoczenie

Strategie typu „nie wezmę adwokata, żeby nie pokazywać, że mam kasę” lub „nie wezmę adwokata, bo żona nie ma” są złym rozwiązaniem. Nigdy bowiem nie wiesz, czy żona nie przyjdzie na rozprawę właśnie z pełnomocnikiem. A zapewniam Cię, że sądu nie interesuje, skąd masz pieniądze na adwokata. Usługi profesjonalnego pełnomocnika wcale nie są takie drogie. Oczywiście sprawy z zakresu podziału majątku są zdecydowanie droższe niż sam rozwód. Prowadzę sprawy, które nieraz trwają po dziewięć lat, potrafią zająć nawet dziesięć tomów. Zatem są sprawy, które kosztują więcej, jednakże standardowo nie są to duże kwoty. Warto więc zachować spokój.

Często również zdarza się, że trafiają do mnie klienci, którzy mają już pełnomocników, jednak wciąż potrzebują konsultacji. Osobiście uważam, że z prawnikami jest podobnie jak z lekarzami: warto porównać diagnozę u różnych specjalistów i wypytać się o możliwości rozwiązania. Krótko mówiąc, istotne jest, aby zadbać o swoje interesy.

Więcej na: Rozwód z wyłącznej winy małżonka

Rozwód a alienacja – Co musisz wiedzieć?

Alienacja ojca

Czy znasz to słowo? Spodziewasz się, że możesz być alienowany od swoich dzieci? Często wydaje nam się, że ten problem Cię nie dotyczy, bo przecież masz bardzo dobrą relację z dziećmi. Czy to możliwe, żeby dziecko w tak szybkim czasie zmieniło się o 180 stopni? Oczywiście, że tak.

Niestety zdarzają się sytuacje, w których to rodzice manipulują dziećmi i niestety dzieci są jak gąbka – chłoną informacje od rodziców i przesiąkają tym, co od nich usłyszą. Dlatego tak bardzo ważna jest troska o komfort psychiczny dzieci i izolowanie ich od negatywnych informacji z zewnątrz. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której to rodzic manipuluje dziećmi.

Zdarzają się sytuacje, w których to ojciec odchodzi od matki, gdyż między nimi od dawna się nie układało. W tym samym czasie wstępuje jednak w nowy związek i ten fakt jest już wykorzystywany przez matkę. Może ona źle nastawiać dziecko wobec ojca („zostawił nas dla innej kobiety”; „jest alkoholikiem”; „ma wielkie mieszkanie, a my żyjemy w kawalerce”, „nie łoży na Twoje utrzymanie”, „będzie miał dziecko z inną”, itp.).

Co się w takim przypadku dzieje z dzieckiem? Czy my mamy jakieś prawo żądać przed sądem, żeby było inaczej?

Alienowana matka

Oczywiście alienacja rodzicielska dotyka również kobiety. Także one mogą zostać nagle pozbawione kontaktu z dzieckiem. Oczywiście statystyczne mówi się, że 80% dzieci zostaje z matką, zaś 20- 30 % z ojcem. Istotne w mojej ocenie jest zrozumienie problemu, niezależnie od tego, czy jesteś ojcem czy matką. Mam wrażenie, że często zapominamy o tym, co najważniejsze. Walczymy o wysokość alimentów, o majątek, o dzieci, jednakże musimy liczyć się z tym, że jak w każdej walce, i tu mogą być ofiary.

Czy możemy zrobić coś, żeby pomóc naszemu dziecku przetrwać rozwód? A jakie prawa ma rodzic, który chce odzyskać swoje dziecko? Czy rodzic eliminujący dziecko może ponieść konsekwencje prawne? Co zrobić, żeby pokazać sądowi, że jesteś alienowany? Wielokrotnie powtarzałam, że istotną rzeczą jest wychowywać dziecko zgodnie. Jeżeli tak nie jest i dochodzi między wami do konfliktów, trzeba pokazać Wysokiemu Sądowi, jak kształtuje się sytuacja.

Więcej przeczytasz tutaj: Kontakty z dzieckiem

Alienacja? Liczy się czas!

Istotne jest, żeby od razu interweniować i pokazać sądowi dowody wskazujące na to, iż dochodzi do izolacji dziecka. Absolutnie nie zgadzam się z tym, że np. dziecko nie chce się spotkać. Jeżeli więzi rodzicielskie dotychczas były prawidłowe, to musiało się wydarzyć coś, co spowodowało zmianę u dziecka.

Szukasz adwokata? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Ze swojego doświadczenia jako adwokata mogę stwierdzić, że manipulacje i wyrażanie się źle o drugim rodziców wpływają na psychikę i zachowania dziecka. Wielokrotnie powtarzane kłamstwo kiedyś się staje prawdą. Wobec tego uważam za istotne, aby już na samym początku interweniować. Przede wszystkim, jeżeli nie mamy określonych kontaktów, należy ten kontakt określić. Aby zaś określić kontakty z dzieckiem, należy złożyć w tym obszarze odpowiedni wniosek.

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata