Czy w trakcie rozwodu można zmienić adwokata?

????Czy w trakcie rozwodu można zmienić adwokata? Rozwód a zmiana adwokata.

Oczywiście, że tak. Często zauważam, że osoby, które stają przed sprawą rozwodową, podejmują decyzję o wyborze adwokata na podstawie emocji. Zdarza się również, że nie chcą szukać adwokata, którego specjalizacją są rozwody, tylko biorą pierwszego lepszego. Niekiedy ten wybór nie jest właściwy, ponieważ ten adwokat się po prostu w sprawach rozwodowych nie specjalizuje.

Przecież świetny karnista nie zawsze będzie dobrym adwokatem do spraw rodzinnych. Tutaj do gry wchodzą również emocje. Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Jak wybrać adwokata?

Dobry adwokat do rozwodu to adwokat przede wszystkim cierpliwy, patrzący logicznie na sprawy, dbający o dobro rodziny – taki, który zabezpieczy Twoje interesy. Dlatego nieraz trzeba iść na konsultacje do dwóch-trzech adwokatów, aby dokonać właściwego dla siebie wyboru.

Dlatego w pierwszej kolejności proponuję skonsultować się z różnymi adwokatami i dokonać wyboru według własnej intuicji.

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

Jeżeli planujesz zmienić adwokata w trakcie sprawy rozwodowej, to pamiętaj, że masz do tego prawo. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś to uczynił. Jeżeli wybierzesz nowego adwokata do rozwodu, wówczas dowiesz się od niego krok po kroku, jak wypowiedzieć pełnomocnictwo dotychczasowemu adwokatowi bądź radcy prawnemu (generalnie prawnikowi, który prowadzi Twoją sprawę rozwodową). 

Rozwód a zmiana adwokata – Jaki powinien być adwokat?

W mojej ocenie nie każdy prawnik będzie nadawał się do spraw rodzinnych. Należy w takich sprawach wykazać się ogromną cierpliwością oraz specjalistyczną wiedzą z zakresu prawa rodzinnego. Dlatego na każdym etapie masz możliwość zmienić swojego pełnomocnika. Jeżeli zdarzyło się że nie właściwie wybrałeś pełnomocnika bądź straciłaś do niego zaufanie, wówczas w każdym momencie możesz wybrać innego adwokata lub radcę prawnego, który pomoże Ci przejść przez sprawy rozwodowe.

Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

????Prawnik do rozwodu musi być przede wszystkim osobą cierpliwą oraz dbającą o Twoje interesy. Niezbędna jest do tego specjalistyczna wiedza z zakresu prawa rodzinnego oraz logiczne myślenie. Należy w pierwszej kolejności omówić strategię procesową tak, aby zabezpieczyć swoje interesy.

Czy można zmienić adwokata?

????Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić pełnomocnika w trakcie spraw rozwodowych – jest to dość powszechne. Dlaczego? Myślę, że rozwody są w szczególności trudne. Niekiedy pełnomocnicy, którzy specjalizują się w innej dziedzinie, mimo to podejmują się sprawy, gdyż myślą, że będzie to łatwe i przyjemne. Jednakże w pewnym momencie eskalacja konfliktów oraz ilość rzeczy, które trzeba zrobić przy sprawie rozwodowej, po prostu ich przytłacza. Dla przykładu istotna jest znajomość procedur spraw związanych z dziećmi i tego, jak wyglądają badania w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów. Wtedy często okazuje się, że pełnomocnik nie ma na ten temat żadnej wiedzy i nie jest w stanie przygotować strony do niniejszego etapu postępowania. A ten jest kluczowy.

Zmiana adwokata to nie wstyd

Przede wszystkim musisz mieć zaufanie do swojego pełnomocnika. Jest to zbyt poważna sprawa, która wiele może Cię kosztować na sali sądowej. W końcu najważniejsze jest, aby Twoje sprawy zostały prawidłowo potraktowane. Szukasz adwokata? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

Przeczytaj więcej:

Czy dobry adwokat zawsze Cię uratuje?

 

Adwokat Marta Wnuk

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata