Jak wygląda rozwód z osobą z zaburzeniami typu borderline?

Rozwód z osobą z zaburzeniami typu borderline. Borderline to zaburzenie objawiające się zaburzeniami tożsamości, nastroju, poczuciem niespełnienia i niesprawiedliwości. Taka osoba bardzo odczuwa pustkę, która skutkuje zdradą z jej strony. Później zaś taka osoba odwraca kota ogonem i twierdzi, że to właśnie ona jest ofiarą, ponieważ faktycznie się tak czuje. Jest to osobowość dysfunkcyjna i charakteryzuje się zmiennymi nastrojami. Przy sprawach rozwodowych też można zauważyć pewne typowe zachowania dla takiej osobowości.

KONTAKT DO MNIE – ADWOKAT MARTA WNUK 

Zasada numer 1 : Sztywne zasady –  Niekiedy niezbędny będzie dobry prawnik –  aby ktoś reprezentował Twoje interesy.

numer 2: Alimenty – zawsze będzie za mało

numer 3 – będzie Czuła się ofiarą i będzie stosowała szantaż emocjonalny

Rozwód z osobą z zaburzeniami typu borderline nie należy do łatwych… Wobec tego należy odpowiednio ułożyć strategię procesową. Co to znaczy? Trzeba wiedzieć, czym jest osobowość borderline i czego można się po niej spodziewać. Warto również poznać słabości tej osoby, aby móc z nią wygrać.

Przy rozwodach z osobami zaburzonymi liczy się czas – musisz jako pierwszy przedstawić stanowisko w sprawie. 

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt ????

Rozwód borderline – Jak zachowują się osoby zaburzone?

Ponadto osoby cierpiące na zaburzenia częściej odczuwają emocje negatywne niż pozytywne. Do ich stałego repertuaru odczuć należą: niepokój, złość, gniew, frustracja, smutek, wstyd. Przed rozprawą rozwodową osoba borderline stawia się w roli ofiary. Czuje silny lęk przed odrzuceniem.

Dodatkowo jest bardzo podatna na wpływ innych. Można nią więc łatwo sterować. Jeżeli są doradcy, wówczas musisz wiedzieć, że nie rozwodzisz się z osobą dotkniętą zaburzeniami, tylko z jej doradcami. Mogą nimi być prawnik, najbliższa rodzina albo przyjaciółki.

Osobowość chwiejna emocjonalnie niewątpliwie przysporzy Ci przy rozwodzie wiele problemów, na które musisz się przygotować. 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE  – ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA ???  – FILMIK

Rozwód borderline – Jak można się rozwieść z osobą borderline?

 Wiesz dobrze, co przeżyłeś z osobowością borderline. Była kłótliwa, miała huśtawki nastroju.  Niestabilność emocjonalna, izolowanie impulsywność, krytykowanie czy manipulacje to, do niedawna, Twoja codzienność. Musisz też uważać na manipulację. Osoba borderline podczas rozprawy będzie próbować przeciągnąć wszystkich na swoją stronę. Dlatego możesz wygrać taką osobą tylko na podstawie faktów. Tylko konkretnie i rzeczowo wzbudzisz w niej lęk przed zagrożeniem.

Szukasz adwokata? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Rozwód w sądzie i dobry prawnik 

Walcz o swoje. Pokaż Sądowi, że mija się z prawdą. Jest to bardzo trudne, bo będziesz przeżywał istny rollercoaster, ale możliwe. Zgromadź mocne dowody i znajdź doświadczonego prawnika, takiego jak ja! Jeśli czeka Cię rozwód z osobą dotkniętą zaburzeniami, umów się na konsultację. Razem wygramy Twoją sprawę!

 

Przeczytaj więcej:

Rozwód z winy żony, gdyż ma borderline

Choroba dwubiegunowa a rozwód 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata