Rozwód Borderline

Rozwód i borderline. Skoro czytasz ten artykuł, z pewnością dotknął Cię ten problem…

I tu od razu rodzi się pytanie… Dochodzić winy czy nie?

Żona zdradziła? Ma kochanka?

Historia mojego klienta: ona – notariusz, on – przedsiębiorca z branży medycznej. Żona ma stwierdzone zaburzenia. Zdradzała go 2 lata. Kochanek z Warszawy. Obawy mojego klienta są zrozumiałe… Czy warto walczyć o winę? Dowiedz się, jak pomagam ->  Moja osobista historia – Kontakt ????

Jak wygląda rozwód z osobą zaburzoną?

„Generalnie komunikacja z osobą zaburzoną wymaga szczególnej delikatności”

Z tymi osobami co do zasady powinno się unikać konfliktów, należy być opanowanym słuchaczem, nie ignorować rozmówcy, zwracać uwagę na jego słowa i nie próbować interpretować jego wypowiedzi.

Jeżeli zacznie się wojna… To będzie wojna „na całego”.

Rozwód z osobami, które mają zdiagnozowane zaburzenia, to prawdziwy rollercoaster. Takie procesy są wykańczające i trwają bardzo długo…

Musimy wiedzieć, iż osoby zaburzone potrafią odwrócić kota ogonem. Przejawiają zachowania wysoce impulsywne.

Rozwód Borderline – Kiedy wina drugiej strony?

Rozwód o choroba psychiczna. Borderline to poważne zaburzenie osobowości.

I tu jest problem. Jednak sam fakt istnienia choroby psychicznej małżonka nie może wyłączać możliwości ustaleń co do jego winy i ewentualnego przypisania mu jej.

Odmowa leczenia – To wina

Tak, jeżeli ten małżonek ma świadomość, że jego choroba zagraża najbliższym, a pomimo tego uniemożliwia albo utrudnia swoje leczenie, można przypisać mu winę. 

Kolejna kwestia – osoby zaburzone najczęściej nie chcą uświadamiać sobie problemu. Nie chcą w niego wierzyć, a wszystko przerzucają na drugą osobę. 

W przypadku borderline wielu dorosłych widzi świat oczami dziecka. Wolą tkwić w toksycznym związku, ale tylko nie stracić bliskiej osoby. Cechuje ich głęboki lęk przed odrzuceniem. 

„Niestety, zaczynając z nimi wojnę, przygotuj się na długą i ciężką walkę…” 

Osoby z zaburzeniem często nieświadomie przeinaczają realia, aby uzasadnić własne uczucia.

Rozwód Borderline

Może stać się to powodem odmiennego odbierania tych samych wydarzeń.

Rozwód Borderline – Jak walczyć?

Przede wszystkim osoba z borderline zaprzecza własnym nieakceptowanym cechom, uczuciom czy zachowaniom. Przypisuje je komuś innemu, co służy przekierowaniu uwagi na drugą osobę.

W trakcie sprawy rozwodowej, kiedy mamy kontakt z zaburzeniami, wszystko jest możliwe. Historii znam dużo, jednak każda jest burzliwa, pełna wrażeń i emocji. 

Rozumowanie człowieka zmagającego się z borderline jest pełne sprzeczności i irracjonalizmu. Dlatego tak ważne jest, aby podjąć właściwą decyzję. Potrzebujesz pomocy? -> Kontakt

Więcej: Rozwód z psychopatką

Historia klienta – Co zrobiła żona?

Małżeństwo z Warszawy. Rozwód w Warszawie. Żona posunęła się o krok dalej. Skończyło się aktem oskarżenia.

Postępowanie karne miało służyć pokrzywdzonej w celu osiągnięcia korzystnego dla siebie wyroku w Sądzie Okręgowym o rozwód. Pokrzywdzona dąży do uzyskania jak najwyższych alimentów, stąd też doradziła się osób trzecich w zakresie tego, jak otrzymać rozwód z orzeczeniem winy męża i uzyskać wysokie alimenty. Dzięki interwencjom policyjnym i założeniu Niebieskiej Karty pokrzywdzona chciała uzyskać korzystny wyrok.

Wszelkie problemy finansowe powodowały kłótnie i wybuchy złości, które były kierowane w stronę męża. Pokrzywdzona cierpi na zaburzenia osobowości o typie borderline, jest osobą wybuchową i rozchwianą emocjonalnie.

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy”

Myślicie, że sąd wziął to pod uwagę? 

Osoby z tą chorobą nie potrafią regulować własnych emocji. Są bardzo wrażliwe, łatwo je zranić.

Sąd jednak opiera się na faktach. 

Emocje są bardzo intensywne, życie obfituje w trudne sytuacje i skrajne przeżycia. Dlatego też sprawy sądowe są pełne dramatów.

Dlaczego wybiera się do rozwodu adwokata specjalizującego się w rozwodach?

Odpowiedź jest prosta: trzeba rozwieść kilkadziesiąt osób, aby móc przewidzieć pewne ruchy. Osobiście mam wrażenie, że niektóre schematy się powtarzają. Adwokat od rozwodów, który miał doświadczenie z rozwodami dotyczącymi osób zaburzonych, wie, co może się w takiej sprawie wydarzyć.

Ważne, aby Twój adwokat do rozwodu był na to przygotowany. Kancelarie specjalizujące się w prawie rodzinnym mają doświadczenia w takich przypadkach, dlatego pamiętaj – nie jesteś sam. Jeżeli dotknęła Cię podobna sytuacja, nie bój się działać! Potrzebujesz pomocy? Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Przeczytaj więcej:

Sprawa rozwodowa czy rozprawa rozwodowa?

Choroba dwubiegunowa a rozwód 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

???? e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń do Adwokata